Доступність посилання

ТОП новини

Партія Берлусконі обурена забороною на його в’їзд до України


Екс-прем’єр Італії Сільвіо Берлусконі. Архівне фото
Екс-прем’єр Італії Сільвіо Берлусконі. Архівне фото

Рим – Політичні соратники екс-прем’єра Італії Сільвіо Берлусконі критично відреагували на реакцію Києва оголосити лідера італійських правоцентристів персоною нон-ґрата в Україні після його відвідин анексованого Криму 11-12 вересня разом із російським президентом Володимиром Путіним. Ба більше, депутати партії «Вперед, Італіє!» вимагають від глави уряду Маттео Ренці викликати на килим посла України в Римі. Дипломат відповідає, що готовий до зустрічі з премєром, адже така нагода випадає не часто.

«Рішення України стосовно Берлусконі негативне, парадоксальне, екстремальне...» – не шкодують епітетів, щоб висловити своє обурення члени правої партії «Вперед Італіє!», яку очолює Сільвіо Берлусконі. Один з партійців, депутат Лука Сквері, вимагає негайних дій від італійського прем’єра з метою змусити Київ відкликати рішення про заборону в’їзду в Україну відомому політику.

«Політичний лідер, який кілька разів (чотири рази) був главою уряду, навіть не займаючи нині посади, але відіграючи роль на міжнародній сцені… і йому країна забороняє в’їзд – це несправедливо, і за нинішніх обставин навіть негативна річ. Забороняти доступ тому, хто на ділі показав здатність вирішувати міжнародні проблеми, мені видається така позиція естремальною. Таке може статися в авторитарних країнах», − заявив у коментарі для Радіо Свобода депутат від партії «Вперед, Італіє!» Лука Сквері.

Хто кого провокує?

На його переконання, оскільки Крим нині контролює Росія, тому слід говорити з росіянами, а не «провокувати війну», як це робить Україна, забороняючи доступ західним політикам. Іншими словами, подібнимии діями українці не знайдуть підтримки серед італійців. Водночас, поїздку партійного лідера до окупованого Росією Криму депутат Лука Сквері не вважає провокацією, а лише намаганням «налагодити співпрацю між Росією та Заходом».

Президент Росії Володимир Путін (праворуч) та екс-прем’єр Італії Сільвіо Берлусконі у Криму. 12 вересня 2015 року
Президент Росії Володимир Путін (праворуч) та екс-прем’єр Італії Сільвіо Берлусконі у Криму. 12 вересня 2015 року

Позиція цього депутата характерана для італійських правих, і полягає в тому, що Росія Путіна відіграє важливу роль у вирішенні сирійського та північно-африканського питання, а тому з нею треба «дружити».

Проблему Росії не можна розв’язати прогулянкою Кримом, для цього потрібно працювати роками
Маттео Ренці

Прем’єр-міністр Італії Маттео Ренці наразі залишив поза увагою вимоги соратників Берлусконі. А щодо кримського турне свого попередника, то Ренці висловився доволі критично. «Проблему Росії не можна розв’язати прогулянкою Кримом, для цього потрібно працювати роками», – сказав голова уряду в інтерв’ю італійському телеканалу La7.

Рівень впливу Берлусконі

Більшість місцевих оглядачів не надали особливої уваги ні візиту Берлусконі до Криму, ні рішенню СБУ заборонити політику в’їзд до України на три роки. Вважають, що партія «Вперед, Італіє!» не є нині впливовою силою (за останніми опитуваннями, ця партія посідає четверте місце за популярністю серед електорату), а Сільвіо Берлусконі − політично слабкий лідер, тому не може представляти закордонну політику Рима.

Якщо Україна продовжує наполягати, що Крим – українська територія, то рішення Києва стосовно Берлусконі цілком виправдане
Орієтта Москателлі

«На європейському рівні ніхто особливо не коментував, не засуджував цей візит. Усі віднесли цю подію до сфери приватних стосунків між Путіним та Берлусконі. Відверто кажучи, ми в Італії також схиляємося до такої думки. Якщо Україна продовжує наполягати, що Крим – українська територія, то рішення Києва стосовно Берлусконі цілком виправдане, нічого дивного у цьому немає. Якби Україна не відреагувала, то таким чином визнала б, що кримське питання закрите і на цьому досить», − зазначила для Радіо Свобода Орієтта Москателлі, редактор відділу закордонних новин агентства Askanews.

Оглядач газети Corriere della Sera Серджіо Романо, не надаючи особливого значення кримській поїздці Берлусконі, таки вважає, що Україна могла б просто засудити факт візиту, а не вживати санкцій стосовно італійського політика.

«Рішення України мені здається неполітичним і помилковим. Проводити закордонну політику і встановлювати обмеження для вільного пересування європейському політику, це дійсно помилково», − сказав оглядач Серджіо Романо для Радіо Свобода.

Посол України в Італії Євген Перелигін спростовує подібні закиди і відстоює позицію Києва, не обговорюючи рівень політичного впливу Берлусконі.

Те, що Берлусконі скоїв та хизувався поїздкою, і Україна відреагувала швидко, точно і правильно – це вразило всіх в Італії
Євген Перелигін

«Те, що він (Берлусконі) скоїв та хизувався поїздкою, і Україна відреагувала швидко, точно і правильно – це вразило всіх в Італії. Ми не просто заборонили, а вказуємо, що існує українське законодавство, якого слід дотримуватися. Європа завжди закликає Україну виконувати законодавство», − зауважив посол Перелигін.

Український дипломат у Римі наголосив, що уряд Італії офіційно повідомив про своє негативне ставлення до візиту Берлусконі в анексований Росією Крим. Але якщо Маттео Ренці і викличе дипломата на розмову, як того вимагають партійці, то посол Перелигін каже, що буде тільки радий новій нагоді зустрітися з італійським прем’єром.

Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода

XS
SM
MD
LG