Доступність посилання

ТОП новини

У тайзі ведмідь господар


Стереотипний російський ведмідь, ілюстративне фото ©Shutterstock
Стереотипний російський ведмідь, ілюстративне фото ©Shutterstock

Після приходу «кримської весни» місцеві громадські активісти, які звикли до свободи слова, з побоюванням дивились у майбутнє. І, як показує практика, небезпідставно. «Тайговий» союз прийшов до Криму разом зі своїми тайговими законами, а в тайзі, як відомо, ведмідь господар.

Ось і вирішується тепер усе здебільшого з позиції сили. Все частіше можна бачити, як свобода слова в Криму затикається кулаком. Причому в прямому розумінні цього слова. Наприклад, розглянемо два показові випадки, що відбулись усього за кілька останніх днів.

Лише за розмову на вулиці англійською мовою хлопця прилюдно побили в Сімферополі

Лише за розмову на вулиці англійською мовою хлопця привселюдно побили в Сімферополі. «Сволота! Напали на мене біля «свічки» за те, що добре говорив англійською з африканським студентом. Окуляри розбили», – написав на своїй сторінці у Фейсбуці сімферополець Борис Таторін. Також він повідомляє, що кривдники називали його «укропом».

Я зв'язалась із Борисом, і ось що він розповів: «Двоє парубків напідпитку підійшли до мене і почали ображати через те, що я говорив англійською з іноземним студентом-африканцем. Вони називали мене «нєрусскім», «укропом», говорили валити на... до свого Києва. Потім накинулись на мене, окуляри розбили. Коли всі підзаспокоїлось, я відійшов на безпечну відстань і викликав поліцію. Але поки приспіли поліцейські, моїх кривдників і слід прохолов. Я написав заяву до поліції. Ті обіцяють розібратись».

Виходить, що говорити англійською привселюдно в Криму вже небезпечно для здоров'я. Адже це «піндосівська» мова, «держдепівська» мова, мова «п'ятої колони», як це вміло вкладається пропагандою в голови кримського люмпен-пролетаріату.

Також Борис повідомив, що перехожі не спробували втрутитись у бійку, навіть ніхто не викликав наряд поліції. Ось так...

Перший і останній президент Криму Юрій Мєшков повідомив про факт побиття свого сина людьми в поліцейській формі

А ось ще випадок. Тут уже набагато серйозніше. Перший і останній президент Криму Юрій Мєшков повідомив про факт побиття свого сина людьми в поліцейській формі. При цьому причиною побиття озвучується громадсько-політична діяльність самого Мєшкова, в тому числі різка критика голови російського уряду Криму Сергія Аксьонова.

У групі «Нескорений Крим Президента Мєшкова» в Фейсбук Юрій Мєшков опублікував офіційну заяву свого сина Максима «керівнику головного слідчого управління слідчого комітету Російської Федерації по Республіці Крим Назарову М.А.»

У заяві той просить притягнути до кримінальної відповідальності осіб у поліцейській формі, які побили його 24 липня 2015 року. Ось як він описує те, що трапилось.

Офіцер пояснив, що якщо батько докучає Аксьонову, то він мене не захищатиме
Максим Мєшков

«Ввечері я вийшов у двір вигулювати собаку. До мене підійшли кілька людей у поліцейській формі, переконались, що я син Мєшкова. Після чого почали бити мене. Збили з ніг і стали завдавати удари ногами по тілу і голові. При цьому примовляли, що це за те, що твій батько «наїжджає» на Аксьонова. Вони говорили мені, що розправляться і з моєю сестрою, і з її малолітньою дочкою, якщо батько не припинить «наїзди». Сказали, що і собаку мою вб'ють. Я додзвонився до мого знайомого офіцера поліції, після того як припинили моє побиття, повідомив про напад. Виконав його прохання і передав телефон поліцейським. Вони поговорили і повернули телефон мені. Офіцер пояснив, що якщо батько докучає Аксьонову, то він мене не захищатиме.

Після побиття я не наважувався кілька днів до приїзду батька виходити на вулицю, тому що боявся розправи. Будучи впевненим, що батько не припинить свою громадсько-політичну діяльність і, отже, на всіх нас чекає розправа. Батько приїхав, я нічого йому не говорив, але він побачив сліди побоїв і змусив мене все розповісти йому. Після побиття різко погіршився стан мого здоров'я. Відчуваю сильні болі в спині і погіршення зору».

Нагадаю, що Юрій Мєшков у своїх публічних висловлюваннях неодноразово звинувачував Сергія Аксьонова в причетності до організованих злочинних угруповань, які діяли в Криму в 90-і роки. Також він не скупиться на вирази на адресу всієї «команди переможців». Судячи з випадку із сином Мєшкова, терпіння останніх закінчилось.

Загалом, виходить, говорити англійською на вулиці і публічно критикувати владу в Криму стає небезпечним для здоров'я. Що стане далі небезпечним для здоров'я кримчан – страшно й уявити...

Зарема Сеїтаблаєва, кримчанка, блогер

Думки, висловлені в рубриці «Блоги», передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції

XS
SM
MD
LG