Спеціально для Крим.Реалії, рубрика «Погляд»
Затихли пристрсті прогнозування й пророкування, світова преса звернулася до інших тем, але задзеркалля саміту Двадцятки в Анталіі так і залишилося за кадром спостерігачів. Спробуємо заглянути туди через призму офіційних прес-релізів і коментарів, які були озвучені представниками країн, що входять до «механізму трійка G-20», – двигуна внутрішніх процесів діалогової платформи двадцяти найсильніших економік світу між самітами. Адже саме ці троє на основі досягнутих результатів пропонують і визначають характер, напрямки й форми подальшого діалогу лідерів Великої Двадцятки.
«Механізм трійка» у рамках G-20 формують такі держави-учасники форуму: колишній голова Двадцятки, нинішня країна-господарка й майбутній головуючий. З 1 грудня 2015 року Трійка виглядатиме так: Туреччина-Китай-Німеччина.
Як повідомляє інтернет-представництво президента Туреччини, на своїй заключній прес-конференції за підсумками саміту Реджеп Тайїп Ердоган особливо підкреслив, що відвідує зустрічі Двадцятки з 2008 року й завжди заявляє про те, що без забезпечення глобального миру й стабільності неможливо говорити про успішну загальну економіку. Головною умовою вирішення сірійського конфлікту, на думку турецького президента, є забезпечення територіальної цілісності Сирії та виключення всіх терористичних елементів. При цьому в майбутній сирійській демократії немає місця для Асада.
без досягнення консенсусу щодо майбутнього Сирії для лідерів стає практично неможливим пошук шляхів для остаточної ліквідації Ісламської ДержавиМурат Йєткін
Оцінюючи підсумки нинішнього саміту в Туреччині, головний редактор турецького видання Hürriyet Daіly News Мурат Йєткін (Murat Yetkіn) у своїй статті «Перемагаючи Ісламську Державу без консенсусу щодо Сирії?» зазначає, що на тлі заявлених спільних зусиль із боротьби з тероризмом з’ясовуються різні підходи країн-учасниць до вирішення сирійської проблеми. «...Здається, що ні турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган, ні Обама (президент США – автор) не змогли знайти точки дотику з російським президентом Володимиром Путіним під час респектабельних двосторонніх переговорів на саміті G-20 в Анталіі. Однак все ж таки категорично зрозуміло, що без досягнення консенсусу щодо майбутнього Сирії для лідерів стає практично неможливим пошук шляхів для остаточної ліквідації Ісламської Держави», – робить висновок Мурат Йєткін.
Спроби загальної та всеохоплюючої радості із приводу нібито знайденого Москвою рецепту для ідеалізації раптом нібито відродженої дружби Росії й Заходу виглядають на цьому тлі недоречно.
У своєму коментарі для Deutsche Welle «Путін на G20 – саміт нездійснених сподівань» Іван Преображенський зазначає, що «…Росія повернулася до числа «рукопотисканих» для Заходу держав. Але про дружбу рівня минулих років не мріють навіть у Кремлі. ...Володимир Путін сподівався використати Сирію і міжнародний тероризм як привід для виходу Росії з дипломатичної й економічної ізоляції. Чи виправдався розрахунок російського президента? Перелому не відбулося. ...Ангела Меркель начебто сама заговорила з Путіним про Україну. Правда, не виключено, що це було лише нагадування про те, що Захід навряд чи зможе визнати анексію Криму, але зовсім не очікувана Кремлем пропозиція «обміняти» Крим і Донбас на Сирію».
Так само залишилася практично непоміченою заява спікера федерального уряду Штеффена Зіберта (Steffen Seіbert): «У 2017 році Німеччина вступає в головування вG-20». Він підкреслив, що порядок денний форуму, тим часом, став значно ширше. Німеччина використовуватиме своє головування для продовження актуалізації тематики міжнародного співробітництва. Мова йде про зусилля G-20 із забезпечення стабільного, довгострокового й всеосяжного економічного зростання, а також роботу над архітектурою фінансового ринку.
Німеччина вже стала тією країною, що сьогодні спільно з Туреччиною й Китаєм може працювати разом, оскільки це передбачено «механізмом трійки»
На своїй прес-конференції федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель повідомила, що під час саміту в Анталії була досягнута домовленість про те, що ФРН головуватиме у Двадцятці. Час і конкретне місце саміту 2017 року буде оголошено додатково, але Німеччина вже стала тією країною, що сьогодні спільно з Туреччиною й Китаєм може працювати разом, оскільки це передбачено «механізмом трійки». Берлін продовжить початий діалог з Анкарою відносно порядку денного Туреччина-ЄС і процесів міграції. Також центральною темою переговорів стане захист зовнішніх кордонів Євросоюзу.
У свою чергу, журналіст китайського державного агентства Xinhua Тіан Шаохуі (Tian Shaohui) повідомляє, що голова КНР Сі Цзіньпін під час саміту G-20 офіційно анонсував проведення наступного форуму глав-держав Великої Двадцятки в столиці провінції Чжецзян, китайському місті Ханчжоу 4-5 вересня 2016 року. Темою зустрічі у верхах стане девіз: «Розбудова інноваційної, міцної, взаємозалежної, інклюзивної світової економіки».
Президент США Барак Обама й президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган вже висловили свою підтримку китайській стороні, сказавши, що мають намір особисто відвідати саміт у Ханчжоу
Китай розпочинає своє головування у Двадцятці 1 грудня цього року. Президент США Барак Обама й президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган вже висловили свою підтримку китайській стороні, сказавши, що мають намір особисто відвідати саміт у Ханчжоу. Вашингтон й Анкара побажали ще більш тісної спільної роботи з Пекіном для розвитку успіху майбутньої зустрічі в Піднебесній.
Глава КНР входить до так званої групи «G7+5», яка формується з лідерів Великої Сімки і глав Бразилії, Китаю, Індії, Мексики, Північної Африки. Процес активізації діалогу в такому форматі та його розширення аж до G-13, включаючи Європейський Союз, активно лобіюється Великобританією та Францією.
Судячи з усього, найближчі рік-два Схід й надалі продовжуватиме формувати порядок денний і у Сімці, і у Двадцятці.
Мавпи вважаються символом бадьорості, енергійності, гнучкості. Вони – мудрі, інтелектуальні, впевнені в собі й лояльні
Згідно з китайським зодіакальним календарем, наступний рік – рік червоної вогненної мавпи, який почнеться на початку лютого 2016 року із приходом першого дня весняного місяця тигра. Мавпи вважаються символом бадьорості, енергійності, гнучкості. Вони – мудрі, інтелектуальні, впевнені в собі й лояльні.
За такого астрологічного розкладу, чи вдасться Москві й далі зберігати гарне обличчя при поганій грі винятково тільки за рахунок піару зустрічей «на полях» G-20? І чи зможе така тактика Кремля створити реальні перспективи для повторних спроб розширити форматG-7 до рамок G-8 без виконання вимоги світових лідерів дати спокій Україні? Напевно, навряд чи.
Адже, виходячи з традиційного китайського світогляду, події, що з нами відбуваються, визначаються взаєминами між людьми. Уміння правильно вибудувати взаємодію зі своїм найближчим оточенням гарантує успіх, фінансове благополуччя, кар’єру, гармонію в родині. Найчастіше це виявляється важливішім за егоїстичні прояви характеру й просто демонстрацію самовпевненості, що на будь-якому прийомі або банкеті неодмінно змусить тебе сидіти на самоті окремо від інших в оточенні порожніх пляшок.
Рудольф Медведь, експерт Кримського незалежного Центру політичних дослідників і журналістів
Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції