Доступність посилання

ТОП новини

Світові ЗМІ: Як «відмити» Україну від корупції?


Британський часопис The Guardian містить статтю українського олігарха Вадима Новинського, де той викладає своє бачення ситуації в Україні. Американський часопис The Christian Science Monitor зачіпає питання боротьби з корупцією в Україні. Видання ділових кіл США The Wall Street Journal повідомляє про пришвидшення гонки озброєнь, тоді як США й Росія намагаються конкурувати у повітрі.

Популярний британський часопис The Guardian публікує матеріал, автором якого є депутат Верховної Ради від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський. Стаття має назву «Захід і далі споглядає, як корупція й вузьколобість правлять у «новій Україні». Новінський розпочинає свою статтю тим, що два роки тому Захід дивився на Україну з ентузіазмом. Цими днями, на думку автора, відчуття Заходу щодо України змінилися на відчай і втому. Далі він пише, що Україна не здійснила обіцяного європейського прориву. Ті, хто прийшов до влади в Києві під аплодисменти західних еліт, сподіваються, що їхні міжнародні партнери просто заплющать очі на те, як вони керують Україною. Але це не те, чого потребують звичайні українці. «На початку вересня приблизно 20 молодих націоналістів здійснили напад у Києві на, – як визначає Новинський, – незалежний телевізійний канал».

Далі він пише, що «ті, хто організував цей, – як він вказує, – терористичний акт, залишаються непокараними». Правоохоронні органи проігнорували заклики інституцій ЄС, політиків і правозахисних груп до проведення розслідування цього випадку. Далі Новинський риторично запитує, якого саме правосуддя можна очікувати в Україні, якщо перед нападом депутати української урядової коаліції закликали до покарання телеканалів, які мають непатріотичну редакційну політику. На думку Новинського, безкарність тих, кого він визначає, як «вузьколобих», прокладає шлях в Україні для ще більших проявів насильства. А для того, щоб забезпечити подальшу підтримку Заходу для стабілізації кволої економіки й допомоги Україні в її конфлікті з Росією, президент Порошенко, на думку автора, постійно наголошує на його беззаперечній прихильності до європейських демократичних цінностей і верховенства права. Те, що відбувається в Україні, за словами Новинського, робить усі ці заяви порожніми.

Новинський продовжує на шпальтах The Guardian, що економіка України перебуває у стані стагнації. Комунальні послуги дорожчають. Соціальний вибух є дедалі реальнішим. І саме це, на його думку, призводить до «полювання на відьом», яке веде уряд проти опозиційних голосів. Далі Новінський жаліється, що його почали утискати після того, як він надав фінансову допомогу організаторам проведення православної хресної ходи з нагоди річниці хрещення Русі-України. Автор зазначає, що настав найвищий час для друзів України на Заході припинити підтримку для тих в українському керівництві, хто виступає за упередженість, нетерпимість і нагнітання страху. За словами Новінського, Україні конче потрібен мир зі своїми сусідами й національне примирення. Лише за цих умов, на його думку, Україна може стати цінністю для Європи, а не тягарем і головним болем.

«Автор забув згадати про те, що він є частиною вщент корумпованої кліки інтриганів, які продали свою країну Росії»

​Американський часопис The Christian Science Monitor друкує статтю «Як відмити найбільш корумповану країну Європи?» У статті повідомляється, що НАБУ веде свою діяльність лише 9 місяців і вже розглядає більше ніж 200 кримінальних справ, щоб дати раду із проблемою кричущої корупції. Проте проблема залишається невирішеною. Видання зазначає, що більш ніж через два роки після революції, що усунула від влади режим клептократів, українська політика надалі пронизана системою підкупів, тоді як близькі друзі й надалі захищають один одного від судового переслідування. Газета додає, що в НАБУ працюють молоді й дисципліновані фахівці, налаштовані зламати ті старі звички, які загрожують українським реформам. Але, попри все, жодного засудженого наразі не видно. Все це через, як вважає автор статті, діяльність корумпованих судів в Україні. Критики вважають, що, незважаючи на обіцянки від вищих посадових осіб після Революції гідності, що вони очищатимуть країну від корупції, їм не вистачає політичної волі, щоб іти до кінця.

Американський часопис пише, що монополію жорсткої сфери корупції, в якій були задіяні державні установи, щоб збагатити вузьке коло лояльних чиновників, режиму Януковича було замінено в Україні «вільним ринком» корупції, на якому широкий спектр зацікавлених угруповань має більше свободи змагатися за ресурси, на які до цього наклала руку так звана «сім'я» Януковича. Попри появу нових облич на політичній сцені України впродовж останніх років, у політичній системі України й надалі домінує стара корумпована еліта. Видання нагадує, що сьогодні Україна перебуває за рівнем корупції на 130 місці зі 168 країн, за даними міжнародної правозахисної організації Transparency International, лише трохи випереджаючи Нігерію й Таджикистан. Тим часом партнери України на Заході, включно із кредиторами з Міжнародного валютного фонду, тиснуть на українське керівництво, спонукаючи до більш активної боротьби з корупцією.

Далі The Christian Science Monitor пише, що для 700 співробітників НАБУ одним із найскладніших завдань є підтримання політичної і професійної незалежності. Проте ще більшою перешкодою на шляху успішної діяльності НАБУ постають сумновідомі корумповані українські суди. Вони мають здатність саботувати розслідування, а також відкладати чи уникати судових слухань. Тепер, як додає американська газета, активісти боротьби з корупцією в Україні, а також європейські посадовці виступають за створення особливих антикорупційних судів.

«Як відмити найбільш корумповану країну Європи? Крок перший – прибрати агресора, який її загарбував упродовж століть. Нашого улюбленого порушника суверенних кордонів»

Часопис ділових кіл США The Wall Street Journal містить матеріал «Великі витрати на бойову авіацію пришвидшують гонку озброєнь». У статті йдеться про те, що Росія й Китай кидають виклик бойовій перевазі Заходу в повітрі, розробляючи нове покоління винищувачів. Часопис зазначає, що впродовж двох десятиліть бойові літаки США та їхніх європейських союзників панували у світовому небі. Зараз уже Росія й Китай витрачають величезні кошти на нові озброєння, які можуть оскаржити цю перевагу, а це, у свою чергу, підштовхне гонку озброєнь. Москва намагається конкурувати з Заходом, напружуючи свої військові м’язи над Східною Європою і Близьким Сходом.

Американське видання пише, що нині майже три чверті американської бойової авіації – з 1970-х років. Скажімо, популярні винищувачі F-15 перебувають на озброєнні Військово-повітряних сил США з 1975 року. Винищувачі F-16 використовуються з 1979 року, а F/A-18 вперше було розгорнуто 1978 року. І от за цих умов, як пише видання, Росія планує взяти на озброєння свої найперші «невидимі» винищувачі Т-50 уже 2018 року. Цей літак із подвійним двигуном спроектовано так, щоб він був високоманевровим та обладнаним складною електронікою, для визначення й наведення зброї на ворожі літаки, які перебувають на великій відстані. Тим часом Кремль уже розмістив деякі зі своїх нових бойових літаків – на зразок бомбардувальника Су-34 й винищувача Су-35 у Сирії.

The Wall Street Journal пише, що США й надалі намагаються тримати свою бойову перевагу в повітрі шляхом використання літаків, яких не «бачать» радари, тоді як Росія лише намагається виробити в себе щось подібне. Але не лише нові види літаків викликають занепокоєння. Росія також виробляє більш досконалу систему протиповітряної оборони. Москва стверджує, що її нова система С-400 може збивати літаки на відстані майже 500 кілометрів – це вдвічі довша дистанція від попередніх можливостей систем російської протиповітряної оборони. Американський часопис додає, що в серпні цього року Міністерство оборони Росії оголосило, що ці системи протиповітряної оборони буде розміщено на анексованому в України Кримському півострові на тлі дедалі серйозніших суперечок із Україною. Москва також намагається виставляти ці системи на продаж за кордон.

«Великі витрати на бойову авіацію пришвидшують гонку озброєнь»

XS
SM
MD
LG