Сімферопольська влада, підконтрольна Росії, відмовляється погоджувати проведення пікету у зв'язку із ситуацією навколо приватного навчального закладу «Кримського казачого кадетського корпусу». Про це повідомив організатор заходу – голова регіональної громадської організації «Кримський республіканський антикорупційний комітет» Ілля Большедворов.
У заявці на проведення пікету вказувалася мета – «припинення незаконних дій представників влади республіки Крим щодо закриття приватного навчального закладу «Кримського казачого кадетського корпусу», незаконного кримінального та адміністративного переслідування його співробітників».
Большедворов зазначив, що в листі, отриманому організаторами пікету у відповідь на повідомлення про проведення публічного заходу зазначено, що в цьому місці і в цей час уже узгоджено проведення іншого публічного заходу.
«Назва, цілі та організатор заходу при цьому не називаються. Також у відповіді адміністрації міста Сімферополь запропоновано інше місце проведення пікету «Майбутнє дітям», його запропоновано перенести в парк ім. Ю.А. Гагаріна біля скульптурної композиції «Три грації», – розповів Ілля Большедворов.
Він підкреслив, що місце для пікету його організатори обрали не випадково: площа перед пам'ятником Святителю Луці розташована за територією відразу двох адміністративних будівель. В одній з них розташоване Міністерство освіти, науки і молоді підконтрольного Кремлю уряду півострова, в іншому – Постійне представництво президента Росії. «Але в таких місцях неугодні владі Криму пікети проводити, мабуть, не можна, можна проводити тільки «правильні» публічні заходи?» – підкреслив Ілля Большедворов.
Раніше очолювана ним організація виступила ініціатором проведення пікету проти знищення свиней під час карантину з АЧС.
У 2015 році сімферопольцям відмовили в проведенні мітингу на честь 201-річчя Шевченка біля пам'ятника українському поетові. Сімферопольська адміністрація погодила проведення мітингу в Гагарінському парку біля скульптури «Три грації».
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».