Доступність посилання

ТОП новини

«Шлюбні скріпи» в Криму: як Росія змінює демографію півострова


Сімферополь, грудень 2016 року. Ілюстративне фото
Сімферополь, грудень 2016 року. Ілюстративне фото

Севастополь б'є рекорди за кількістю зареєстрованих шлюбів на одну тисячу осіб у порівнянні з регіонами сусідньої Росії. Про це повідомляє прес-служба підконтрольного Кремлю уряду міста з посиланням на начальника управління міського РАГСу Ірину Жарикову. За її словами, у 2017 році в місті було зафіксовано понад чотири тисячі записів про укладання шлюбу. При цьому чверть усіх пар ‒ не севастопольці, а іноземні громадяни та жителі російських регіонів. У Криму за минулий тиждень стосунки оформили 257 пар, з них 77 зареєструвалися в Сімферополі.

Член ініціативної групи кримчан, голова громадської організації «Шторм» Олена Антонова зазначає, що укладання шлюбу в Криму в результаті спричиняє масу проблем на материковій Україні.

Кримчани не замислюються, що укладені на півострові шлюби не мають юридичної сили, окрім як у Росії
Олена Антонова

‒ Здебільшого кримчани не замислюються, що укладені на півострові шлюби не мають юридичної сили, окрім як у Росії. Проблеми, як правило, починаються з оформленням документів для дітей на материковій Україні: з'ясовується, що шлюб є недійсним і потрібно укладати його по-новому. В результаті виникають ситуації, коли через цю плутанину з документами в матері й дитини з'являються різні прізвища й виникає потреба доводити батьківство. Процес це довгий, і щоб привести все до ладу, доводиться витратити багато часу та грошей. На жаль, незважаючи на реформи, Міністерство юстиції України не полегшує життя жителям тимчасово окупованих територій.

Олена Антонова
Олена Антонова

Кримський історик Гульнара Абдулаєва вважає, що Росія веде послідовну демографічну політику на заміщення кримчан росіянами.

Росія завжди проводить одну й ту саму політику заміщення на захоплених територіях. Звідси й з'явився міф про «споконвічно російський Крим»
Гульнара Абдулаєва

‒ Після 1944 року ми вже спостерігали, як у Криму змінювали населення, а ще раніше це сталося в 1780-х. Росія завжди проводить одну й ту саму політику заміщення на захоплених територіях ‒ як тоді, так і зараз. Їй потрібно заселити якомога більше людей до Криму, щоб у шлюбах народжувалися діти, які вважатимуть себе корінними жителями півострова. Так вже відбувалося ‒ звідси й з'явився міф про «споконвічно російський Крим». Взагалі, в Криму не можуть жити дуже багато людей, він не пристосований для такого населення. Сьогодні там уже більше ніж 2 мільйони (жителів ‒ КР), і приїжджає все більше, причому як військові, так і цивільні. Я все ж сподіваюся, що вони не вкоріняться в Криму, тому що ситуація може змінитися в будь-який момент.

Член Меджлісу кримськотатарського народу, голова Комітету захисту прав кримськотатарського народу Ескендер Барієв переконаний, що Україні необхідно розібратися з особливостями майбутньої деокупації Криму вже зараз.

Ескендер Барієв
Ескендер Барієв

Нам потрібно вже зараз так виписати законодавство України, щоб потім росіяни, які приїхали до Криму, швидше залишили його
Ескендер Барієв

‒ Згідно з положеннями Женевської конвенції, країна-окупант не має права заміщати населення на захопленій території. Ми фіксуємо всі ці факти, щоб передавати інформацію в міжнародні організації та продовжувати тиснути на Росію на всіх рівнях. Не тільки укладені там шлюби недійсні, а й усі угоди про купівлю-продаж нерухомості тощо. Нам потрібно вже зараз так виписати законодавство України, щоб потім росіяни, які приїхали до Криму, швидше залишили його й дали нам спокій. Навіть відступаючи із захопленої території, Кремль спробує залишити там свою «п'яту колону». Тому я закликаю якнайшвидше ухвалити закони про деокупацію та про колабораціонізм у Криму.

(Над текстовою версією матеріалу працював Владислав Ленцев)

XS
SM
MD
LG