Затриманого у вівторок в Криму журналіста Миколу Семену відпустили з допиту під підписку про невиїзд, про це Крим.Реалії повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов.
«О другій годині закінчився його допит як підозрюваного, його підозрюють за частиною 2 статті 280.1 Кримінального кодексу (Росії – КР). Висувають йому те, що він нібито підготував і відправив для публікації у Крим.Реалії статтю, яку російські експерти вважають екстремістською. Микола провину не визнає. Його відпустили під підписку про невиїзд», – сказав адвокат.
Він також уточнив, що все, що вилучили в будинку журналіста, – комп'ютери, ноутбуки, флеш-накопичувачі, література – будуть піддані експертизі. На думку адвоката, ця процедура може зайняти два-три місяці, після чого допити триватимуть.
Двох інших кримських журналістів залучили як свідків, однак вони, пославшись на 51 статтю Конституції Російської Федерації, відмовились від свідчень.
Вранці 19 квітня в Криму російські силовики провели низку обшуків у будинках журналістів у пошуках зв'язків із Крим.Реалії. Наталя Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації у ЗМІ. Пізніше стало відомо, що йдеться про Миколу Семену. Його син розповів Крим.Реалії, що обшук у будинку його батька тривав п'ять годин.
На сайті російської прокуратури Криму також з'явилась інформація про проведення слідчих дій стосовно ще низки журналістів. Однак їхні імена і прізвища у відомстві не називають.
Адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що після обшуку до ФСБ відвезли ще двох журналістів.
Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу. Він повідомив, що НМПУ вже готує заяву-звернення до міжнародних організацій sз проханням «вплинути» на ситуацію.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».