Після чотирьох місяців закриття ялтинського зоопарку «Казка» і сафарі-парку «Тайган» власник закладів Олег Зубков відкриває їх з 20 квітня для відвідування.
«Звісно, не варта ця влада кримська того, щоб далі зоопарки терпіли великі збитки і були в закритому стані, тому що сьогодні, дійсно, багато жителів Росії переглядають свої відпустки. Хтось каже, що якщо не будуть відкриті зоопарк «Казка» і парк левів «Тайган», то не поїдуть до Криму», – коментує ситуацію Олег Зубков, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
«10 грудня 2015 року я закрив свої парки для відвідування на безстрокову акцію на знак протесту проти брехливих звинувачень кримської влади. На жаль, я пішов на цей крайній захід, не знайшовши іншого виходу, щоб надати публічності свавіллю... За цей час відбулось багато різних подій, пройшли десятки судових засідань. Абсолютну більшість звинувачень від кримської влади вдалось відбити в судах, багато «гучних» звинувачень про вирубані ліси на 123 мільйони рублів, про коробки з грошима і багато іншого спростовувати не довелось через їхню голослівність», – додав підприємець.
Ялтинський зоопарк «Казка» вважають першим великим приватним зоопарком на пострадянському просторі. У жовтні 2015 року йому виповнилось 20 років. Сафарі-парк «Тайган» розташований у кримському Білогірську. Це найбільший у Європі розплідник різних порід левів і багатьох інших видів тварин, розташований на території 32 гектарів. Зараз на просторах парку живуть більше 50 левів. Також тут є зоопарк, де представлені сотні тварин інших порід, у тому числі, тигри, леопарди, ягуари, жирафи, верблюди, мавпи, парнокопитні і птахи.
Білогірський районний суд на підставі поданих російською прокуратурою Криму даних визнав директора ТОВ «Ялтинський зоопарк «Казка» винним у побитті одного зі своїх співробітників і засудив його до трьох років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на один рік.
Це не єдина кримінальна справа, порушена стосовно Олега Зубкова і його об'єктів, які сам бізнесмен називає сфабрикованими.
Підприємець опублікував низку звернень – до російського президента Володимира Путіна, голови Чечні Рамзана Кадирова, генпрокурора Росії Юрія Чайки – з проханням взяти під захист його бізнес у Криму, «врятувати» його об'єкти від свавілля «кримських чиновників». Він розкритикував роботу призначеної Москвою прокурора Криму Наталії Поклонської і запропонував їй піти у відставку.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».