Влада кількох країн Центральної Азії бореться з шортами (причому і на чоловіках, і на жінках) і включає їх до списку заборонених дрес-кодом речей для відвідування громадських місць і установ.
Найжорсткіші обмеження діють у Ташкенті, де деякий час назад пропонували будувати роздільні басейни для представників різних статей. Там молоду дівчину в шортах не пропустили до будівлі поліклініки. Співробітники медичної установи пояснити причину такої заборони не змогли, передає сайт AsiaTerra.
Куди краще не ходити, якщо ви поїхали в Узбекистан або Киргизстан і вдягнули шорти?
Міністерства (Душанбе)
Багато урядових організацій Таджикистану дотримуються суворого дрес-коду. І він стосується не лише співробітників, але і відвідувачів. 4 липня жителю Душанбе в коротких штанях не дозволили увійти в будівлю «Дурахшандагон», центру міжнародних програм при Міністерстві освіти.
За словами співробітників центру, є спеціальне розпорядження міністра, яке зобов'язує всіх приходити у структури, підвідомчі міністерству, виключно в офіційному одязі.
«Насправді, як можна було прийти в шортах? Сюди приходять гості з-за кордону. Це не в наших традиціях – з'являтись перед гостями в шортах», – обурився Навруз Ходжиєв, провідний спеціаліст Центру міжнародних програм.
Душанбінець, якого не впустили до будівлі міністерства, вважає, що порушили його права і пообіцяв поскаржитись.
Банк (Навої)
В Узбекистані в шортах не можна ходити не лише в поліклініки, а й у банки. На початку червня підприємець із міста Навої не зміг пройти в місцеве відділення «Мікрокредитбанку», оскільки на ньому були шорти. Незважаючи на сильну спеку, він поїхав додому переодягнутись, повідомляє узбецька служба Радіо Свобода.
«Бувають же у житті різні ситуації? Адже людина не може постійно бути одягненим в класичний одяг, ми ж клієнти», – скаржиться підприємець.
Однак співробітники банку відкинули ці звинувачення і заявили, що клієнти можуть приходити в будь-якому одязі.
ДАІ (Ташкент)
І знову Узбекистан, де 2014 року запровадили дрес-код для жінок-співачок із забороною на «зайві сексуальні елементи».
Кілька місяців тому користувачі месенджерів WhatsApp і Telegram із Ташкента активно обговорювали нові правила дрес-коду в ДАІ Чіланзарського району узбецької столиці. Тепер туди «суворо забороняється» приходити «в шортах, коротких штанях і відкритих майках».
Суд (Алма-Ата)
Казахського підприємця в шортах не впустили на засідання Спеціалізованого міжрайонного суду у кримінальних справах міста Алма-Ати. Там мали розглядати кримінальну справу за фактом пограбування його офісу.
«Мені здається, що це абсурд, неповага до мене і моїх інтересів. Тим більше, в суді, який є головним інститутом демократії», – поскаржився алма-атинець.
Суд, навпаки, порахував шорти неповагою до правосуддя і пригрозив підприємцю штрафом до 106 050 тенге ($310).
Прес-служба Алма-Атинської міського суду послалась на пам'ятку для відвідувачів, який забороняє відвідувачам перебувати в будівлі суду «в одязі, що не відповідає діловому стилю».
Мечеть (Ош)
Але найбільше постраждав 19-річний житель міста Ош на півдні Киргизстану. 2014 року його побив інший парафіянин за те, що той прийшов на п'ятничну молитву в мечеть у коротких штанях – нібито шорти ображають іслам.
Хлопця з серйозною травмою доставили в лікарню. Лікарі діагностували внутрішній крововилив в області живота через розрив селезінки, яку пізніше повністю видалили.