Заборона на ввезення українських продуктів на територію Росії негативно позначиться на кримчанах, яких очікують зростання цін і зниження якості товарів. Про це в коментарі для Крим.Реалії повідомив економічний експерт Борис Кушнірук.
Коментуючи рішення російського уряду щодо введення ембарго відносно України, Кушнірук зазначив, що у населення в Криму «будуть проблеми».
«Російська влада ніколи не відчувала провини з приводу страждань власного населення. Тому, коли народ почне витрачати більше грошей, у влади не буде ніяких моральних страждань. Продукти стануть значно дорожчі. І не секрет, що в цілому українські продукти якісніші, ніж російські, тобто, росіян залишать без якісних продуктів», – сказав Кушнірук.
Експерт додав, що заборона на ввезення українських продуктів на територію Росії ставить Україну в «непросту ситуацію», оскільки країна буде змушена скорочувати існуючий товарообіг із Російською Федерацією. У той же час, за словами Бориса Кушнірука, ця ситуація дасть нові можливості для економічного зростання в Україні.
Міністр економічного розвитку Росії Олексій Улюкаєв заявив, що російський уряд заборонив ввезення в країну продовольчих товарів з України. Заборона набуде чинності з 1 січня 2016 року.
За даними Державної служби статистики України, ввезення товарів у ВЕЗ «Крим» з території материкової України у вересні 2015 року становитиме $44,6 млн, що на 31,1% менше, ніж місяцем раніше. Загалом за січень – вересень цього року, за даними Держстату, ввезення товарів до Криму з материкової Україною досягло $ 654,6 млн, тоді як вивезення – в 25,7 раза менше, $ 25,5 млн.
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вже заявив, що втрати України від продовольчого ембарго на українські товари складуть 600 млн доларів.
Перший заступник міністра економічного розвитку Росії Олексій Лихачов увечері 18 листопада заявив, що постанова про введення з 1 січня 2016 року продуктового ембарго проти України може бути скасована. Це може статися, якщо переговори на рівні міністрів, заплановані на 1 грудня, дадуть прийнятний для Росії результат, сказав він російському агентству РБК.
Крим анексований Росією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації півострова. США і Європейський союз запровадили низку економічних санкцій відносно Росії. Захід продовжує наполягати на тому, що Крим є частиною України.
ЗВЕРНИ УВАГУ!
-
Алексіна Дорогань
Крим: «полювання на «ждунів»
Як Росія переслідує проукраїнських кримчан
-
Вікторія Веселова, Геннадій Кравченко
«Крим створює серйозні виклики екології» – експерти
-
Сергій Громенко
Дитинство, юність і парубоцтво Хаджі Герая
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ