Немає нічого кориснішого для правильного розуміння себе, ніж погляд з боку. Як минулі декілька днів відобразилися в світових медіа, що було винесене в заголовки, а чому не приділили належної уваги ‒ у традиційному огляді Крим.Реалії.
«Росія репетирує стрімке перекидання військової техніки до Криму», ‒ під таким заголовком світова інформаґенція Reuters публікує новину про проведення на півострові масштабних навчань. У них були задіяні судна російського Чорноморського флоту, зокрема підводний човен, великий десантний корабель, тральщики і ракетні крейсери. Також у навчаннях брали участь близько 2500 військовослужбовців і до 350 одиниць бронетехніки. За повідомленням Міністерства оборони Росії, метою було відпрацювання знищення диверсійних груп противника і відбиття підводних атак.
Впливовий американський щоденник The Wall Street Journal розміщує інформацію про візит російського президента Володимира Путіна до Криму під заголовком «Путінський візит до Криму підживлює напруженість в Україні». Головною метою візиту видання вважає проведення виїзного засідання Ради безпеки Росії. Відкриваючи зустріч в аеропорту, Путін сказав, що він буде обговорювати додаткові заходи безпеки для Криму. За його словами, у Росії не було жодних планів розривати зв'язки з Україною, і він висловив надію на те, що «здоровий глузд» запанує в двосторонніх відносинах.
Зі свого боку, відомий міжнародний журнал Foreign Policy в матеріалі «Путін відвідав Крим після того, як Україна попереджала про повномасштабне російське вторгнення» розставляє акценти інакше. «Хоча в Києві, як і раніше, хвилюються, що Кремль готується до вторгнення, деякі експерти вважають, що останні дії Росії покликані спровокувати надмірну реакцію з боку українських чиновників і поставити Москву в більш вигідну позицію, поки Європа готується обговорити розширення жорстких економічних санкцій, які були накладені на Росію після анексії Криму в 2014 році та подальшої війни на сході України».
«Туреччина продовжуватиме надавати підтримку кримським татарам». Як повідомляє турецьке інформагентство Doğan Haber Ajansı, під час телефонної розмови президентів Петра Порошенка і Реджепа Ердогана останній повідомив про підтримку територіальної цілісності України, невизнання анексії Криму та пообіцяв продовжувати сприяти кримським татарам.
«Обіцяне процвітання так і не прийшло в окупований Росією Крим», ‒ з таким заголовком Reuters публікує великий репортаж з Армянська. «Через два роки після того, як Росія анексувала Крим і пообіцяла 2 мільйонам людей краще життя, жителі говорять, що ціни злетіли, зарплати і пенсії ‒ на колишньому рівні, а туристи зникли. Володимир Путін звинувачує Київ у відправці диверсантів через кордон, щоб зруйнувати тутешню промисловість. Але місцеві жителі говорять, що збитків вже завдано неувагою Москви. «Ми увійшли до складу Росії, і їм стало наплювати на нас, ‒ каже Євген, робітник заводу «Титан». ‒ Люди наївні. Вони думали, що якщо б ми були частиною Росії, все було б як у Росії. Ціни зараз підскочили до російського рівня, але заробітна плата залишилася колишньою. Це головна проблема».
«Я можу тільки купити їжу і ледве купити одяг ‒ каже Павло, технік, який сказав, що він отримує 17 тисяч рублів ($265) на місяць, тобто тільки близько половини середнього місячного прибутку в Росії. ‒ В Україні цього було достатньо, тому що ціни були нижчими. Я в шоці. Моя зарплата застрягла, а все зростає в ціні».
«Москва знає про біди в Армянську. Вона внесла його до списку більше ніж 300 міст, які визначені як такі, що потребують державної підтримки інвестиціями, щоб диверсифікувати свою економіку. Але Міністерство економіки Криму відповіло Reuters, що жоден з проектів у місті ще не був розроблений».
«Наталя, офіціантка в ресторані, сказала, що клієнти витрачають набагато менше грошей, ніж раніше, коли півострів був під контролем України. «Люди тепер не хочуть витрачати гроші, вони роблять мінімальні замовлення, і ми заробляємо менше, ‒ сказала вона. ‒ У нас рублева криза, ціни високі. Люди приїжджають з Росії, і вони шоковані високими цінами в Криму. Ми від них самих в шоці».
«У Криму розігнали демонстрацію, організатори скаржаться Путіну», ‒ повідомляє чеський портал Сeske Noviny. У Сімферополі, адміністративному центрі анексованого Росією Криму, поліцейські розігнали демонстрацію. Її учасники хотіли звернути увагу президента Росії Володимира Путіна на розчарування, пов'язане зі зловживаннями з боку місцевої влади. Ініціатори протесту стверджують, що місцева влада спочатку дозволила мітинг, але в останній момент передумала. Після затримання лідерів, більшість учасників демонстрації розійшлися.
Італійське видання Repubblica опублікувало відео годування двох білих тигренят, які нещодавно народилися в Ялтинському зоопарку.