Доступність посилання

ТОП новини

Світові ЗМІ: США попереджають Росію, що її дії в Україні перешкоджають поліпшенню відносин


Іспанський часопис АВС пише про попередження Кремлеві, яке оприлюднив щодо кроків Росії в Україні Державний секретар США. Французьке видання Liberation повідомляє про те, що столиця України поступово стає центром тяжіння для російських опозиціонерів на вигнанні. Британська газета The Times розповідає про амбітні плани перетворення Чорнобильської АЕС на електростанцію, яка б працювала на сонячній енергії.

Популярний іспанський часопис АВС друкує статтю «США попереджають Росію, що її дії в Україні перешкоджають поліпшенню відносин». Видання пише, що держсекретар США Рекс Тіллерсон попередив керівництво Кремля, що Росія мусить негайно почати поважати угоду про припинення вогню у зоні конфлікту на сході України. Далі іспанська газета наводить слова речника Держдепартаменту США Марка Тонера: «Хоча й Сполучені Штати зацікавлені у поліпшені відносин із Росією, кроки тієї країни на сході України залишаються помітною перешкодою до цього поліпшення».

АВС пише далі, що державний секретар США знов наголосив на чіткій налаштованості його країни на збереження територіальної цілісності та суверенітету України, водночас підтвердивши, що санкції проти Москви залишатимуться у силі доти, доки Росія не поверне Україні контроль над Кримом і повністю не виконає взяті на себе зобов’язання щодо Мінських угод. Принагідно іспанське видання зазначає, що слова Рекса Тіллерсона щодо санкцій проти Росії постають певною зміною позиції американського керівництва, нагадуючи, що президент США Дональд Трамп у січні заявляв, що може зняти санкції проти Росії, що, у свою чергу, викликало спротив у Франції та Німеччині.

АВС додає, що у зв’язку із загибеллю американського спостерігача ОБСЄ на сході України США наголошують на потребі для всіх сторін конфлікту, і особливо для проросійських сепаратистів, виконувати положення Мінських угод. Державний департамент США підкреслює, що трагічна загибель спостерігача ОБСЄ виводить на поверхню надзвичайно небезпечні умови, у яких ведуть свою діяльність міжнародні спостерігачі на сході України. США закликали Росію використати свій вплив на сепаратистів для того, аби ті дали змогу спостерігачам здійснити повне, прозоре і прискіпливе розслідування того, що відбувається у зоні конфлікту на сході України.

«США попереджають Росію, що її дії в Україні перешкоджають поліпшенню відносин»

Лівоцентристський французький часопис Liberation публікує статтю «Київ, нова Мекка російської опозиції?». Видання наводить приклад Іллі Пономарьова, який 2014 року був єдиним членом російської Держдуми, який не голосував за анексію українського Криму. Згодом, внаслідок політичного тиску на нього, Пономарьов змушений був залишити Росію у 2015 році. Нині цей російський політик живе у Києві. Далі газета наводить слова Іллі Пономарьова: «Росіяни несуть відповідальність за зміни в Росії, ніхто інший. Але багато опонентів режиму Путіна, як і я, змушені були покинути країну. Україна є хорошою основою для продовження боротьби».

Французький часопис повідомляє, що з 2014 року щонайменше 2 тисячі громадян Росії знайшли притулок в Україні. Ця група вбирає у себе різних людей. Від бійців-добровольців на сході України, які воюють на боці українського війська, і до осіб, які втекли від переслідувань у Росії. Всіх їх об’єднує опозиція до Володимира Путіна, а також приваблюють зміни, які відбулися в України внаслідок Революції гідності.

«Але не треба бути наївними, – каже Ольга Курносова, колишня соратниця вбитого російського опозиціонера Бориса Немцова. – Тим не менше нас вразила спроможність українців позбавитись корумпованого і авторитарного режиму. Тут, в Україні, є багато чому повчитися».

Liberation вказує, що метою російських вигнанців в Україні є повалення тирана Путіна у їхній країні за допомогою широкого альянсу громадян, який би змінив цілу систему, яка існує у Росії, щоб збудувати нову Росію. І цим російським вигнанцям не бракує гасел. Відтоді як ці люди оселилися у Києві, вони вирішили, що одним з перших рішень нової влади у Росії має стати повернення Криму Україні і припинення війни на Донбасі. Іншою метою російських опонентів Путіна, які живуть в Україні, є встановлення контактів між росіянами та українцями, аж до повного відновлення діалогу між представниками Росії та України. Газета повідомляє, що 13 квітня у Києві було відкрито «Дім вільної Росії», який має стати альтернативним посольством російського громадянського суспільства в Україні, відіграючи роль центру допомоги російським біженцям в Україні та місця спілкування російських опозиційних сил.

«Київ, нова Мекка російської опозиції?»

Один з найповажніших британських часописів The Times містить матеріал «Чорнобиль має стати величезною станцією, яка перероблятиме сонячну енергію». Лондонське видання пише, що Україна почала перетворювати радіоактивні руїни Чорнобильської атомної електростанції на станцію, яка працюватиме на сонячній енергії. Газета додає, що український уряд хоче встановити достатньо сонячних батарей всередині зони відчуження для того, аби виробляти 2,5 гігават енергії, а це приблизно половина того, що виробляла Чорнобильська АЕС перед аварією 1986 року. Британське видання наводить слова міністра екології України Остапа Семерака: «Сьогодні ми вже можемо повідомити про найперші приватні інвестиції у Чорнобильській зоні. Йдеться про побудову невеличкої сонячної електростанції».

The Times зазначає, що спільна україно-німецька компанія інвестувала 1,1 мільйона доларів у побудову тієї сонячної електростанції. Це підприємство має розпочати постачання електрики вже наприкінці червня поточного року і матиме потужність у 1,5 мегават. Це стане лише невеликою частиною ширшого чорнобильського проекту. Газета також повідомляє, з посиланням на українського міністра екології, що все це має змінити сприйняття Чорнобиля. 50 компаній зацікавлені співпрацею у цьому напрямку.

Британський часопис нагадує, що Чорнобильська зона є безпечною для коротких відвідин і туристи можуть побачити те, що залишилось від міста Прип’ять. Дика природа розквітла у цій зоні з неочікуваною силою, і спостерігається повернення туди рідкісних видів тварин, включно з конями Пржевальського. Однак ведення сільського господарства у цій зоні, як пояснює газета, є цілком неможливим через наявність радіоактивних ізотопів у ґрунті. У Чорнобильській зоні також існують місця підвищеної радіації, які нанесені на карти і яких можна уникнути при встановленні сонячних батарей для нової станції.

«Чорнобиль має стати величезною станцією, яка перероблятиме сонячну енергію»

XS
SM
MD
LG