Доступність посилання

ТОП новини

МВС ‒ кримчанам, слідком ‒ росіянам


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Крим.Реалії продовжують вивчати особовий склад російських силових відомств на півострові. Нещодавно ми розповідали про те, як росіяни витісняють кримські кадри в прокуратурі. А цього разу проаналізували ситуацію в МВС та Слідкомі Росії і дізналися, хто керує силовими відомствами на півострові.

Під керівництвом брата командира «Беркута»

Кримським главком МВС Росії зараз керує Сергій Абісов. Він став фактичним начальником міліції на півострові ще до офіційного рішення Росії про «приєднання» Криму. 1 березня 2014 року МВС України призначило керувати кримським главком Ігоря Авруцького, який на той момент займав посаду заступника начальника Феодосійського ДУВС. Однак він швидко подав у відставку, оскільки навіть не зміг потрапити на робоче місце ‒ будинок республіканського управління блокувала «самооборона».

У цей час Сергій Аксьонов оголосив себе прем'єр-міністром Криму та перепідпорядкував собі силові відомства, включаючи МВС. 2 березня депутати кримського парламенту проголосували за призначення головою МВС Криму Сергія Абісова. 6 травня наказом президента Росії Володимира Путіна він очолив кримський главк МВС Росії.

Сергій Абісов
Сергій Абісов

Сергій Абісов ‒ корінний кримчанин, роботу в міліції розпочав ще в 1988 році, у лавах МВС України дослужився до заступника начальника управління карного розшуку. Брат Сергія ‒ Юрій Абісов ‒ був командиром кримського підрозділу «Беркута». За інформацією одного з колишніх лідерів «кримської самооборони» Володимира Мерцалова, спочатку головою МВС на півострові мали призначити Юрія, але він відмовився через погане здоров'я й попросив призначити начальником брата.

Зараз у Сергія Абісова два заступники: Павло Каранда та Олег Кирилін. Перший був відряджений до Криму з Росії в листопаді 2016 року. Більшу частину міліцейської кар'єри Каранда пропрацював у Мурманську, а останні три роки до Криму займав керівні посади в Вологодській області.

Другий заступник начальника кримського главку ‒ Олег Кирилін ‒ кримчанин, до 2014 року він перебував у структурі Міністерства внутрішніх справ України. Він працював у республіканському управлінні з 1994 року.

Павло Каранда
Павло Каранда

​Усіма міськими та районними управліннями МВС зараз керують кримчани, які в 2014 році перейшли з українських органів внутрішніх справ до російських. Наприклад, у ВВС Сімферополя командує Сергій Ніколаєв ‒ екс-начальник сімферопольського райвідділу МВС України. Начальник ялтинського міськвідділу МВС ‒ уродженець Джанкоя Олексій Галабурда.

Єдиний росіянин серед керівників міських і районних ВВС ‒ голова Ленінського районного відділу ‒ Віталій Землянський. До приїзду в Крим він працював начальником поліції в місті Березовське Свердловської області. А нещодавно Землянський опинився в центрі скандалу. Він висунув свою кандидатуру на довиборах до кримського парламенту й мало не обійшов кандидата від «Единой России» ‒ бізнесмена Олега Марченка. Після цього в Леніному поповзли чутки про те, що поліцейське начальство може відіслати Землянського в інший регіон. Але цього поки не сталося.

Комітет з «варягів»

Якщо практично все начальство в МВС Криму представлене місцевими кадрами, то в іншому силовому відомстві ‒ Слідчому комітеті ‒ ситуація протилежна. Серед керівників Слідкому Росії на півострові взагалі немає кримчан. В Україні подібного органу немає, тому навесні 2014 року його не було кому заповнювати.

Президент Росії Володимир Путін призначив голову кримського управління Слідкому тільки у вересні 2014 року. Ним став генерал-лейтенант юстиції Михайло Назаров, який до цього керував республіканським управлінням Слідчого комітету в Мордовії. Його першим заступником в Криму Володимир Путін призначив заступника начальника Слідкому з Ульяновської області Сергія Михайлова.

У Михайла Назарова з часом з'явилося два зами. Першого ‒ Володимира Архангельського ‒ йому прислали з Пензенської області. Другого ‒ Андрія Анохіна ‒ з Курганської.

Міські та районні відділи Слідкому очолили співробітники відомства, відряджені з різних куточків сусідньої Росії: від Чукотки до Краснодарського краю. Наприклад, у Сімферополі районними управліннями Слідчого комітету керують Володимир Трембач, який приїхав з Алтаю, Олексій Длужевський з Краснодарського краю та Ільдан Зартдінов з Татарстану.

Серед місцевих начальників Слідкому в ЗМІ найчастіше згадують керівника ялтинського управління відомства Булата Азізова, відрядженого до Криму з Башкирії. Він є слідчим у резонансній «справі 26 лютого», у якій обвинуваченими є кримськотатарські активісти, незгодні з анексією Криму.

Якщо в Слідчому комітеті керівні посади займають винятково росіяни, а в МВС домінують кримські кадри, то в прокуратурі Криму ‒ ситуація змішана. Як повідомляли Крим.Реалії в матеріалі «Під наглядом «варягів»: як росіяни витісняють кримчан з прокуратури», на півострові відомством керують кадри, які приїхали з сусідньої Росії. При цьому на рівні міст і районів більшість начальників ‒ місцеві прокурори, які раніше працювали в українських органах. Однак росіяни контролюють основні кримські міста (Сімферополь, Ялту, Керч, Феодосію, Євпаторію) і поступово витісняють з керівних постів місцеві кадри.

XS
SM
MD
LG