Немає нічого кориснішого для правильного розуміння себе, ніж погляд з боку. Як минулі кілька днів відбилися у світових медіа, що було винесене в заголовки, а чому не приділили належної уваги – у традиційному огляді Крим.Реалії.
«Крим: подорож у серце «ввічливої революції», – під таким заголовком вийшов 22 липня великий репортаж у швейцарській газеті Le Temps. Матеріал починається з опису захоплення «ввічливими людьми» з Москви українського півострова і домінування «Єдиної Росії» в місцевому «парламенті». Місцеві проросійські настрої презентує жінка із хусткою на голові, яка виходить з православного храму. Її «душать сльози», вона каже на одному диханні: «Ви розумієте, що вони навіть бомбили церкви. У Криму, слава Богу, ми уникли цього». Україні віддають свої переваги переважно кримські татари, особливо «молоді й безстрашні». Згадали будівництво Керченського мосту і провал туристичного сезону. У двох словах торкнулися репресій проти «татарської меншини» і позиції «сильної людини» Сергія Аксьонова.
Росія підштовхуватиме Індію інвестувати в інфраструктурні проекти в Криму – пише індійська The Telegraph. Москва запропонувала створити Центр Росія-Індія в Севастополі для приходу індійських інвестицій в кримське портове місто. Крок із Росії поставив індійське міністерство закордонних справ у скрутне становище, тому що прийняття пропозиції означатиме публічну заяву про визнання Нью-Делі анексії Криму. Для Росії міжнародне визнання анексії Криму є однією з ключових дипломатичних цілей, і Москва неодноразово вказувала на Індію як головного кандидата серед великих країн, щоб покласти початок цій тенденції.
Впливовий журнал Forbes опублікував 23 липня колонку під заголовком: «Ключова точка, про яку ніхто не говорить: Чорне море». Чорне море – це стратегічна водойма, в якій присутня висока напруженість і можливий військовий конфлікт. Так як Росія окупувала Крим, відзначається в матеріалі, вона працює над тим, щоб поширити свій вплив на весь регіон Чорного моря. Сусіди Росії все частіше співпрацюють один з одним, щоб не віддати повний контроль над Чорним морем Москві.
Про новий виток мілітаризації Криму повідомляє 24 липня в'єтнамська газета BÁO ĐẤT VIỆT. Американський корабель «Росс» увійшов у Чорне море для участі в спільних навчаннях «Сі Бриз», російський міністр оборони Сергій Шойгу терміново прибув на півострів. Взаємозв'язок обох подій здається авторам матеріалу очевидним. Після анексії Криму Росія постійно доповнює і посилює Чорноморський флот, що становить загрозу інтересам чорноморських країн НАТО. За словами голови Комітету з оборони Держдуми і колишнього командувача Чорноморського флоту Володимира Комоєдова, прибуття американських військових кораблів є реальною проблемою, створює хаос і має бути піддане критиці».
«Крим. Півострів, про який забули», – під таким заголовком вийшов великий репортаж чеського видання Тyden. За два з половиною роки анексії це перший матеріал чеських кореспондентів. Вони потрапили до Криму через Керченську переправу, відзначивши покращення якості доріг і погіршення якості мобільного зв'язку. Відзначене зростання зарплат і одночасно – цін. Як найбільш постраждалі від анексії групи названі медики і кримські татари. Журналісти нарікають на двоїсте становище невеликої чеської громади в Криму, неможливість офіційної Праги допомогти їм і відзначають культ «ввічливих людей» на півострові.
Уряд Росії ухвалив рішення про виділення 100 мільярдів рублів (1,5 мільярда доларів) на будівництво автомобільної дороги, що сполучає столицю Криму, Сімферополь із Керчю, – повідомляє 25 липня газета The Moscow Times. Шосе, назване «Таврида», має бути відкрите до 2020 р. «Минулого тижня, не без проблем і дискусій, ми знайшли кошти, необхідні для будівництва шосе. Сума значна – понад 100 мільярдів рублів – і це вимагає особливої уваги», – сказав російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв. Президент Росії Володимир Путін відвідав будівельний майданчик у березні цього року і пообіцяв «повісити» того, хто відповідає за зрив термінів завершення проекту.