У Херсоні вже кілька днів пікетують представництво президента України в Криму. Активісти «Автомайдану Київ» та громадського об'єднання «Аскер», колишні бійці батальйону «Айдар» вимагають звільнити голову відомства Наталію Попович, звинувачуючи її в «саботажі деокупації півострова». Чиновниця ж у відповідь переадресує звинувачення самим пікетувальникам.
Кримська активістка і блогер Ліза Богуцька, яка бере участь у херсонських пікетах, розповідає про протистояння й озвучує основні вимоги протестувальників:
Представництво повністю закрите від громадян, двері відчиняються тільки для співробітниківЛіза Богуцька
‒ Зараз ми просто вимагаємо відставки Наталії Попович. Протягом трьох років представництво повністю закрите від громадян, двері відчиняються тільки для співробітників. Вони вже кілька разів викликали наряди поліції проти нашого пікету і навіть повідомляли про замінування будівлі, але сапери теж не змогли потрапити всередину. На мій погляд, це просто божевілля ‒ викликати ДСНС і не відчинити двері. 13 липня поліції сказали, що нібито 10 осіб у камуфляжній формі штурмують представництво. Активісти спокійно дають пояснення. Підкреслю, що це не тільки представники громадських організацій, а й просто громадяни, які хочуть отримати хоч якийсь зрозумілий звіт про три роки роботи відомства Наталії Попович.
Богуцька стверджує, що до представництва намагалися потрапити і громадяни у своїх приватних питаннях, проте їм не відчинили. При цьому, зазначає активістка, прямо над входом висить камера, тобто співробітники бачать відвідувачів, але вважають за краще не відчиняти їм і навіть не відповідати через домофон.
Координатор руху «Євромайдан-Крим» Сергій Мокренюк вважає, що за атакою на представника президента в Криму стоїть велика політика:
Пікетники, на мій погляд, ‒ популісти без виразних вимогСергій Мокренюк
‒ Я вважаю, що така державна структура потрібна. Її завдання номер один ‒ моніторинг і захист прав громадян на тимчасово окупованій території. Оцінювати ефективність роботи Наталії Попович в цьому плані я не можу, але акцію протесту в Херсоні не вважаю виправданою і здоровою. Мені здається, пікет спрямований не проти представника президента, а проти самого президента. Вони могли обрати як мішень Наталію Попович, оскільки вона нечасто спілкується з журналістами. Тепер просто б'ють в цю больову точку. Представник президента в Криму має бути публічним і спілкуватися з тими ж учасниками протесту, не боячись втратити обличчя. Поготів, що пікетники, на мій погляд, ‒ популісти без виразних вимог.
Сергій Мокренюк розмірковує про те, які функції має виконувати представництво президента в Криму, на відміну від інших регіонів України:
Представництво президента у Криму просто має бути чимось більшим, ніж в інших регіонах УкраїниСергій Мокренюк
‒ Складно вимагати від цього відомства великої систематичної роботи у справі деокупації півострова. Головну координуючу роль у питаннях тимчасово окупованих територій грає відповідне міністерство, і, наскільки я знаю, воно не імітує бурхливу діяльність, а дійсно працює в рамках своїх повноважень, у зв'язці з іншими міністерствами. Представник президента ‒ це уповноважена особа, яка займається захистом прав конкретних громадян на конкретній території. Щоправда, на материку так і не створили повноцінну Раду міністрів Криму, так що представництво президента у Криму просто має бути чимось більшим, ніж в інших регіонах України.
Представництво президента в Криму забезпечує політичні, соціальні, культурні та інші зв'язки з жителями анексованого півострова, а також бере участь у розробці стратегії щодо повернення Криму під українську юрисдикцію.
Станом на 13 липня редакції Радіо Крим.Реалії не вдалося зв'язатися з представником президента в Криму Наталією Попович, щоб розгорнуто прокоментувати позицію відомства.
(Над текстовою версією матеріалу працював Владислав Ленцев)