Після приходу «кримської весни» місцеві громадські активісти, які звикли до свободи слова, з побоюванням дивились у майбутнє. І, як показує практика, небезпідставно. «Тайговий» союз прийшов до Криму разом зі своїми тайговими законами, а в тайзі, як відомо, ведмідь господар.
Ось і вирішується тепер усе здебільшого з позиції сили. Все частіше можна бачити, як свобода слова в Криму затикається кулаком. Причому в прямому розумінні цього слова. Наприклад, розглянемо два показові випадки, що відбулись усього за кілька останніх днів.
Лише за розмову на вулиці англійською мовою хлопця прилюдно побили в Сімферополі
Лише за розмову на вулиці англійською мовою хлопця привселюдно побили в Сімферополі. «Сволота! Напали на мене біля «свічки» за те, що добре говорив англійською з африканським студентом. Окуляри розбили», – написав на своїй сторінці у Фейсбуці сімферополець Борис Таторін. Також він повідомляє, що кривдники називали його «укропом».
Я зв'язалась із Борисом, і ось що він розповів: «Двоє парубків напідпитку підійшли до мене і почали ображати через те, що я говорив англійською з іноземним студентом-африканцем. Вони називали мене «нєрусскім», «укропом», говорили валити на... до свого Києва. Потім накинулись на мене, окуляри розбили. Коли всі підзаспокоїлось, я відійшов на безпечну відстань і викликав поліцію. Але поки приспіли поліцейські, моїх кривдників і слід прохолов. Я написав заяву до поліції. Ті обіцяють розібратись».
Виходить, що говорити англійською привселюдно в Криму вже небезпечно для здоров'я. Адже це «піндосівська» мова, «держдепівська» мова, мова «п'ятої колони», як це вміло вкладається пропагандою в голови кримського люмпен-пролетаріату.
Також Борис повідомив, що перехожі не спробували втрутитись у бійку, навіть ніхто не викликав наряд поліції. Ось так...
Перший і останній президент Криму Юрій Мєшков повідомив про факт побиття свого сина людьми в поліцейській формі
А ось ще випадок. Тут уже набагато серйозніше. Перший і останній президент Криму Юрій Мєшков повідомив про факт побиття свого сина людьми в поліцейській формі. При цьому причиною побиття озвучується громадсько-політична діяльність самого Мєшкова, в тому числі різка критика голови російського уряду Криму Сергія Аксьонова.
У групі «Нескорений Крим Президента Мєшкова» в Фейсбук Юрій Мєшков опублікував офіційну заяву свого сина Максима «керівнику головного слідчого управління слідчого комітету Російської Федерації по Республіці Крим Назарову М.А.»
У заяві той просить притягнути до кримінальної відповідальності осіб у поліцейській формі, які побили його 24 липня 2015 року. Ось як він описує те, що трапилось.
Офіцер пояснив, що якщо батько докучає Аксьонову, то він мене не захищатимеМаксим Мєшков
«Ввечері я вийшов у двір вигулювати собаку. До мене підійшли кілька людей у поліцейській формі, переконались, що я син Мєшкова. Після чого почали бити мене. Збили з ніг і стали завдавати удари ногами по тілу і голові. При цьому примовляли, що це за те, що твій батько «наїжджає» на Аксьонова. Вони говорили мені, що розправляться і з моєю сестрою, і з її малолітньою дочкою, якщо батько не припинить «наїзди». Сказали, що і собаку мою вб'ють. Я додзвонився до мого знайомого офіцера поліції, після того як припинили моє побиття, повідомив про напад. Виконав його прохання і передав телефон поліцейським. Вони поговорили і повернули телефон мені. Офіцер пояснив, що якщо батько докучає Аксьонову, то він мене не захищатиме.
Після побиття я не наважувався кілька днів до приїзду батька виходити на вулицю, тому що боявся розправи. Будучи впевненим, що батько не припинить свою громадсько-політичну діяльність і, отже, на всіх нас чекає розправа. Батько приїхав, я нічого йому не говорив, але він побачив сліди побоїв і змусив мене все розповісти йому. Після побиття різко погіршився стан мого здоров'я. Відчуваю сильні болі в спині і погіршення зору».
Нагадаю, що Юрій Мєшков у своїх публічних висловлюваннях неодноразово звинувачував Сергія Аксьонова в причетності до організованих злочинних угруповань, які діяли в Криму в 90-і роки. Також він не скупиться на вирази на адресу всієї «команди переможців». Судячи з випадку із сином Мєшкова, терпіння останніх закінчилось.
Загалом, виходить, говорити англійською на вулиці і публічно критикувати владу в Криму стає небезпечним для здоров'я. Що стане далі небезпечним для здоров'я кримчан – страшно й уявити...
Зарема Сеїтаблаєва, кримчанка, блогер
Думки, висловлені в рубриці «Блоги», передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції