Доступність посилання

ТОП новини

Кримський футбол після анексії: ФК «Таврія» прагне до української Прем'єр-ліги


Футболісти відродженого ФК «Таврія» на тренуванні. Ілюстративне фото
Футболісти відродженого ФК «Таврія» на тренуванні. Ілюстративне фото

Після анексії Криму та рішення УЄФА не визнавати російським клуб «Таврія», який залишився в Сімферополі, підконтрольна Москві влада півострова організувала «Кримську прем'єр-лігу». На базі українського клубу створили команду «ТСК-Таврія», яка закінчила останній сезон на п'ятому місці в чемпіонаті місцевих команд. Керівництво цієї команди скаржиться на складнощі з облаштуванням тренувальної бази й підбором гідних гравців. Тим часом відроджена українська «Таврія» починає нове життя у Другій лізі. У сьомому турі цього сезону команда виграла з розгромним рахунком 4:2 у миколаївського «Суднобудівника».

На головні питання про життя кримського футболу після анексії в ефірі Радіо Крим.Реалії відповідає віце-президент Федерації футболу Криму Олег Комуняр.

‒ Чому відроджена «Таврія» не грає в українській Прем'єр-лізі?

‒ Спочатку нас готові були взяти туди, оскільки команда вилетіла з чемпіонату не за спортивним принципом. Однак ми тоді шукали фінансування й не могли дозволити собі великі витрати. Тому і вирішили здійснити сходження заново, із самих низів. Безумовно, це важкий процес, безпосередньо пов'язаний із безперебійним фінансуванням. Клубу зараз допомагає багато хороших людей, але до кінця грошове питання не вирішене.

Олег Комуняр
Олег Комуняр

‒ У команди є стадіон і молодіжний склад?

‒ Зараз спортсмени живуть у готелі в місті Берислав і тренуються на міському стадіоні «Машинобудівник». Домашні ігри «Таврія» проводить у Новій Каховці, на стадіоні «Енергія». Але вже в цьому сезоні Бериславський стадіон реконструюють, так що команда зможе і тренуватися, і грати там. Молодіжного складу поки немає. У нас і так в основному грають молоді гравці й лише кілька футболістів із досвідом.

‒ Чи готові ви узяті професійних футболістів, які не знайшли перспектив у анексованому Криму?

Питаєш: «Чий Крим?» ‒ відповідає: «Російський». Ну куди йому до нас їхати?
Олег Комуняр

‒ Зазвичай у них сумнівна репутація. Пише листа, ти заходиш на його сторінку в соцмережах і бачиш публікації з Володимиром Путіним. Питаєш: «Чий Крим?» ‒ відповідає: «Російський». Ну куди йому до нас їхати? Звичайно, у перспективі нам потрібно створити свою академію, щоб готувати професійних гравців із юних років.

‒ Як би ви схарактеризували стан справ у кримському футболі з російської сторони?

‒ Майбутнього там немає. «Прем'єр-лігою» назвали чемпіонат районного рівня ‒ суто аматорський. З точки зору УЄФА, перемога в ньому не дає жодних привілеїв і навіть права грати з російськими командами. Кримські футболісти можуть спробувати перейти в клуби материкової Росії, проте вважатимуться там легіонерами, якщо Федерація футболу України їх не відпустить ‒ а цього точно не відбудеться. Якщо гравець перебував у ФФУ, але перейшов до зрадників, то йому залишається тільки потихеньку закінчити кар'єру.

‒ Як триває сходження української «Таврії» у Другій лізі?

‒ У кожному матчі хлопці викладаються на 120%, дуже стараються. Можливо, іноді їх підводить клас, але це частково компенсується бажанням перемогти. Щоб вийти в Першу лігу, потрібно зайняти перше або друге місце в таблиці. Це може статися вже наступної весни. Зараз «Таврія» займає п'яте місце, щоправда, розрив з лідерами невеликий ‒ всього 3-4 очка. Суперники дуже серйозні, проте всі шанси підвищити клас у нас є.

(Над текстовою версією матеріалу працював Владислав Ленцев)

XS
SM
MD
LG