Державний секретар США Джон Керрі прибув у четвер до Москви із дводенним візитом. Як повідомляють, глава американського дипломатичного відомства зустрінеться в російській столиці зі своїм колегою Сергієм Лавровим і з президентом Володимиром Путіним. Серед головних питань, які будуть обговорювати в Москві – конфлікти в Сирії і в Україні. За словами експертів, неминуче будуть порушені теми, пов’язані із взаємними видвореннями дипломатів у Росії та США.
Однією з центральних тем на переговорах Джона Керрі в Москві буде Сирія. За деякими даними, держсекретар США запропонує Москві обмін розвідувальною і оперативною інформацією щодо Сирії. Як повідомив напередодні візиту представник Держдепартаменту Джон Кербі, глава дипломатичного відомства США на сьогодні не цілком задоволений тим, як іде врегулювання сирійського конфлікту.
Директор центру аналізу близькосхідних конфліктів інституту США і Канади Олександр Шумилін каже, що проблема Сирії зараз є найбільш актуальною.
«Вона назріла і в ситуації на полі бою, і в політичному плані. Ну а найголовніше – це ставлення Сполучених Штатів до того, що робить Росія в Сирії. Це спроба стримати Росію, перевести вектор її ударів на інші цілі – з поміркованої повстанської опозиції на терористичні угруповання», – зазначив Шумилін.
Не пустили до Москви
Крім сирійської проблеми, у Москві Керрі також обговорюватиме ситуацію в Україні, виконання Мінських угод, а також карабаський конфлікт. Цими днями додався ще й конфлікт на дипломатичному рівні між Росією і США.
Останнім часом країни обмінялися видвореннями дипломатів і взаємними звинуваченнями в шпигунстві. Напередодні візиту американського держсекретаря, в Москву не пустили голову Ради керівників з питань мовлення США Джеффа Шелла. Віце-президент Центру моделювання стратегічного розвитку Григорій Трофимчук переконаний, що Керрі торкнеться цієї теми на переговорах із російським керівництвом.
«Я думаю, що залишити поза увагою ці питання неможливо. Звичайно, вони будуть не на першому плані в порядку денному переговорів, проте будуть обговорюватися обов’язково», – наголосив Трофимчук.
Дипломатія і політика
Політолог Олександр Шумилін вважає, що відносини між США і Росією є похідною від світових конфліктів, в яких обидві країни беруть найактивнішу участь.
«Ну це ж завжди похідне від головного, а головне – це напруженість, яка пов’язана з дуже конкретними проблемами, і з дуже конкретними конфліктами. І поведінкою сторін в цих конфліктах, тобто в сирійському і в українському», – каже політолог.
Як заявив у середу ввечері представник Держдепартаменту США Марк Тонер, зовнішньополітичне відомство Сполучених Штатів висловило Росії стурбованість у зв’язку з відмовою у в’їзді голові Ради керівників з питань мовлення США Джеффа Шелла. Він був позбавлений права в’їзду в Росію і затриманий на кілька годин після прильоту до Москви.