Доступність посилання

ТОП новини

Керченський міст: бренд і мрія


18 березня 2016 року
18 березня 2016 року

Ідея будівництва транспортного переходу через Керченську протоку з моменту російської анексії півострова міцно увійшла в кримське життя і стала символом надій місцевих жителів на обіцяне гідне майбутнє. Кримським мостом марять як російський президент Володимир Путін і його ставленики в Криму, так і рядові прихильники анексії. На честь будівництва майбутнього проекту, почати яке російська влада обіцяє вже другий рік поспіль, кримські діти малюють картини, йому присвячують різні акції. Таким чином тему вдається утримувати в кримському і російському медіа-просторі, мотивуючи кримчан до подальших очікувань виконання всього обіцяного.

Володимир Путін, Тузла, 18 березня 2016 року
Володимир Путін, Тузла, 18 березня 2016 року
Проект має бути узгоджений з українською владою, оскільки територія Керченської протоки, незважаючи на анексію самого півострова, є зоною міжнародного судноплавства

Реалістичність проекту будівництва транспортного переходу через Керченську протоку, на думку російських і українських експертів, сумнівна з огляду на його високу вартість та особливості рельєфу дна протоки. Не кажучи вже про те, що цей проект має бути узгоджений з українською владою, оскільки територія Керченської протоки, незважаючи на анексію самого півострова, є зоною міжнародного судноплавства з усіма похідними наслідками для будь-якої діяльності там.

Тим часом, інформаційна кампанія щодо просування ідеї будівництва проекту в Росії і Криму активізується з кожною появою важкої техніки на місці майбутнього будівництва. А на честь кримського мосту називають як медіа-проекти, так і підприємства.

У заявах і картинках

Після російської анексії та озвучених російською владою обіцянок щодо будівництва транспортного переходу через Керченську протоку в російському інформаційному і юридичному полі з'явилися кілька проектів, які використовують у своїй діяльності бренд «Кримський міст».

Один з найвідоміших – інтернет-ресурс «Кримський міст», який позиціонується як офіційний сайт будівництва моста. Він систематизує інформацію про просування будівництва століття в Керченській протоці.

Тут представлені кілька розділів – про історію створення мосту, хроніка, а також опубліковані карта і відеоролик з елементами візуалізації майбутнього проекту.

Це відео стало популярним торік, зокрема завдяки тому, що його висміяли творці альтернативної реклами про Керченський міст. «За два роки після анексії Кримського півострова був досягнутий нечуваний прогрес із мостом. Росія зняла ролик про те, яким він буде колись. Але, знаючи специфіку мегабудувань у Росії, можна припустити, що все закінчиться саме так, як показано в альтернативній версії реклами», – зазначають автори.

На сайті також зібрані фотографії російського президента Путіна і його оточення, звіти про їхні контрольні виїзди до Керченської протоки і всілякі «картинки з майбутнього». Водночас будь-яких компетентних відомостей (окрім слів російської влади), що дозволяють говорити про те, що проект дійсно виглядатиме саме так, як показано в рекламних відео та фото, не наводиться. Дізнатися достовірно, хто створив і працює над сайтом, неможливо – конкретної інформації про засновників у відкритому доступі немає.

У Єдиному держреєстрі юридичних осіб Росії є кілька підприємств з назвами «Кримський міст». Але тільки одне з них займається інформаційною діяльністю – Асоціація «Інформаційний центр «Кримський міст». Вона з'явилася в червні минулого року і зареєстрована в Москві.

У мережі ми зустріли ще кілька сайтів з рекламою кримського мосту. Але і в них немає жодної інформації про творців.

«Кримський міст» у Сімферополі, Ялті та Москві

Цікаво, що ідея будівництва Керченського мосту спричинила створення в Криму і Росії однойменних підприємств, які, ймовірно, розраховують на перспективи роботи на кримському ринку за нових умов.

Упродовж останніх двох років на півострові з'явилося два підприємства, названих «Кримським мостом». Їх творці відомі своєю політичною діяльністю до анексії.

Ідея будівництва Керченського мосту спричинила створення в Криму і Росії однойменних підприємств, які, ймовірно, розраховують на перспективи роботи на кримському ринку за нових умов

Наприклад, ТОВ «Кримський міст» у листопаді минулого року з'явилося в Сімферополі. Фірма пропонує професійні послуги тендерного супроводу, а також здійснює близько п'ятдесяти інших напрямків діяльності. За даними Єдиного держреєстру юридичних осіб Росії, гендиректором підприємства є Олексій Гуриненко. У доокупаційному Криму його знають як колишнього директора Феодосійської філії Міжнародної благодійної організації «Міжнародний фонд боротьби з наркоманією». 2012-го він балотувався в народні депутати України, але до парламенту так і не потрапив.

Ще одне ТОВ «Кримський міст» було зареєстроване торік у лютому в Алупці. Його очолює колишній депутат Алупкінської міськради Олександр Каштанов. До анексії Криму працював заступником гендиректора держпідприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», заступником директора держпідприємства Міноборони України «Укрвійськкурорт», а також кілька років очолював Алупкінську міську організацію Партії регіонів.

В Росії в минулому і цьому році також з'явилися кілька підприємств, які мають назву «Кримські міст». Однак вони поки не виявляють активності на півострові.

Проект з вином і орлом

Активно очікують обіцяного мосту винороби Криму та Кубані. Представники п'яти підприємств пообіцяли створити колекційну партію вина «Кримський міст» на честь початку будівництва мосту через Керченську протоку. З кримського боку в створенні вина мають намір брати участь об'єднання «Массандра» та завод шампанських вин «Новий світ», а з російської – краснодарські заводи «Фанагорія», «Шато Тамань» і «Саук-Дере».

Звичайні люди, коли вмирають, бачать перед собою тунель, а кримчани – Керченський міст

Планується, що пляшки урочисто відкриють у 2019 році, після офіційного запуску руху через міст.

Фонтанують ідеями щодо майбутнього мосту і кримські чиновники. Наприклад, міністр будівництва та архітектури підконтрольного Кремлю уряду Криму Сергій Кононов пропонує поставити біля кримської основи мосту 75-метрову стелу з двоголовим орлом і кримським грифоном, яка нібито має «уособлювати об'єднання російського і кримського берегів».

Ці легенди про очікування Керченського мосту породили в кримському співтоваристві анекдот: «Звичайні люди, коли вмирають, бачать перед собою тунель, а кримчани – Керченський міст».

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG