Президент Росії Володимир Путін підписав закон про введення обов'язкової класифікації готелів. Раніше об'єкти туристичної сфери, зокрема готелі, класифікувалися в добровільному порядку. Тепер же без наданих «зірок» їм заборонять зустрічати постояльців.
Голова комітету з туризму російського парламенту Криму Олексій Черняк повідомив, що за минулий рік на півострові побували туристи з 70 країн, і багато хто з них, за його словами, зазнавали труднощів при виборі місця відпочинку. Чиновник вважає, що із введенням нового закону ця проблема зникне.
Генеральний директор російської компанії-туроператора «Дельфін» Сергій Ромашкін зазначає, що в Криму вже працюють сертифікаційні центри для готелів.
Сьогодні близько 150 готелів на півострові мають «зірки», а упродовж трьох років їх мають отримати всіСергій Ромашкін
‒ Тут прагнення упорядкувати діяльність готелів і полегшити життя туристам. Нам все одно доводиться пояснювати іноземцям, до якого приблизно рівня належить готель, навіть якщо у нього немає «зірок». Взагалі, в російських регіонах вже є акредитовані експертні організації, які можуть проводити оцінку готелів. У Криму їх, наскільки я знаю, близько п'яти, їхні послуги не такі дорогі. Сьогодні близько 150 готелів на півострові мають «зірки», а упродовж трьох років, відповідно до закону, їх мають отримати всі. Напевно, центрів сертифікації побільшає, їхні послуги подешевшають. Насправді вимоги не дуже високі, й більшість готелів, що входять в цю систему, мають 1-2-3 «зірки». Мабуть, тільки готелі найвищого класу зацікавлені отримати об'єктивну оцінку. Однак потім почне працювати система штрафів, і доведеться одуматися всім.
Директор українського «Центру розвитку туризму» Володимир Царук вважає, що в 21-му столітті при виборі готелю орієнтуватися потрібно зовсім не на «зірки».
Треба дивитися на відгуки, а не на «зірки»Володимир Царук
‒ У кожній країні своя система надання «зірок»: наприклад, в Об'єднаних Арабських Еміратах є розкішні «семизіркові» готелі. Це більше публічна категорія, щоб туристи розуміли, який сервіс на них чекає. У Туреччині «зірки» надає асоціація готельєрів за параметрами, встановленими урядом. В Європі це відбувається без участі чиновників. Зараз в Україні цю систему переглядають з тим, щоб зробити таку сертифікацію необов'язковою, адже це, перш за все, потрібно для реклами самих готелів. Однак все це не заважає в місцях розміщення на світових сайтах вказувати свою «зірковість» без будь-яких підтверджень. У будь-якому випадку треба дивитися на відгуки, а не на «зірки».
Голова громадської організації «Курортний Крим», автор сайту kurortexpert.com Олександр Бурдонов переконаний, що ухилятися від надання «зірок» безглуздо.
Складніше буде не пройти сертифікацію, а підготуватися до неї. Але в класифікації є й категорія «без зірок»Олександр Бурдонов
‒ Відповідно до закону, на 1 липня 2019 року готелі більше ніж з 50-ма номерами повинні будуть отримати сертифікацію, інакше не зможуть працювати. До 1 січня 2020 року ‒ від 15 до 50 номерів, станом на 1 січня 2021 ‒ менше ніж 15 номерів. Це досить швидко, але встигнути повинні. Зараз у Росії на кожну організацію з правом сертифікації припадає близько 600 готелів. Однак процес легко автоматизувати в частині заповнення інформації, тому що йдеться про об'єктивні характеристики. У нас на сайті є система розподіленої «зірковості», яка зареєстрована в Росстандарті. Так що складніше буде не пройти сертифікацію, а підготуватися до неї. Але в класифікації є й категорія «без зірок», так що сенсу ухилятися немає жодного.
(Текстову версію матеріалу підготував Владислав Ленцев)