Співробітники алупкинської поліклініки №3 б'ють на сполох. За словами лікаря-хірурга Кирила Копитчука, у медустанові не вистачає обладнання, а те, що є в розпорядженні медиків, розвалюється буквально на очах. Скаржаться лікарі й на низькі зарплати, що не збігаються з повідомленнями офіційної статистики. Що відбувається в алупкинській поліклініці, з'ясовували журналісти телепроекту Крим.Реалії.
«Щоб керувати рабами, раби повинні бути голодними, раби повинні бути неписьменними та рабів не повинно бути багато. Таке враження, що відбувається програма на скорочення нашої країни», ‒ такими словами зустрічає журналістів Крим.Реалії лікар-хірург поліклініки №3 Ялтинської міської лікарні в Алупці Кирило Копитчук. Чоловік відкрито говорить: нинішня кримська влада знищує лікарню й усю систему медичного забезпечення.
Хірург демонструє операційний стіл: помаранчева клейонка та спеціальна система освітлення радянського зразка. Лампочки для неї вже давно не виготовляють, аналоги лікарі просять в автолюбителів, розповідає Копитчук.
Обладнання для дезінфекції інструментів у приміщенні й зовсім немає.
«Електрокоагулятора у нас немає, тому всі операції, навіть гемостаз, ми проводимо підручними методами», ‒ каже фахівець.
Інструменти для операцій, що все ж є в поліклініці, перебувають не в найкращому стані. Наприклад, голки російського виробництва розсипаються буквально на очах.
«Ось вушко відвалилося», ‒ демонструє Копитчук інструменти, що привезли до лікарні у вересні 2017 року.
Тоді ж місцевим ЗМІ лікар розповів про реальну ситуацію в охороні здоров'я півострова.
Створили такі умови праці, що працювати лікарям практично неможливоКирило Копитчук
«Реформи спрямовані на розвал медицини, причому відбувається це різнопланово, з усіх боків. Створили такі умови праці, що працювати лікарям практично неможливо. Лікарів почали штрафувати за все, що завгодно... За часів Радянського Союзу, при Україні такого не було. А якщо ви не згодні з цими штрафами, якщо не сплатили ці штрафи, то піднімають ваші історії з 2015 року, ви до пенсії не розрахуєтеся», ‒ нарікає лікар.
Ці слова сколихнули систему охорони здоров'я Криму. Десятки кримських ЗМІ опублікували звернення лікаря.
У жовтні 2017 року до алупкинської поліклініки приїхали особисто підконтрольний Росії голова Криму Сергій Аксенов (Аксьонов) і російський міністр охорони здоров'я півострова. Персонал лікарні зібрався, щоб говорити з міністром. Той всі зауваження вислухав, але з жодним не погодився. Щоправда, пообіцяв підняти зарплати з нового року.
Зарплата, яку ніхто не бачив
Персонал поліклініки на тій зустрічі розповів журналістам і гостям від влади, що на папері їхні зарплати в кілька разів вищі, ніж сума, яку отримують працівники на руки.
Лікар отримує 15-20 тисяч рублів
«Це просто смішно, те, що міністр охорони здоров'я Скворцова (міністр охорони здоров'я Росії Вероніка Скворцова ‒ КР) відписалася. Вони взяли по 500 тисяч, ті, які функціонери отримують, і пересічні лікарі там по 15 тисяч, і у них вийшло 52 тисячі. Це не правда. Лікар не отримує й 30-ти (тисяч рублів ‒ КР). Лікар отримує 15-20 тисяч, це я вам точно кажу», ‒ розповіла лікар-невролог поліклініки №3 Ялтинської міської лікарні Марина Юріївна.
У медсестер ситуація ще гірша.
«Зарплата у нас смішна ‒ 11 тисяч 270 рублів ставка. Ну, плюс буває ще за шкідливість 800 рублів. У мене стаж роботи 30 років, тому отримую ще дві тисячі з чимось надбавку за вислугу років», ‒ розповіла медсестра алупкинської поліклініки Надія.
«Річ у тім, що ми тут маємо ще хоч понад ставку відсотки, а решта медсестри й цього не отримують, у нас ніби ще більш-менш виходить. 15-16-17 тисяч рублів, а решта медсестер ‒ 12», ‒ розповіла Крим.Реалії медсестра Євгенія.
Після подібних інтерв'ю Кирила Копитчука, численних скарг і запитів, у колективу лікарні з'явилася надія на покращення. Кримські чиновники пообіцяли медикам нові зарплати, рентген-апарат і навіть новий корпус поліклініки.
«Зараз розглядається план створення нам нового корпусу поліклініки, де хірургічний кабінет буде мало не на чотири кімнати, чиста операційна, все як належить», ‒ ділиться сподіваннями Кирило Копитчук.
Щоправда, поки в лікарні обіцяного тільки чекають, а з підконтрольного Росії МОЗ приходять відписки. Тим часом у хірургічному відділенні як і раніше немає умов для проведення операцій, запевняє Копитчук.
Окрім того, в алупкинській поліклініці немає лора, невропатолога, гастроентеролога та ендокринолога.