Доступність посилання

ТОП новини

Крим в іноЗМІ. Світ може забути про Крим


Немає нічого кориснішого для правильного розуміння себе, ніж погляд з боку. Як минулі декілька днів відобразилися у світових медіа, що було винесене в заголовки, а чому не приділили належної уваги ‒ у традиційному огляді Крим.Реалії.

«Росія звільнила кримськотатарського активіста Умерова з психіатричної лікарні», ‒ повідомляє ліванське видання The Daily Star. «Влада анексованого Росією Криму в середу випустила відомого кримськотатарського активіста Ільмі Умерова з психіатричної лікарні, де його насильно утримували протягом трьох тижнів за звинуваченнями у екстремізмі. Умерова випустили з лікарні в головному місті півострова Сімферополі об 11 годині ранку після того, як лікарі сказали йому, що у нього немає ніяких психічних проблем зі здоров'ям. Умеров має зустрітися зі своїми адвокатами в середу ввечері напередодні наступного слухання у його справі 13 вересня».

«ЄС продовжив антиросійські санкції, пов'язані із захопленням Криму в України», ‒ передає в'єтнамське інформагентство Việt Nam. «Заборона на поїздки і заморожування активів у ЄС, яка закінчується 15 вересня, буде продовжена на 6 місяців і росповсюджена на 150 осіб і 37 організацій, пов'язаних із заворушеннями в Криму і на сході України. У списку санкцій проти Росії ‒ сепаратисти і деякі чиновники, парламентарі та політики. Окрім того, санкції також спрямовані на виробників російських ППО, а також низку підприємств у Криму, які були передані новому керівництву Росією після анексії Криму 2014 року».

«Небезпечні маневри поблизу Криму: зближення російських і американських літаків», ‒ новину з таким заголовком опублікувало німецьке видання n-tv. Йдеться про те, що російський винищувач Су-27 супроводжував американський літак Poseidon над Чорним морем упродовж 19 хвилин на відстані 3 метрів. На думку Москви, «американці двічі підходили з вимкненим електронним ідентифікатором до повітряного простору Російської Федерації спостерігати за військовими маневрами «Кавказ 2016» на півдні Росії», тому з бази Бельбек у Криму були направлені перехоплювачі відповідно до міжнародних правил. Вашингтон звинуватив росіян у «небезпечній і непрофесійній» поведінці.

Кримський курортний комплекс Mriya Resort&Spa недалеко від Ялти визнаний «Найкращим розважальним комплексом у Європі 2016 року» за версією престижної премії World Travel Awards, повідомляє видання eju. Він обійшов у гонці п'ять інших готелів з Росії, Португалії, Туреччини, Греції та Італії. У новині місто Ялта назвали російським, але на сайті самої премії державна приналежність комплексу, на відміну від інших, зокрема і сочинського Radisson Blu Paradise, не вказана.

Президент Росії Володимир Путін знову порівняв Крим з Косово ‒ повідомляє сербський новинний портал b92. В інтерв'ю Bloomberg Путін сказав, що «ніщо не може бути зроблене проти волі народу», але «здається, що деякі з наших партнерів не в змозі зрозуміти це». «Розмірковуючи про Крим, вони вважають за краще не помічати, що волею народу Криму, 70% якого складають етнічні росіяни, а решта говорять російською як рідною мовою, він мав увійти до складу Росії. Вони вважають за краще ігнорувати це. В одному місці, в Косово, воля народу може бути шанована, а тут ‒ ні».

«Світ може забути про Крим», ‒ попереджає професор історії та міжнародної політики Андре Лібіх в інтерв'ю швейцарському виданню le Тemps. «Росія хоче продемонструвати «нормальність» ситуації в Криму. Інтерес Києва в тому, щоб показати свої повноваження і не бути названим столицею країни, яка підтримує тероризм». Імовірність наземного вторгнення в Україну з Криму професор називає винятково низькою, як і побудову вчасно Керченського мосту. Західні країни, на його думку, «мовчазно погоджуються» з анексією Криму, хоча на словах голосно говорять про протилежне. «Світ може забути про Крим, або, принаймні, ігнорувати анексію, щоб зосередитися на інших питаннях, таких, як криза в Сирії, боротьба проти Ісламської держави або напруженість в Китайському морі».

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков повідомив, що Москва ігноруватиме будь-яке можливе невизнання з боку зарубіжних парламентів майбутніх виборів у Криму, ‒ передає арабське інформагентство كافة الحقوق محفوظة. Коментар Пєскова з'явився у відповідь на звернення українських депутатів, в якому вони вимагали парламенти світу не визнавати результати виборів до Держдуми Росії, які планується провести на території Криму 18 вересня. Він підкреслив, що в разі невизнання виборів у Криму, таке рішення не буде відагравати жодної ролі для Росії, тому що Крим ‒ російська територія.

XS
SM
MD
LG