Доступність посилання

ТОП новини

Велика кадрова зміна: навіщо Аксьонов перетасував підлеглих


Сергій Аксьонов
Сергій Аксьонов

У підконтрольній Росії владі Криму ‒ масштабні кадрові пертурбації. З ініціативи голови півострова Сергія Аксьонова звільнені віце-прем'єр Борис Зимін, міністри туризму, житлово-комунального господарства й енергетики, а також очільники адміністрацій Судака та Ялти. Кореспондент Крим.Реалії з'ясовував, хто прийде їм на зміну та чому на півострові вирішили провести кадрову чистку.

Чутки про підготовку відставки в кримському уряді й на місцях ходили давно, але підтвердилися тільки 6 червня. Підконтрольний Росії голова Криму Сергій Аксьонов оголосив про кадрові перестановки за день до сесії місцевого парламенту, який, за процедурою, має їх затвердити.

«Завтра відбудеться сесія Державної Ради Республіки Крим, на якій ухвалять низку важливих кадрових рішень... У роботі колег були й досягнення, й помилки. Оновлення кадрів ‒ природний і необхідний процес, спрямований на підвищення ефективності влади», ‒ пише Аксьонов у Фейсбуці.

Був журналістом ‒ став міністром

Нинішній голова Криму вирішив замінити одного зі своїх заступників ‒ Бориса Зиміна. Останній встиг пропрацювати у кримському Радміні менш ніж півроку ‒ його призначили віце-прем'єром тільки 22 лютого. В уряді півострова він опікувався сферою ЖКГ та енергетики.

Борис Зимін
Борис Зимін

Зимін ‒ російський бізнесмен. До переїзду до Криму він керував одним із найбільших газовидобувних підприємств Росії ‒ ЗАТ «Нортгаз». У лютому Аксьонов обґрунтував його призначення тим, що «в уряд потрібно залучати молодих людей». Очікується, що після відставки зі своєї посади Зимін залишиться у Криму та працюватиме у звичній для себе газовій сфері ‒ очолить «Чорноморнафтогаз».

Новим кримським віце-прем'єром стане очільник адміністрації Судака Володимир Сєров. До цього він працював тільки в органах місцевого самоврядування. Був депутатом міськради трьох скликань, а 2010-го його обрали мером Судака від Партії регіонів. 2014 року Сєров підтримав Росію і зберіг пост градоначальника. Тобто він безперервно керував містом сім років.

Володимир Сєров
Володимир Сєров

Також Аксьонов вирішив змінити одразу трьох міністрів, які перебувають у нього в підпорядкуванні. У розпал курортного сезону він відправив у відставку голову Міністерства туризму Сергія Стрельбицького, який керував цим відомством два роки.

Сергій Стрельбицький
Сергій Стрельбицький

На зміну йому прийде Вадим Волченко, який зараз очолює кримське представництво інформагентства «Росси сегодня». Раніше він ніколи не працював у сфері курортів і туризму. У 90-х був ведучим на радіо і медіаменеджером, 2008-го став гендиректором «Криммедіа-холдингу», який належав бізнесменові Рустаму Теміргалієву. Але досвід роботи у кримському уряді Волченко має. Із 2010 до 2014 року він керував Республіканським комітетом АРК із інформації.

Вадим Волченко
Вадим Волченко

Свій портфель втратила також кримський міністр палива й енергетики Світлана Бородуліна. Як і віце-прем'єр Зимін, вона приїхала на анексований півострів з сусідньої Росії. Свою посаду Бородуліна отримала в листопаді 2015 року ‒ під час енергетичної блокади Криму та блекаута. Очікується, що тепер цей пост дістанеться її першому заступнику Вадиму Бєлику. Про останнього відомо, що він є корінним кримчанином і свою кар'єру збудував на підприємстві «Кримгаз». Там він від бухгалтера-ревізора дослужився до заступника голови правління.

Світлана Бородуліна
Світлана Бородуліна

У відставку також відправлений міністр ЖКГ Криму Сергій Карпов ‒ він протримався на цій посаді трохи більше року.

Сергій Карпов
Сергій Карпов

Сергій Аксьонов повідомив, що новим керівником МінЖКГ стане заступник голови судакської адміністрації Марина Горбатюк. Виходить, що Судак залишають одразу два керівники ‒ мер і його заступник.

Марина Горбатюк
Марина Горбатюк

Також звільнений голова ялтинської адміністрації Андрій Ростенко. Чутки про це просочились у ЗМІ ще тиждень тому, але все одно відставка є несподіваною. У кримських медіа Ростенка називають зятем Аксьонова й людиною, яка пов'язана з ним ще з «лихих 90-х». Коментуючи звільнення, ялтинський мер сказав, що йде у «стратегічний резерв».

Я своє завдання в найбільш важкий період виконав
Андрій Ростенко

«Я своє завдання в найбільш важкий період виконав. Ялта ‒ один із передових регіонів у Криму, це визнано всіма. Тому можна знайти застосування моїм силам на іншому фронті. У процесі бесіди з Сергієм Аксьоновим я попросив дати мені тайм-аут і не поспішати з моїм новим призначенням», ‒ сказав Ростенко.

Андрій Ростенко
Андрій Ростенко

За словами Аксьонова, нові керівники Ялти та Судака будуть визначені найближчим часом за результатами конкурсу.

Малозрозуміла політика

Офіційна причина нинішніх кадрових замін ‒ «підвищення ефективності влади». Але кримський політолог Дмитро Омельчук вважає, що існують інші передумови, оскільки чиновників, які прийшли на зміну звільненим кадрам, не можна назвати більш професійними й ефективними.

Дмитро Омельчук
Дмитро Омельчук

«Кадрова політика ‒ малозрозуміла. Йде постійне перетасовування кадрів. Причому я б навіть не сказав, що люди, які приходять на зміну, кращі, сильніші й досвідченіші тих, кого вони замінюють. Просто є якісь внутрішні механізми, глибоко приховані від сторонніх очей, які мають допомогти цій нескінченній чехарді», ‒ сказав Омельчук у коментарі для Крим.Реалії.

Політолог вважає, що однією з можливих причин нинішніх відставок є бажання кримського керівництва звалити невдачі і проблеми на конкретних людей. Зокрема, Сергія Стрельбицького, на думку Омельчука, звільнили за погані показники курортного сезону, хоча провини в цьому самого міністра немає.

Хіба поганий був наш міністр курортів і туризму? Хіба він винний, що в нас у червні немає відпочивальників? Ні, він як раз був на своєму місці, він професіонал
Дмитро Омельчук

«Ну скажіть, хіба поганий був наш міністр курортів і туризму? Хіба він винний, що в нас у червні немає відпочивальників? Ні, він як раз був на своєму місці, він професіонал. До речі, його попередниця теж була цілком професійна. Або хіба новий міністр ЖКГ не допустить підвищення комунальних тарифів? Нічого не зміниться», ‒ сказав політолог.

Екс-міністр курортів і туризму АРК Олександр Лієв також пов'язує відставку Стрельбицького з падінням турпотоку. І він теж переконаний, що заміна голови міністерства не змінить ситуацію.

Турбізнесу гасла не потрібні ‒ вони реальну картину на собі відчувають
Олександр Лієв

«Причина ‒ падіння турпотоку, про що все частіше почав говорити кримський турбізнес. Розповідями про мільйони туристів можна заспокоювати Путіна з Медведєвим, а турбізнесу гасла не потрібні ‒ вони реальну картину на собі відчувають. І в СРСР, і до 2014 року приблизно 70 відсотків турпотоку становили громадяни з материкової України. Без повернення Криму до України турбізнесу там не буде. І регулярні зміни міністрів не допоможуть», ‒ вважає Олександр Лієв.

Олександр Лієв
Олександр Лієв

Кримський політик Леонід Грач також вважає, що Сергій Аксьонов, змінюючи своїх підлеглих, керувався аж ніяк не «підвищенням ефективності влади». На його думку, голова Криму ініціював кадрові перестановки просто для «імітації бурхливої діяльності».

У нього всі неправі, ніхто нічого не вміє
Леонід Грач

«Мені навіть певною мірою шкода тих людей, які зараз прийдуть. Тому що він із ними так само вчинить. У нього всі неправі, ніхто нічого не вміє ‒ і це досить серйозно підтверджується. Але ти ж сам підбираєш, ти ж розставляєш», ‒ сказав Грач у коментарі для Крим.Реалії.

Леонід Грач
Леонід Грач

На думку політика, Аксьонов боїться, що після президентських виборів у Росії Путін прибере його з посади. І подібними кадровими струсами нинішній голова Криму демонструє, що має вплив у регіоні й може бути корисним для Москви.

XS
SM
MD
LG