Доступність посилання

ТОП новини

США: Порушення прав людини Росією в Криму ‒ постійні і кричущі


Немає нічого кориснішого для правильного розуміння себе, аніж погляд з боку. Як Крим висвітлювали світові медіа, що винесли в заголовки, а чому не приділили належної уваги ‒ у традиційному огляді Крим.Реалії.

«Гельсінкська комісія зосередилася на правах людини і порушеннях безпеки в окупованому Росією Криму», ‒ пише американська газета The Ukrainian Weekly. «Комісія США з безпеки і співробітництва в Європі, яка відома як Гельсінська комісія, 10 листопада провела брифінг, метою якого було обговорення, як українці продовжують захищати Гельсінські принципи перед лицем кричущих і безкарних порушень Москви, і як міжнародне співтовариство реагує на це... Порушення прав людини російською владою в Криму залишаються постійними і кричущими; їх метою є кримські татари і українці, які виступають проти незаконної анексії. Всі доповідачі погодилися з тим, що дії Росії в Україні становлять загрозу для міжнародного порядку і порушують основні принципи територіальної цілісності, недоторканності кордонів, суверенітету і поваги до прав людини і основних свобод... У своєму виступі посол Джон Гербст зазначив, що реакція міжнародного співтовариства на Крим була хорошою, включаючи санкції та невизнання незаконної анексії Криму. Проте, він вказав на неакуратних журналістів і вчених, які часом стверджують, що населення Криму підтримує Росію, ігноруючи той факт, що кримський референдум був маніпулятивним, і що люди неправдиво відповідають на електоральні питання в Криму у зв'язку із загрозою переслідування з боку російської влади».

«Крим розробив китайську версію путівника для туристів», ‒ повідомляє китайське інформагентство Сhinaqw. «9 грудня російська новинна мережа повідомила, що Міністерство курортів і туризму Республіки Крим розробило китайську версію керівництва інформаційної кампанії «Відкритий Крим». У міністерстві повідомили: «Тільки цього року міністерство туризму організувало заходи щодо залучення туристів з Індії, Китаю, Ірану, тому для того, щоб розвивати міжнародний маркетинг туризму Криму, і вирішити потенційну проблему залучення іноземної спільноти на півострові до туризму, ми випустили двомовну презентацію». Брошура описує туристичний потенціал південного, східного і південного узбережжя Криму і гірського Криму. Міністерство туризму сподівається, що кримські туристичні маршрути і напрямки привернуть увагу іноземних туристів».

«Кому належатимуть скарби Криму?», ‒ запитує німецький телеканал n-tv. «Десь у Нідерландах зберігається дорогоцінний золотий скарб: 2400-річний скіфський шолом, цінна китайська лакована скринька династії Хань з Шовкового шляху, філігранні брошки, коштовності і золотий меч у піхвах. Все ретельно упаковане і безпечно розміщене в місці, яке тримають у секреті ‒ поки не зрозуміло, хто є власником. Це до суду в Амстердамі в наступну середу... До початку 2014 року було все абсолютно ясно. Амстердамський музей Алларда Пірсона і чотири музеї в Криму уклали кредитну угоду в Києві. Художні скарби були показані в Амстердамі на виставці «Крим: Золото і таємниці Чорного моря». Те, що ви запозичили, ви також повертаєте. Це, здавалося, в лютому, природним. Але всього кілька тижнів по тому, все стало по-іншому. Російські солдати увійшли в Крим, а потім референдум, і Росія анексувала півострів. Незаперечно: твори мистецтва є державною власністю. Тільки ось якої держави?».

«Американські військові кораблі входять в Чорне море, де «Бастіон» в Криму?», ‒ задається питанням в'єтнамське видання Dân trí. «Міністерство оборони США оголосило, що вони не виключають можливості розміщення систем ПРО Aegis на військових кораблях у Чорному морі з метою боротьби з Росією. Вашингтон може реалізувати цей план, якщо виникне необхідність «захисту союзників від загрози балістичних ракет». Про це повідомив Френк Роуз, помічник держсекретаря США, який відповідає за контроль над озброєннями. Виступаючи на засіданні Атлантичної ради, Роуз сказав, що досі Сполучені Штати не планують ставити систему протиповітряної оборони Aegis в Чорному морі, відповідно до положень Конвенції Монтре, яка забороняє розгортання їх на постійній основі. Тим не менш, він також підкреслив, що в разі форс-мажорної ситуації Сполучені Штати здатні направити есмінці і крейсери, оснащені системою ППО/ ПРО Aegis, для того, щоб запобігти потенційній загрозі... Перед тим як США оголосили про свої плани, Росія розгорнула берегові ракетні комплекси «Бастіон». Зброя Росії може претендувати на повний контроль над Чорним морем і протокою Босфор».

«Кремль відреагував на заяву радника Трампа по Криму», ‒ повідомляє єгипетська газета Аl-Wafd. «Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков оголосив, що Москва оцінює до кінця січня тільки офіційні заяви президента Обами і його адміністрації. Коментар прозвучав у відповідь на заяву радника Трампа щодо Криму. Картер Пейдж, радник команди президента США Дональда Трампа, відповідаючи на питання про те, чи буде нова адміністрація США проводити політику визнання приєднання Криму, і про роль українського питання, сказав: «Я впевнений, що будуть нові можливості для подолання цих помилкових уявлень і неправильного вектора, який встановили для України».

XS
SM
MD
LG