8 вересня у світі відзначають Міжнародний день солідарності журналістів. Це день, коли 1943 року в нацистській Німеччині був розстріляний чехословацький журналіст Юліус Фучек. 1958-го журналістська спільнота закріпила 8 вересня як день, коли репортери згадують про успіхи, проблеми та ризики професії.
У незаконному ув'язненні на непідконтрольній території Донбасу вже три місяці перебуває журналіст проекту Радіо Свобода – Радіо Донбасс.Реалії Станіслав Васін (Асєєв). Збройне формування «ДНР» підтвердило його в списках на обмін. Про те, як зникнення Станіслава Васіна вплинуло на висвітлення подій на окупованих територіях, ми запитали медійників, які працювали з автором: редактора журналу «Український тиждень» Дмитра Крапивенка та редактора Радіо Донбасс.Реалії Тетяну Якубович.
Ми закриваємо проект «Щоденники окупації», щоб не наражати авторів на небезпекуДмитро Крапивенко
Дмитро Крапивенко: На наше видання це вплинуло доволі істотно. Це змусило нас подумати про безпеку тих авторів із окупованих територій, з якими ми співпрацювали досі. І в останньому числі «Українського тижня» ми написали про те, що ми закриваємо проект «Щоденники окупації», зокрема, з тих міркувань, щоб не наражати авторів на небезпеку.
Звичайно, ми стежитимемо далі за ситуацією на окупованих територіях. Але журналістські матеріали, написані з того боку, ми в нашому журналі надалі подавати не будемо. На це безпосередньо вплинула історія з арештом Станіслава Васіна.
Це остання крапля, яка надзвичайно зашкодила висвітленню подій на окупованих територіяхТетяна Якубович
Тетяна Якубович: Переслідування журналістів завжди призводять до посилення інформаційної ізоляції, погіршення постачання інформації. Це саме те, що зараз відбувається з непідконтрольними Україні територіями Донбасу: переслідування Станіслава Васіна – це остання крапля, яка надзвичайно зашкодила висвітленню подій на окупованих територіях. Він один із небагатьох, хто залишався працювати там і дозволяв слухачам, глядачам у всій країні отримувати звідти інформацію. Зараз робота там стала надзвичайно небезпечною, її надзвичайно важко виконувати. Тому країна отримує все менше інформації про життя людей по інший бік лінії зіткнення.
Я вважаю, що це закріплює окупацію, посилює лінію розмежування, що в жодному разі не в інтересах країни. І дуже прикро, що знаходилися люди, що сприяли цьому не лише по той бік лінії розмежування, а й по український бік, які казали, що не потрібно працювати там, що люди, які там працюють, – зрадники (згадаємо ситуацію зі сайтом «Миротворець»). Отримувати інформацію звідти для українського суспільства дуже важливо, і робити це зараз вкрай складно, не в останню чергу через те, що затриманий Станіслав Васін.
ОСТАННІЙ ВИПУСК РАДІО ДОНБАС.РЕАЛІЇ: