Доступність посилання

ТОП новини

«Ядерна» істерія Кремля: бути чи не бути ядерній війні?


«Ядерна» істерія Кремля не збавляє обертів. Від телепропаганди й тематичних передач на тему технологій роботи протиракетної оборони мілітаристське напруження спустилося на рівень системи освіти, до того ж не тільки вищої чи середньої, але й початкової школи. Так, відомий російський журналіст Олександр Сотник опублікував на своїй сторінці в соцмережах пост жінки, яка стверджує, що дітей однієї з московських шкіл лякають ядерною війною зі США і смертю в разі перемоги на президентських виборах Хілларі Клінтон.

«Хочу Вам розповісти історію, яка трапилася з моїм онуком. Йому 9 років, він навчається в четвертому класі в школі 1232 міста Москви. Днями хлопчик прийшов дуже сумний, на моє запитання про те, що трапилося, він розплакався! Потім розповів, що їхня класна керівниця на уроці повідомила дітям, що якщо до влади в США прийде Хілларі Клінтон, то розпочнеться ядерна війна, і вони всі помруть! Далі пішла розповідь про те, що американці винайшли комарів, які можуть заражати дітей раком! І все це було розказано дітлахам, у яких дуже вразлива психіка, і невроз вони можуть заробити легко!» ‒ обурюється москвичка.

При цьому низка експертів уже висловлювали в інтерв'ю нашому сайту думки про те, що може стояти за такою неприхованою пропагандою війни. Більшість із аналітиків сходиться на думці, що ми маємо справу з грандіозним блефом, покликаним змусити Захід до поступок на адресу Росії. Такої ж думки дотримується й російський опозиціонер, лідер партії «Демократичный вибор», Президент Інституту енергетичної політики Володимир Мілов.

Ця кампанія розрахована на певні сили в США, які особливо трепетно ставляться до теми співробітництва з Росією щодо нерозповсюдження ядерної зброї
Володимир Мілов

«Уся ця кампанія розрахована на певні сили в США, які особливо трепетно ставляться до теми співробітництва з Росією щодо нерозповсюдження ядерної зброї. В Америці ця тема займає особливе місце в політиці національної безпеки. Зверніть увагу, що американці навіть знімають санкції з Ірану в обмін на відмову від виробництва ядерної зброї», ‒ пояснив він.

За словами Володимира Мілова, в американському істеблішменті є великий прошарок людей, які готові пробачати Москві будь-які витівки доти, поки триває співпраця в ядерній сфері.

«Путін хоче налякати цих людей, і тим самим створити додатковий пресинг у вищих американських колах на тему того, що «треба помиритися з Росією, інакше ми втратимо і ядерне співробітництво з нею», ‒ вважає російський опозиціонер.

Володимир Мілов, що підтримує досить тісні зв'язки зі своїми американськими колегами, пояснює: питання безпеки в США завжди вирішуються колегіально, й існує досить велика група людей, що робить політику в цій сфері. Сюди відносяться різні розвідвідомства, Пентагон, урядовці й навіть спеціалізовані «мозкові центри».

«Саме в цьому ком'юніті завжди існував пріоритет ядерної сфери над усіма іншими. Фахівців із цієї сфери Путін і хоче налякати. Однак, судячи з усього, вони його вже не бояться», ‒ підсумовує він.

При цьому, незважаючи на войовничий характер заяв Кремля, російський політик не вважає, що за ширмою ядерних загроз Путін готує повномасштабне вторгнення в сусідню Україну.

Судячи з усього, його єдині можливості ‒ це удари з повітря, ППО і спецоперації в стилі кримської
Володимир Мілов

«Судячи з усього, його єдині можливості ‒ це удари з повітря, ППО і спецоперації в стилі кримської. Вторгнення в Україну означає битви за великі міста, вуличні бої, у яких доведеться відвойовувати будинок за будинком. На подібне Путін не наважиться. Навіть за прикладом Алеппо можна побачити, що він не наважується взяти його вже цілий рік», ‒ міркує Володимир Мілов.

А ось президент Інституту Східного партнерства (Ізраїль) рабин Авраам Шмулевич дотримується діаметрально протилежної точки зору. На його думку, в очах вищого російського керівництва ядерна війна виглядає чимось цілком допустимим, і посилена підготовка до неї цілком укладається в цю страшну логіку.

«Путін явно готується до тотального зіткнення з Заходом і з НАТО, зокрема й до ядерного. Зараз у Центральній Росії посилено будуються бункери з великими запасами продовольства, а пропагандистський апарат вселяє населенню, що в ядерній війні немає нічого страшного. Такого не було навіть за радянських часів. Модернізується інфраструктура й армія, економіка переводиться на військові рейки. Словом, перефразовуючи відомий вислів про качку, якщо Путін каже, що готується до ядерної війни, якщо готує до неї армію ‒ напевно, це насправді так. Важливо розуміти, що пропаганда діє не тільки на населення, але й саме російське керівництво. Вони починають вірити у власну брехню», ‒ переконує Шмулевич.

За словами ізраїльського експерта, в нього є особистий знайомий ‒ великий російський бізнесмен, який у рамках свого чергового бізнес-проекту приблизно рік тому зустрічався з представниками російської урядової верхівки рівня прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова й заступників керівника Адміністрації президента.

«При ньому вони абсолютно спокійно обговорювали можливість скинути атомну бомбу на Ракку в момент чергового загострення боротьби з ІДІЛ. Він був шокований, що для них така можливість була цілком реальною», ‒ згадує рабин.

На думку Шмулевича, Путін бачить себе продовжувачем історії Холодної війни, і його головна мета ‒ взяти реванш за розвал Радянського Союзу.

«Гітлер теж був розумною людиною, він знав, що таке війна й міг припустити, починаючи Другу Світову, що це торкнеться і його країни. Проте, він хотів війни і вплутався в неї всупереч усяким обережностям. Те ж саме може статися й тут. У цьому полягає логіка розвитку диктаторських режимів. На жаль, вони ніколи не знають, коли потрібно зупинитися. Зараз ми бачимо, що Путін дійсно підвищує ставки від однієї локальної війни до іншої», ‒ застерігає він.

XS
SM
MD
LG