Доступність посилання

ТОП новини

Шеремет був камертоном добра і зла – друзі


Київ – 22 липня в Києві колеги та друзі прощалися з Павлом Шереметом, який загинув 20 липня через підрив автомобіля, яким він їхав на роботу. До Українського дому прийшли вшанувати Шеремета тисячі українців, серед яких і перші особи держави. Ті, хто знав загиблого, згадують його як чесного та професійного журналіста, життєрадісну та щиру людину. Частина з них побоюється, що подібні атаки на відомих українських діячів можуть продовжитися. Президент Петро Порошенко та частина депутатів, а також МВС і прокуратура наголошують, що слідчі у справі працюють 24 години на добу, і вже мають певні позитивні зрушення. У п’ятницю труну з тілом Павла Шеремета доправили літаком до Білорусі, де він народився, і де його мають поховати.

Тисячі українців, серед яких журналісти, політики, експерти й громадські активісти, побували у п’ятницю в Українському домі у Києві, щоб попрощатися з журналістом «Української правди» Павлом Шереметом, який загинув 20 липня від вибуху автомобіля, за кермом якого він їхав.

Біля труни Шеремета на великому екрані показували фото з його життя, приглушено лунала музика, яку він любив. Кияни, які приходили попрощатися з ним, принесли стільки квітів, що ними потім наповнили цілий мікроавтобус.


Колеги та родичі Павла Шеремета, серед яких і редактор-засновник «Української правди» Олена Притула, сиділи біля труни, і не могли стримати сліз.

Радіо Свобода поговорило з журналістами та відомими українцями, які прийшли провести Павла Шеремета в останню путь.


Своїми спогадами про Павла Шеремета поділилася головний редактор «Громадського телебачення» Наталія Гуменюк.

«Він настільки цінував життя і людей навколо… Знаєте, іноді все сіре, а іноді – ясно, що є добро і є зло, і немає подвійної моралі. Павло був камертоном у цьому. Він був позбавлений такого цинізму (мовляв, довкола все погано), який характерний навіть для молодих журналістів», – пригадує Наталія Гуменюк.

Востаннє бачив Павла, коли він приходив з Оленою Притулою до нас на День Незалежності США
Андрій Гундар

Попрощатися з Павлом Шереметом прийшов і представник американського бізнесу, президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундар.

«Востаннє бачив Павла, коли він приходив з Оленою Притулою до нас на День Незалежності США. Це дуже велика втрата, і наслідки її нам ще доведеться усвідомити», – зауважив Гундар, і висловив сподівання, що слідство у справі буде якісним і проллє світло на загибель журналіста.

Це показове і цинічне вбивство, і може бути продовження – Білецький

Народний депутат і засновник батальйону «Азов» Андрій Білецький тепло відгукнувся про Павла Шеремета, який, за його словами, найбільш виважено написав про останні звинувачення, які правоохоронці висунули кільком бійцям та ветеранам полку «Азов». До того ж, Білецький не виключає, що вбивство Шеремета може бути лише початком низки подібних замахів на відомих українців.

«Даю тисячу відсотків: це показове вбивство, і навіть виконане у максимально цинічний спосіб. Павла вибрали як велику фігуру у журналістиці. А для чого? Думаю, найближчим часом ми побачимо якесь продовження», – зазначив Білецький.

Інший ветеран української військової операції на сході, боєць батальйону «Донбас» Володимир Бабенко пригадав, як Павло Шеремет приїжджав до батальйону на початку українсько-російського конфлікту.

«Приїжджаючи до нас на військову базу, Шеремет цікавився якимись простими речами з життя бійців. І часто казав: «Україна нині отримала Богом даний шанс стати незалежною країною». Він це чудово розумів, і мабуть саме тому він виїхав з Росії та був з нами. І назавжди залишиться з нами», – каже боєць.

Близько обіду попрощатися з Павлом Шереметом прибув президент України Петро Порошенко. З ним було кілька посадовців, серед яких голова президентської адміністрації Борис Ложкін , віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, міністр фінансів Олександр Данилюк та міністр культури Євген Нищук. Порошенко поговорив з усіма родичами і колегами Павла Шеремета і спробував їх утішити, а потім досить довго мовчки стояв біля домовини. Порошенкові принесли мікрофон, але він не став робити жодних заяв.

Раніше президент Петро Порошенко та прем’єр Володимир Гройсман зробили заяви про необхідність максимально швидкого та ефективного розслідування щодо вбивства Павла Шеремета.

Для українських правоохоронних органів розслідувати вбивство Шеремета і знайти винних – це питання честі, і у слідстві вже є певні зрушення, заявив у розмові з журналістами заступник голови фракції «Блоку Петра Порошенка та колишній журналіст «Української правди» Мустафа Найєм.

«ФБР долучилася до вивчення тіла і автомобіля, головне зараз, як я розумію – експертиза вибухівки, яка проллє світло на справу. Певні зсуви вже є», – стверджує депутат.

Співробітники поліції та фахівці СБУ на місці загибелі Павла Шеремета. 20 липня 2016 року
Співробітники поліції та фахівці СБУ на місці загибелі Павла Шеремета. 20 липня 2016 року

Між тим, директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко зауважив, що автомобіль Олени Притули, яким користувався Шеремет, підірвали саморобним вибуховим пристроєм. Цей злочин, на думку Шевченка, мав на меті дестабілізувати ситуацію в Україні.

Тим часом «Українська правда», з посиланням на «Обозреватель» та інші медіа, оприлюднила записи відеореєстраторів, де видно вибух та події після нього, а також осіб, які могли підкласти вибухівку в автомобіль. Слідство наразі цю інформацію не коментує. Водночас польський криміналіст Анджей Мрочек побачив на цьому відео людину, яка поводилася незвично і могла, на його думку, бути співучасником злочину.

Всеукраїнська рада реанімації проаналізувала відео вибуху і свідчення людей, і дійшла висновку, що і перехожі, і правоохоронці та медики діяли неправильно, і не доклали всіх зусиль для порятунку Шеремета, який після вибуху ще був живий, але загинув через травми та «критичну кровотечу».

Труну з тілом Павла Шеремета доправили літаком до Білорусі, де він народився і де має бути похований.​

XS
SM
MD
LG