Доступність посилання

ТОП новини

Хабар чи премія: як прикордонники борються з корупцією на «Чонгарі»


Боротьба з корупцією на адмінкордоні з Кримом (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00
Завантажити на комп'ютер

Боротьба з корупцією на адмінкордоні з Кримом (відео)

Прикордонники просять людей доповідати на гарячу лінію про випадки вимагання хабарів

Херсонщина – На контрольному пункті в'їзду-виїзду «Чонгар» триває боротьба з корупцією: відкривають кримінальні провадження і звільняють правопорушників. Однак прикордонники зазначають: хабарі найчастіше пропонують самі люди. ​

В'ячеслав із Харкова везе згущене молоко до Криму. Каже, дрібне хабарництво на пунктах пропуску йому добре знайоме.

То «дай води», то «дай квасу», то «дай коли», таке. Ну як цигани

«Дивлячись, який вантаж ти везеш – то «дай води», то «дай квасу», то «дай коли», таке. Ну як цигани от, знаєте», – скаржиться водій.

Деяких «прохачів» він уже знає на ім'я.

«Там є такий прапорщик Андрюша, невеликий – то «дайте на каву», то «дайте грошей». Невдовзі він проситиме, щоб йому на Кіпрі трикімнатну квартиру купили. Я звертався до старшого зміни, до СБУ, і вони його швидко поставили на місце. Більше не просить, і щось його вже не видно», – розповідає далекобійник.

Сергій Бідило, начальник Азово-Чорноморського регіонального управління прикордонної служби, зазначає, що корупцію на пунктах пропуску методично викорінюють ще з березня.

«Що стосується корупції, то це основна загроза сьогодні, яка є в оперативно-службовій діяльності як регіонального управління, так і органів охорони кордону та підрозділів. На жаль, нам не вдалось уникнути ганебних цих явищ», – зізнається керівник.

В рамках антикорупційної «чистки» відкрили 23 кримінальних провадження, зафіксували 99 адміністративних правопорушень, змінили 38 керівників, ротували 437 військовослужбовців і звільнили 11 порушників, повідомляє сайт Херсонської облдержадміністрації.

«Начальника Бердянського прикордонного загону зняли з посади, понизили, перевели на іншу посаду в регіональне управління. Начальник відділу прикордонної служби також знятий, знижений на посаді і відсторонений від здійснення функцій охорони державного кордону», – додає Бідило.

Я подивився документи, бачу: там лежить 25 тисяч – ну, я не бачив конкретну суму, бачу, що гроші

За відмову від хабара прикордонників мотивують преміями. Юрію Рондоманському, старшому інспектору відділу прикордонної служби «Чонгар» Бердянського прикордонного загону, дали 2 тисячі гривень за відмову від 25 тисяч рублів, яку йому запропонував керівник хіп-хоп гурту.

«До мене підійшов, надав паспорта, сказав: ось, суть проблеми знаємо, чи можна якось допомогти? Я подивився документи, бачу: там лежить 25 тисяч, – ну, я не бачив конкретну суму, бачу, що гроші», – згадує прикордонник.

Крім того, до грошового розвязання проблем спонукає незнання правил перетину адміністративного кордону, додає Асан Алієв, голова Меджлісу Херсонської області. Його кримськотатарська громада є частиною громадських формувань, долучених до нагляду за пунктами пропуску. Він часто допомагає співвітчизникам законно перетнути кордон.

«У нас у районі близько 8 тисяч кримських татар живе, і сім'ї практично нерозривні – тобто наші дівчата виходять заміж до Криму, хлопці там працюють, і, природно, вони хочуть відвідати своїх батьків, і ось тут, звісно, велика проблема. Тому що назад їм треба зробити дитячий проїзний квиток або закордонний паспорт на дитину», – пояснює чоловік.

Прикордонники просять людей допомагати в боротьбі з корупцією, а саме доповідати на гарячу лінію про випадки вимагання хабарів. Кажуть, результат уже є: 12 прикордонників відмовились брати хабар і отримали за це премії.

XS
SM
MD
LG