У Криму триває будівництво траси «Таврида». На багатьох ділянках об'єкт будується поруч із Феодосійською дорогою, яка уже давно існує, там вирубують придорожню лісосмугу. Вже знищили тисячі дерев, процес цей триває.
Академік РАПН Алла Казакова стверджує, що, було б бажання, лісосмугу можна було б зберегти.
За такі справи виконробів треба віддавати під суд. Ці лісосмуги росли по 50-60 років!Алла Казакова
«Зберігати лісосмугу й потрібно було, і можна. Але її спиляли й продали місцевим жителям на дрова. За такі справи виконробів треба віддавати під суд. Ці лісосмуги росли по 50-60 років! Дерева захищали від шквалистих вітрів зі сходу. Тепер легкі машини будуть уразливі для поривів вітру, а взимку ще й ожеледь додасться, адже лісосмуги не захищатимуть трасу від наносів снігу», ‒ сказала Крим.Реалії академік.
Керівник кримської філії АНО «ЕКОН» (Центру експертизи та контролю об'єктів спадщини і культурних цінностей), архітектор Ольга Вечер у коментарі Крим.Реалії зазначила, що сподівається на посадку нової лісосмуги.
«Не бачила проекту «Тавриди», тому не можу нічого стверджувати. Але те, що будь-яка нова дорога спотворює навколишній ландшафт, ‒ це очевидно. Залишається тільки сподіватися, що уздовж «Тавриди» висадять лісосмуги», ‒ зазначила архітектор.
Кримський журналіст і громадський активіст-еколог Борис Космач вважає, що процес відновлення лісосмуги потрібно тримати на громадському контролі.
Звичайно, екологія від будівництва траси стражда, але це необхідністьБорис Космач
«Я думаю, що траса «Таврида» потрібна Криму. Звичайно, екологія від будівництва траси страждає, є жертви на прикладі вирубаної лісосмуги. Але це необхідність. Потрібно твердо оголосити, що треба нівелювати втрати й проблеми від будівництва дороги. Якщо необхідно, то будемо створювати громадський резонанс з цих питань, тоді хтось менше вкраде з бюджету й зроблять все за наукою», ‒ прокоментував ситуацію Крим.Реалії Борис Космач.
Великої проблеми у вирубці лісосмуги не бачить російський блогер і громадський активіст Олександр Горний. На його думку, виконавець будівельних робіт ‒ АТ «Високоякісні автомобільні дороги» (АТ «ВАД») ‒ зарекомендував себе відповідальним підрядником.
Можливо, десь і вирубали хвойні дерева, але це поодинокі випадки, Загроз поки я не бачуОлександр Горний
«Найчастіше вирубували так звані дички й кущі. Траса в основному проходить через поля та пустирі. Можливо, десь і вирубали хвойні дерева, але це поодинокі випадки, поготів заплановане висадження декількох тисяч нових дерев. Це набагато краще, ніж засмічені зарості вздовж дороги. Загроз поки я не бачу. Упевнений, що проект траси, а це не тільки дорожнє полотно, а й відповідна інфраструктура, зокрема й заходи екологічного захисту, створять новий, розумний баланс. Можу зазначити й бачив це особисто, що компанія, яка будує трасу, ставиться максимально відповідально не тільки до самого будівництва, але й до всього, що вона зачіпає», ‒ повідомив Крим.Реалії Олександр Горний.
Як повідомив Крим.Реалії координатор Кримської контактної групи з прав людини Абдурешит Джеппаров, йому надійшла відповідь з підконтрольного Кремлю Міністерства екології та природних ресурсів Криму щодо питання майбутнього озеленення траси «Таврида».
«За інформацією міністерства, ув 2017 році воно видало дозвіл на видалення зелених насаджень Службі автомобільних доріг Криму та АТ «ВАД» для знесення захисних лісових насаджень вздовж будівництва траси «Таврида». При цьому з них взяте зобов'язання здійснити компенсаційне озеленення упродовж одного календарного року. У разі неможливості здійснення компенсаційного озеленення в натуральній формі застосовується грошова форма компенсаційного озеленення в розмірі відновлюваної вартості», ‒ розповів правозахисник.
Відкриття автомобільного руху в робочому режимі та початок тимчасової експлуатації траси «Таврида» в анексованому Криму має відбутися до 30 вересня 2020 року. Рух у робочому режимі й початок тимчасової експлуатації двосмугової дороги на ділянці від Керчі до Сімферополя (190 км) має відбутися до 30 грудня 2018 року. Початок тимчасової експлуатації чотирисмугової траси на території Криму та Севастополя (269,3 км) запланований на 30 вересня 2020 року. Остаточне введення в експлуатацію траси «Таврида» призначене на 30 грудня 2020 року.
Вартість траси «Таврида» в анексованому Криму оцінюють у близько 166 мільярдів рублів (близько 75 мільярдів гривень ‒ КР).