Доступність посилання

ТОП новини

«Я хотів би, щоб ім'я Путіна з'явилось у санкційному списку» – Креймер


©Shutterstock
©Shutterstock

Сполучені Штати не скасують санкції проти Росії, доки Кремль не доведе, що поважає суверенітет і територіальну цілісність України. Крім того, важливо, щоб список санкцій був подовжений прізвищами перших осіб Росії, каже колишній заступник держсекретаря США Девід Креймер. Особисто він хоче бачити у санкційному списку президента Росії Володимира Путіна.

Девід Креймер
Девід Креймер

– Рішення Міністерства фінансів США у вівторок про продовження санкції на півроку підтверджує незмінність американського підходу до санкцій проти Кремля. Режим санкцій буде збережений до тих пір, поки Росія повністю не виконає умови мінських угод, доки Кремль не доведе справою свою повагу до суверенітету і територіальної цілісності України.

Якщо подивитись на реакцію Москви на це рішення Вашингтона, російське керівництво було спантеличене. Мабуть, воно сприймало приїзд держсекретаря Керрі до Москви на переговори як свідчення пом'якшення позиції США в питанні поведінки Росії в Україні, хоча я впевнений, що американські офіційні особи переконували Кремль, що США не лише не послаблять тиск, доки Росія продовжуватиме втручатись в Україну, а й посилять його. Що і сталось.

– Як далеко ці санкції можуть зайти?

Я особисто хотів би, щоб ім'я пана Путіна з'явилось у санкційному списку
Девід Креймер

– Я особисто хотів би, щоб ім'я пана Путіна з'явилось у санкційному списку. Я маю сумнів, що це відбудеться. На мій погляд, низка російських високопоставлених чиновників заслуговує на місце в цьому списку. Члени російського парламенту, які проголосували за анексію Криму, мають там опинитись. Державна дума Росії ухвалила в черговому читанні законопроект про надання співробітникам Федеральної служби безпеки право відкривати вогонь по демонстрантах і навіть, у виняткових випадках, по жінках і дітях! Де, у якій країні таке можливо, така неповага до прав власного народу? Як можна очікувати від такого парламенту поваги до прав сусідніх країн? До речі, не треба забувати про існування «списку Магнітського», куди можуть бути додані нові імена.

– Ви вважаєте, що Кремль має нездійсненні ілюзії, якщо вірить, що задля допомоги в Сирії Захід піде на скасування санкцій?

– Я сподіваюсь що Кремль помиляється, хоча підстави для надій у нього є, якщо згадати, що Італія відмовилась автоматично продовжувати санкції, а в Європі звучать голоси на користь їхнього скасування. Тим часом ситуація на сході України залишається непередбачуваною, існує небезпека поновлення великомасштабних військових дій. Тому можна порівняно твердо сказати, що американські санкції зберігатимуть доти, поки не будуть виконані мінські домовленості, у тому числі їхні головні положення щодо повного виведення російських військовослужбовців і техніки з території України і передачі Києву контролю над кордоном із Росією.

У чому полягає мета санкцій, про які оголосило Міністерство фінансів США, розповів Грегорі Грушко, голова американської фінансової фірми HWA.

– За допомогою санкцій США намагаються зменшити ймовірність ухиляння від санкцій тих компаній і людей, які вже є в списку санкцій. Це не ескалація режиму санкцій. Справа в тому, що російські компанії працюють за прислів'ям: закрий чорту двері, а він – у вікно. Тобто коли закриваються в результаті санкцій шляхи фінансування, вони починають створювати нові структури або використовувати ті, які вже існують для того, щоб отримати гроші на Заході. А Міністерство фінансів США займається тим, що перекриває ці шпарини, як тільки вони з’являються.

– Хто є реальним об'єктом цих санкцій, кому США намагаються зробити боляче?

– У секторальних санкціях – основні три об'єкти: «Сбербанк», «ВТБ» і «Ростех».

– Запровадження нових санкцій – чим воно загрожує для цих компаній?

– Існують два списки організацій та людей, які стали об'єктами санкцій. Перший список – це так званий список «особливо визначених осіб». Сюди вносять фізичних і юридичних осіб, які становлять загрозу для економіки США, міжнародної політки або безпеки. Їхні активи в США заморожують, американським компаніям і громадянам заборонено мати з ними справу. Секторальні санкції обмежують доступ певних галузей російської економіки до ринків капіталу в США, а також до американських технологій і експертних знань в енергетичному секторі.

У міністерства фінансів є карт-бланш від президента США. Воно вводить санкції проти певних осіб і компаній в Росії. Це не автопілот, це його рутинна робота, яка полягає у закритті шпарин для російських компаній, які шукають капітал. І ми зможемо побачити нові санкції, коли міністерство збере нову інформацію.

Оригінал публікації – на сайті Радио Свобода

XS
SM
MD
LG