«ВКонтакте», «Одноклассники», сайти Mail.Ru» Group та сервіси «Яндекс» більше не для користувачів українського сегменту інтернету. Відповідний указ про їхню заборону 15 травня підписав президент України Петро Порошенко, ввівши таким чином у дію рішення РНБО, яке передбачає застосування нових санкцій проти російських фізичних і юридичних осіб.
«Вжух! І одним махом пера стартує нова ера українського діджиталу», – такою реакцією зустріли українці цю новину:
«Прекрасний день, волайте «чого так пізно» зрадофіли!» – так відреагував радник Голови Львівської ОДА Роман Матис:
«Думаю, час згортати будь-які операції з російськими компаніями – це небезпечно і шкідливо», – додає співзасновник агенції Postmen Ярослав Ведмідь:
Тим часом журналіст-мандрівник Богдан Логвиненко цікавиться, коли ж черга дійде «до реального соціального зла – УПЦ (МП)»:
Такої ж думки про УПЦ (МП) і Дмитро Сіманський, який до того ж вважає, що подібні заборони мали запровадити ще у 2014 році:
А от експерт з питань протидії корупції Олексій Хмара взагалі переконаний, що з УПЦ (МП) варто було починати, бо «дрібно якось виходить»:
«Ефектне, але неефективне рішення»
Втім, не всі заборону російських сервісів та соцмереж сприйняли схвально. «Якоюсь дивною і спонтанною» називає її виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк. На її думку, це санкції «по своїх же громадянах». «В РНБО скінчились аналітики?», – цікавиться вона:
Тим часом журналіст Сергій Мокрушин дивується, чому, наприклад, «Яндекс» заблокували, а не покарали європейськими санкціями через роботу в Криму:
Критикує рішення і керівник Одеського кризового медіа-центру Олена Балаба, яка прогнозує «реальний стогін» серед молоді через заборону «ВКонтакте». Водночас, вважає вона, що і скасування указу до хорошого не призведе, бо буде «ще більш соромно»:
Деякі користувачі соцмереж все ж висловлюють сподівання, що суспільство не дасть шансу політикам ухвалити «ідіотські заборони»:
«Не буде Яндекса – не буде і заторів»
Поки одні радісно вітають указ, а інші критикують, соцмережами ширяться жарти.
Для деяких це – шанс розпочати стартап:
Хтось радіє, що маму нарешті вдасться переманити на бік «Фейсбуку», де її будуть «привчати до політики, котиків, реалій життя зі зрадою та перемогою»:
Хтось має черговий привід поглузувати з київських заторів:
А хтось переймається, як тепер працюватиме регіональна влада:
Ну, а користувачам ФБ радять провести цей день «достойно», адже незабаром «і живі позаздрять мертвим»: