Доступність посилання

ТОП новини

Росія «відроджує» військові заводи в Криму


Немає нічого кориснішого для правильного розуміння себе, ніж погляд з боку. Як минулі кілька днів відобразилися в світових медіа, що було винесене в заголовки, а чому не приділили належної уваги ‒ у традиційному огляді Крим.Реалії.

«Кримські татари відзначають річницю блокади Криму», ‒ повідомляє міжнародний портал Transitions Online. «Кілька сотень протестувальників клянуться не допустити припинення тиску доти, поки півострів не буде знову в українських руках. Церемонією відзначають рік відтоді, як кримські татари почали блокаду товарів, що йдуть з України на півострів, їхню традиційну батьківщину. На чолі з керівниками кримськотатарської громади, деякі з яких були вигнані з Криму, після того як Росія захопила півострів в лютому 2014 року, протест був покликаний продемонструвати рішучість продовжувати блокаду і показати підтримку кримським татарам, які досі живуть у Криму, багато з яких стали об'єктом репресій з боку російських силових структур. Після виголошення промов люди співали кримськотатарський і український гімни, і попрямували до сусіднього штабу воєнізованої групи «Аскер». Там випустили повітряні кулі кольору українського прапора, жовті і сині, з листівками, що закликають людей в Криму не співпрацювати з російською владою. Люди також запускали синій і жовтий феєрверки. Потім вони зібралися навколо столів із м'ясом, картоплею, свіжими овочами та солодощами. Увечері був концерт у Новоолексіївці».

«Нафтогаз України подав до суду на Росію через Кримські активи на мільярд доларів», ‒ повідомляє впливовий світовий журнал Forbes. «Найбільша газова компанія України судиться з росіянами ще раз, цього разу через російське захоплення своїх активів у Криму. «Нафтогаз» і шість його дочірніх компаній почали арбітраж проти Росії в понеділок, щоб стягнути збитки, пов'язані із захопленням Росією активів групи в Криму. «Нафтогаз» подав арбітраж у рамках двостороннього інвестиційного договору між Росією та Україною. «Нафтогаз» підрахував, що збитки групи через втрачені активи складають 2,6 млрд доларів».

Низка сербських ЗМІ, зокрема телеканал N1, поширили слова російського посла в цій країні Олександра Чепуріна: «Крим для Росії, як Косово для Сербії». «Посол Росії в Сербії вважає, що є великі перспективи для встановлення економічного співробітництва між Сербією і Кримом. На презентації інвестиційного, туристичного і культурного потенціалу Криму він особливо звернув увагу на можливість співпраці в галузі будівництва і сільського господарства. Загальний потенціал Криму вперше був представлений на круглому столі: «Можливість та перспективи кримсько-сербського ділового співробітництва».

«Пам'ятник Леніну зруйнований у Криму», ‒ повідомляє турецьке видання Sabah. «Невстановлені особи в Судаку в Криму минулої ночі зруйнували пам'ятник Леніну. Представник Судацької міської ради Ірина Дубровська повідомила, що сили правопорядку почали розслідування хуліганських дій. Мер Судака Володимир Сєров оголосив, що пам'ятник буде відремонтований і знову встановлений на місці, і пообіцяв громадянам, що винні у знесенні статуї будуть суворо покарані. Зруйнований у Судаку пам'ятник Леніну був зведений на честь його 60-річчя в 1930 році».

«Росія «відроджує» військові заводи в Криму», ‒ повідомляє в'єтнамський портал BizLIVE. «Росії потрібно 2,5 роки, щоб відродити верфі і військові заводи Криму, зруйновані Україною, повідомив російський віце-прем'єр Дмитро Рогозін. Він підкреслив, що наразі оборонні підприємства півострова стабільно працюють, виконують дорогі замовлення, і демонструють зростання. Дмитро Рогозін у п'ятницю провів зустріч у Сімферополі з кримськими підприємствами, які виконують державні оборонні замовлення».

XS
SM
MD
LG