Немає нічого кориснішого для правильного розуміння себе, ніж погляд зі сторони. Як Крим висвітлювався у світових медіа, що було винесено в заголовки, а чому не приділили належної уваги – у традиційному огляді Крим.Реалії.
«Кремль: ми не приймаємо умови визнання Тіллерсона в Вашингтоні приєднання Криму до Росії», – повідомляє єгипетський портал Аl-Вawabh. «Прес-секретар російського президента в Кремлі Дмитро Пєсков заявив, коментуючи слова кандидата на посаду держсекретаря США Рекса Тіллерсона про можливість у США визнати приєднання Криму до Росії, що цю позицію «бере до відома», але не приймає умов, висунутих Тіллерсоном. Прес-секретар додав у заяві для преси в четвер, що Москва має намір і в майбутньому «терпляче роз'яснювати суть цього питання». Тіллерсон, виступаючи перед комітетом із міжнародних справ у Сенаті, заявив, що єдиний спосіб визнати приєднання Криму до Росії – це підписання широкомасштабної угоди, що враховує інтереси українського народу, кажучи, що без такої угоди не може визнати приєднання Криму до Росії взагалі».
«Вони можуть обрати Туреччину замість Криму», – пише про російських туристів турецька газета Vatan. «Асоціація туроператорів Росії (АТР) заявила, що російські туристи через низькі ціни на готелі можуть обрати для літнього відпочинку Туреччину і Єгипет, а не Крим. На думку АТР деякі туристичні агентства в Криму 2016 року не виправдали очікувань. Тому організації знизили свої ціни, щоб конкурувати з іншими готелями, вже в липні. Аналогічна ситуація може повторитись і цього року. «Нині більше ризику. Альтернативою Криму можуть стати Туреччина, а, можливо, і Єгипет», – заявляють в Асоціації». Посилання на джерело інформації в матеріалі немає.
«Кримська прокурор знову одягнена в біле», – повідомляє інше турецьке видання Нaber Мeydan. «Депутат Думи, яка раніше служила в якості кримського прокурора, Наталія Поклонська, знову одягла білий кітель. Після перемоги на виборах до Держдуми Росії, що відбулися 18 вересня, Поклонська вперше одягла білий кітель із погонами з нагоди Дня прокуратури», – пише видання.
Як бекграунд у матеріалі використано інформацію про свято Дня прокуратури в Росії, але ні слова не говориться про анексію Криму чи службу Поклонської в прокуратурі України.
«Кримські власники бізнесу потрапили під тиск проросійських чиновників», – великий репортаж із таким заголовком опубліковано в газеті Los Angeles Times. Стрижнем статті є історія Олександра Стрекаліна, який учинив самоспалення після того, як його кафе на набережній знесли серед безлічі інших об'єктів. «У рамках переходу Криму до російського законодавства після анексії, промосковська влада ретельно перевіряла права власності на кожну земельну ділянку, будівництво й бізнес, паралізувавши чи знищивши сотні підприємств, за словами активістів і деяких чиновників. Міністерство юстиції України заявило в грудні 2014 року, що майно щонайменше 4000 підприємств і організацій у Криму було захоплено промосковськими посадовими особами та їхніми довіреними особами, які часто були озброєними людьми в масках і розмахували підробленими документами, що санкціонували захоплення.
Проросійська влада заявила, що 2015 року вона націоналізувала приблизно 250 «стратегічних об'єктів», у тому числі кіностудії, винні заводи, енергетичні компанії, родовища природного газу, банки й телекомунікаційні компанії, транспортну інфраструктуру й церкви, що належали українському уряду, олігархам, бізнесменам і релігійним групам». Видання описує кілька історій людей, які працюють у Криму без документів, а також цитує активістів, які звинувачують Сергія Аксьонова в корупції й розкраданні чужого майна.
«Україна будує ще радіовежу для Криму», – повідомляє німецький портал RadioWOCHE. «2014 року Росія анексувала Крим, і тому в Криму більше немає українських теле- й радіоканалів для отримання інформації. Україна намагається виправити це протягом останніх кількох місяців, і буде в січні вводити в експлуатацію на своїй території ще одну радіовежу, що має мовити на Крим. Вежа висотою 150 метрів побудована на півострові Чонгар в Азовському морі. Півострів є сполучною ланкою між Україною і Кримом, Україна забезпечила тут чотири частоти FM. Перша програма Українського радіо передає на 100,7 мегагерц, Meydan FM узяв собі 101,4 мегагерц, Радiо Свобода – Радіо Крим.Реалії 105,9 мегагерц і місцева радіостанція FM Херсон – 107,8 мегагерц».