На сесії Генеральної асамблеї ПАЧЕС, що відбувається у Стамбулі, не визнали мандат російського депутата від анексованого Криму Павла Шперова. Йому довелося залишити пленарне засідання. Про це у Фейсбуці написав народний депутат України і член української делегації в ПАЧЕС Рефат Чубаров.
«При затвердженні мандатів нових членів у національних делегаціях за наполяганням української делегації в ПАЧЕС ганебно була провалена спроба керівництва Держдуми Російської Федерації протягнути якогось Шперова Павла, жителя Севастополя, незаконно оголошеного депутатом Держдуми за результатами незаконно організованих «виборів» на тимчасово окупованій території АРК і Севастополя» , – написав Чубаров.
Він також додав, що аргументи українських парламентарів підтримали практично всі національні делегації, крім Вірменії.
У середу, 5 липня, в Стамбулі розпочала роботу 49-а сесія Генеральної асамблеї Парламентської Асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) – органу міжпарламентського співробітництва в системі ЧЕС.
Народний депутат України, голова української делегації в ПАЧЕС Людмила Денисова раніше закликала дипломатів не визнавати мандат обраного від анексованого Криму депутата російської Держдуми Павла Шперова і, таким чином, не допустити легітимізації анексії українського півострова.
Євросоюз і США раніше запровадили санкції проти депутатів російської Держдуми, обраних в анексованому сусідньою Росією Криму. Крім Павла Шперова, у санкційних списках опинилися Костянтин Бахарев, Андрій Козенко, Світлана Савченко, Руслан Бальбек і Дмитро Бєлік.
Вибори до Держдуми сьомого скликання відбулись 18 вересня 2016 року на території Росії та анексованого Криму, це викликало різку критику України і країн Заходу. Низка країн, включаючи США, Канаду, Францію, Швецію, Велику Британію, Німеччину, Чехію, Туреччину, відмовилися визнавати законність виборів на території незаконно окупованого півострова. МЗС Польщі поставило під сумнів законність парламентських виборів до Держдуми Росії в цілому. Верховна Рада України 20 вересня ухвалила постанову про невизнання легітимності виборів в анексованому Криму і всього складу Держдуми Росії сьомого скликання.
З 1 липня Україна почала головувати в Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС). В ОЧЕС зі штаб-квартирою в Стамбулі входять 12 держав Причорномор'я і Південних Балкан. Організація була створена в 1992 році для забезпечення економічного розвитку і процвітання в басейні Чорного моря.