У Росії діяла державна програма, що забезпечує «відсутність» позитивних тестів на допінг у спортсменів, які його вживали, – такий висновок незалежної комісії під керівництвом канадського юриста Річарда МакЛарена.
У звіті дослідження, проведеного на замовлення Всесвітнього антидопінгового агентства, йдеться і про те, що ФСБ Росії розробила спосіб відкривати й знову закривати слоїки з аналізами, кришки яких теоретично були одноразові, та дослідження під мікроскопом підтвердило, що їх таки відкривали й закривали знову без помітних неозброєним оком слідів. У стіні Сочинської лабораторії була спеціальна «мишача дірка», через яку працівник ФСБ, який мав туди доступ під виглядом сантехніка, передавав зразки назовні й повертав на місце підмінені «чисті» зразки, взяті в тих самих «потрібних» спортсменів наперед.
Така «спецоперація» ФСБ спричинила хвилю жартів у Твіттері:
«Міністр сечі»
У звіті також мовиться, що керівництво допінговою програмою йшло згори: «Керувало цими маніпуляціями аналізів спортсменів і контролювало їхній перебіг Міністерство спорту Росії в активній співпраці з Федеральною службою безпеки, Центром спортивної підготовки олімпійців і Московською й Сочинською лабораторіями».
«Це вони ще й під допінгом так грають?»
Окремо дісталося й російським футболістам, які, як виявилося, теж вживали допінг.
У Міжнародному олімпійському комітеті заявили, що результати звіту «свідчать про разючий і безпрецедентний напад на чесність спорту й на Олімпійські ігри». Президент комітету Томас Бах наголосив, що МОК не вагатиметься застосувати найсуворіші санкції щодо будь-якої особи чи організації, залученої до порушень.
У зв'язку з цим Росії запропонували провести власну «мельдоніаду» на територіях, які вона окупувала.
У Росії ж допінговий скандал називають помстою за її «надзвичайний успіх» у Сочі і тиск на російських спортсменів. А президент Росії Володимир Путін заявив, що йдеться про «втручання політики у спорт».