Доступність посилання

ТОП новини

Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший за той, що був у Росії – Гайдай


Надія Савченко в Адміністрації президента після повернення до України. 25 травня 2016 року
Надія Савченко в Адміністрації президента після повернення до України. 25 травня 2016 року

Надія Савченко йде в політику. Українська військова не збирається здавати депутатський мандат, який отримала, перебуваючи за ґратами в Росії. Приблизно дві сотні журналістів упродовж першої прес-конференції Савченко майже дві години розпитували її про президентські амбіції, роботу у фракції з Тимошенко й подальшу вже законотворчу діяльність. Утім, експерти зазначають, що така всенародна любов може скоро минути, адже випробування українською політикою може стати для неї навіть більш складним, ніж випробування російською в’язницею.

Новий статус Надії Савченко простежувався не лише у відповідях, а й у запитаннях журналістів. Присутніх цікавили не лише нові подробиці звільнення льотчиці, а й її ставлення до загальнонаціональних тем. Так, Савченко заявила, що не вірить у повернення Криму силовими методами й не підтримує проведення виборів на Донбасі, поки українсько-російський кордон залишається неконтрольованим.

Також вона виявила бажання поспілкуватись із Євгеном Єрофеєвим й Олександром Александровим – військовими ГРУ Росії, на яких її фактично й обміняли. А також, на прохання присутніх, висловила своє ставлення до президента Росії Володимира Путіна після двох років за ґратами.

Якщо не говорити класичне слово, хоча сьогодні я таки скажу – Путін ху...ло! Путіна бачу як гниду
Надія Савченко

«Якщо не говорити класичне слово, хоча сьогодні я, мабуть, його таки скажу – Путін ху...ло! У принципі, кожній людині даються якісь клички. От у мене в армії певний час був позивний – «Пуля». От до людини воно пристає, бо якось схоже. Тому, якщо не говорити оте слово, то є ще таке – гнида. Є воша, а є гнида. От я Путіна поки що бачу як гниду», – сказала Савченко.

Що Надія Савченко думає про Путіна? (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00
Завантажити на комп'ютер

У «Батьківщині» сподіваються, що Савченко допоможе відстоювати принциповість у парламенті

Численні прихильники, які теж прийшли на зустріч Савченко із пресою, розпитували, чи не має Надія президентських амбіцій, на що та відповіла запереченням. Утім, додала, що готова працювати на будь-яких посадах, якщо буде там корисною.

«Українці, якщо вам треба, щоб я була президентом, я буду. Я просто ще не зовсім вірю, що в нас люди навчилися голосувати не за гречку. Чесно скажу, що я не дуже хочу, бо люблю літати. Але якщо треба – я зроблю все і пройду й цей шлях, і працюватиму з віддачею».

Щодо роботи в парламенті, то народний депутат запевнила присутніх, що не збирається залишати фракцію «Батьківщини».

Своїми пріоритетами назвала боротьбу з корупцією в армії і звільнення українських в’язнів, які залишаються в Росії, окупованому Криму й на Донбасі.

Альона Шкрум
Альона Шкрум

Колега Савченко по фракції Альона Шкрум у коментарі Радіо Свобода розповіла, що члени «Батьківщини» зустрілись зі своїм першим номером одразу після її прильоту до Києва. Окрему, кількагодинну розмову з нею мала Юлія Тимошенко, а Савченко справила враження людини, якою не вдасться маніпулювати. Відтак, зізнається Шкрум, покладає на нового члена фракції неабиякі сподівання.

«Парламент – це таке задзеркалля, яке весь час тебе змушує поступатися своїми принципами. І казати: так не робиться, давайте домовимося, якщо хочете провести ваш закон, то проголосуйте за Мінські домовленості й децентралізацію в Конституції. І, інколи, коли всі це роблять, – важко відстояти свої принципи. Я думаю, що Надія може згуртувати людей, які готові це робити, і це дуже круто», – сподівається народний депутат.

Савченко буде у ворожому оточенні – політтехнолог

«Завжди готова піти в бій за Україну до переможного кінця» – Савченко (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00
Завантажити на комп'ютер

А от політтехнолог Сергій Гайдай переконаний, що у Савченко і фракції «Батьківщини» як частини старої політичної системи, та Юлії Тимошенко зокрема, попереду чимало конфліктів.

Бій, який їй зараз треба витримати з «Батьківщиною» і старими елітами, значно складніший за той, що був на фронті чи при арешті в Росії
Сергій Гайдай
Сергій Гайдай
Сергій Гайдай

«Савченко буде у ворожому оточенні. Тому бій, який їй зараз треба витримати з «Батьківщиною» і старими елітами, значно складніший за той, що був на фронті чи при арешті в Росії. Тому на Турівській Савченко буде неприродньо. Вона буде почуватися не у своїй тарілці», – вважає Гайдай.

Експерт називає правильним рішення Надії йти в політику, оскільки в суспільстві є запит на нові імена, особливо, коли йдеться про вихідців із війська. Водночас, вважає, що не варто переоцінювати можливості Савченко-політика. Політтехнолог нагадує, що в Раду зайшло чимало людей, які користувались неабиякою популярністю й після Майдану, і впродовж конфлікту з Росією, однак «народні герої» не змогли реалізувати себе у стінах парламенту.

«Нам так не подобаються наші політики, ми так розчаровані, що хочемо бачити там якогось героя чи героїню. І Савченко має для цього увесь необхідний потенціал. Але це ще недостатній фактор, щоб стати гарним політиком сьогодні в Україні. Потрібно ще багато різних складових, і поки що ми не знаємо, будуть вони чи ні», – каже експерт.

За ґратами в Росії Надія Савченко провела 709 днів. Уперше на роботу до Верховної Ради народний депутат планує піти 31 травня.

XS
SM
MD
LG