Ігрові фанати старшого віку пам'ятають цих дивних створінь. Свого часу вони завоювали світ, ступивши з комп'ютерних моніторів на сторінки манга, екрани аніме і навіть у колоди колекційних карт. Але не минуло і 20 років, як корпорація Nintendo відродила покемонів у новій, тепер уже «доповненій» реальності.
Розробила додаток компанія Niantic Labs, що починалась як внутрішній стартап корпорації Google. Перенісши покемонів з ігрових консолей у смартфони, автори домоглись буквально фізичної присутності у грі. У результаті вийшла гримуча суміш «Бердвотчинг» – спортивного орієнтування та полювання за скарбами, – а весь навколишній світ перетворився на один великий ігровий майданчик.
Весь навколишній світ перетворився на один великий ігровий майданчик
Сотні дивних молодих людей шастають вулицями у пошуках кишенькових монстрів. Вони можуть з'являтись у найнесподіваніших місцях: від парків і кафе до поліцейських відділків і навіть громадських туалетів. Їх можна зловити за допомогою віртуальних покеболів, а потім, використовуючи зоряний пил і льодяники, виростити з них вуличних бійців, здатних поборотися з суперником на віртуальному рингу.
Проте не всі в захваті від масового захоплення віртуальною грою: керівництво музею Голокосту у Вашингтоні і Національного Арлінгтонського цвинтаря звернулось до гравців із наполегливим проханням не шукати покемонів на їхній території. Меморіальні пам'ятки – не місце для забав, ідеться в заяві.
А іноді за цим може ховатись і реальна небезпека.
У штаті Міссурі трьом тінейджерам висунули звинувачення у здирстві за допомогою програми Pokemon Go
Зловмисники можуть використовувати ігрові завдання, щоб заманювати любителів віртуального видобутку в затишні місця і чистити їхні кишені від цілком реальних грошей.
У штаті Міссурі трьом тінейджерам висунули звинувачення у здирстві за допомогою програми Pokemon Go. Виробники додатку звернулись до гравців із проханням звертати увагу на підозріле оточення і не заходити поодинці у незнайомі місця.
Тим часом вартість акцій компанії Nintendo, що випускає Pokemon Go, злетіла на 25%, досягнувши ринкової капіталізації більше 28 мільярдів доларів. І це при тому, що гра доступна поки лише в США, Австралії і Новій Зеландії.