Публікації про ймовірні зв’язки між Росією та командою передвиборчої кампанії американського президента Трампа не сходять з перших шпальт світової преси. Економіст та співробітник аналітичного центру «Атлантична рада» Андерс Ослунд навіть припускає, що слідству варто було б з’ясувати, чи не відіграв у цьому свою роль і український олігарх Віктор Медведчук. Тим часом британська Independent розповідає, про що саме могло йтися протягом 18 телефонних розмов та обмінів електронними листами між командою Трампа й Москвою. Низка міжнародних видань також публікує розповіді й відео про те, як живуть та розважаються 100-річні дідусі та бабусі в різних частинах світу.
Український олігарх Віктор Медведчук може бути відсутньою ланкою в розслідуванні зв’язків Трампа із Росією, припускає у вашингтонській газеті аналітик Андерс Ослунд.
Український олігарх і кум президента Росії Віктор Медведчук, як довідалися деякі з міжнародних мас-медіа, міг мати особисті контакти зі штабом Дональда Трампа під час його передвиборчої президентської кампанії. Як пише у своєму блозі для американського видання The Hill Андерс Ослунд, старший співробітник аналітичного центру «Атлантична рада» у Вашингтоні, саме Медведчук, «ймовірно, може бути відсутньою ланкою в драмі Трамп-Росія, хоча сам він, звісно, заперечує будь-які контакти з будь-ким протягом кампанії Трампа».
Як пояснює аналітик, 62-річний Віктор Медведчук є одним з найбільш суперечливих особистостей українського бізнесу і політики. При цьому президент Росії Володимир Путін, вочевидь, сприймає його як єдину людину, якій в Україні можна довіряти. Ослунд водночас нагадує, що саме його США одним з перших внесли в «чорний список» за його роль в анексії Росією українського Криму, зокрема, за те, що він несе «загрозу мирові, безпеці, стабільності, суверенітету й територіальній цілісності України, а також за підрив демократичних інститутів та процесів в Україні».
У цьому контексті, автор статті «Український олігарх може бути відсутньою ланкою в розслідуванні Трамп-Росія», вказує на інше суперечливе ім’я – Пола Манафорта, який майже протягом десяти років був головним політичним радником колишнього президента України Віктора Януковича.
«Він і Медведчук повинні були знати один одного, адже виконували у Януковича аналогічні функції. У своїй статті Reuters не вказує, хто саме вів переговори з Медведчуком, але пише, що, ймовірно, це був Манафорт. Адже Медведчук має цілковиту довіру Путіна і може виходити на Путіна, коли забажає», – пише Ослунд, резюмуючи: «якщо Роберт Мюллер, який є спеціальним прокурором у розслідуванні зв’язків Трамп-Росія, зможе встановити зв’язки між Медведчуком і виборчою кампанією Трампа, то, ймовірно, він знайде незаперечні докази змови між Росією і кампанією Трампа».
Тема таємних зв’язків команди Дональда Трампа й Росії також не сходить зі шпальт європейських газет. Британська Independent пише, що, згідно із інформацією деяких ЗМІ, члени виборчого штабу Дональда Трампа під час його передвиборної кампанії виходили на зв’язок із Росією щонайменше 18 разів. Як зазначає журналіст видання Ендрю Ґріффін, всі ці контакти раніше трималися в таємниці, але нині розглядаються у рамках розслідувань відносин Трампа з Росією, які ведуть ФБР та Конгрес. Зокрема, мова йшла про створення між Трампом і Путіним спеціального каналу комунікацій, який би дозволив сторонам говорити без участі представників органів безпеки США, йдеться в статті.
«Впродовж квітня-листопада 2016 року було зафіксовано 18 дзвінків і електронних повідомлень, у той час як в січні хакери влаштували атаку, яку американська розвідка вважала частиною кремлівської кампанії для дискредитації виборів і впливу на їхній результат на користь Трампа над його суперницею Гілларі Клінтон», – пише Ґріффін.
Independent: «Рано чи пізно, але Комі таки розповість Конгресові й спеціальному прокурору, що насправді сталося між ним і Трампом в російському сенсі. І приємного там буде мало»
Темами дискусій, згідно з даними джерел одного з впливових інформаційних агентств, були відновлення економічних відносин між США і Росією, які зіпсували впроваджені щодо Москви санкції, а також співпраця в боротьбі з терористичною організацією «Ісламська держава» і стримування наростаючого впливу Китаю на світовій арені.
Особи, які розповіли агентству Reuters про існування контактів, заявили, що досі не вбачали в цих розмовах ознак порушень або змови між виборчим штабом Трампом і представниками Росії.
Тим часом американський політик-республіканець, колишній заступник держсекретаря США Річард Армітідж коментує: «Стільки дзвінків іноземних чиновників, особливо в країну, яку ми вважаємо недружньою або ворожою, – це велика рідкість».
На такій самій ноті вийшов черговий номер впливового журналу TIME опублікував обкладинку журналу, де головний символ Кремля – храм Василя Блаженного поглинає американський Білий дім.
Нарешті, одразу кілька видань розповідають про досягнення старожилів у різних куточках світу.
Бразильські сестри-близнючки Марія й Пауліна Піґнатон, які 20 травня відсвяткують свій 100-й день народження, вирішили увіковічнити свій ювілей і влаштували фотосесію, розповідає ABCNews. Характерно, що у свої майже 100 років Марія має 6 дітей, 19 онуків та 16 правнуків. Родина Пауліни дещо менша – 5 дітей, 12 онуків та 7 правнуків.
Тим часом на сайті BBC розповідається про те, як 105-річна індійська бабуся веде кулінарний «блог» на YouTube та вже має понад 350 тисяч підписників. Індійський старожил готує традиційну їжу просто посеред поля, а найвідоміша її страва – курка в кавуні.
Американська копрорація CNN днями опублікувала відеорепортаж про те, як 101-річний британець Брайсон Уільям Верден Хеєс став найстарішим у світі чоловіком, який стрибнув із парашутом. Свій перший у житті стрибок із парашутом Хеєс здійснив торік, щоб відсвяткувати своє 100-річчя. «Стрибок із парашутом минулого року був неймовірним досвідом, я насолодився ним, тому захотів зробити це знову», – зазначив ветеран-старожил.