Доступність посилання

ТОП новини

Фігурантам «ялтинської справи Хізб ут-Тахрір» продовжили арешт на півроку


Дружини і родичі фігурантів «ялтинської справи» біля будівлі суду в Сімферополі, 4 грудня 2017 року
Дружини і родичі фігурантів «ялтинської справи» біля будівлі суду в Сімферополі, 4 грудня 2017 року

У Сімферополі, 4 грудня, на виїзному засіданні Ростовський окружний військовий суд продовжив арешт фігурантів «ялтинської справи Хізб ут-Тахрір» до 27 травня 2018 року. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Арешт продовжили Мусліму Алієву, Емірові-Усеїну Куку, Вадиму Сіруку, Енверу Бекірову, Рефату Алімову і Арсену Джеппарову. Російський прокурор апелював до того, що «обвинувачені можуть знищити докази у справі, вплинути на свідків, сховатися від суду».

Захист зазначила, що держобвинувач не надав ніякого документального підтвердження своєї позиції, тільки гіпотези, і попросила суд змінити запобіжний захід на домашній арешт.

Слідство у справі «ялтинської шістки» закінчено. Найближчим часом Ростовський окружний військовий суд розпочне розгляд справи по суті.

Попереднє судове засідання призначене на 11 грудня 10:00 (9:00 за київським часом) в Ростовському окружному військовому суді.

Арсен Джеппаров і Рефат Алімов перебувають під вартою після того, як їх заарештували в Краснокам’янці 18 квітня 2016 року. Перших чотирьох обвинувачених «справи Хізб ут-Тахрір» заарештували 11 лютого минулого року. Серед них є член Контактної групи з прав людини Емір-Усеін Куку, алуштинець Муслім Алієв і житель села Краснокам’янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.

Кримський журналіст Шевкет Наматуллаєв стверджує, що слідчі ФСБ Росії вважають фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» творцями «шаріатського суду» на території Криму.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії.

Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» 2003 року, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними». Крім Росії ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах. У Німеччині діяльність «Хізб ут-Тахрір» обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні та в більшості країн Заходу вона може діяти легально.

XS
SM
MD
LG