Українці, які захищають Батьківщину, мають боротися не лише з військовою загрозою, але й іноді з невидимим ворогом – інформаторами та колабораціоністами, пише журналіст KyivPost. Тим часом, українські волонтери зібрали близько 30 тисяч доларів на будівництво «Народного дрона PD-1» для української армії повідомляє журналіст Motherboard. А дослідницький центр Pew заявляє, що більшість росіян не хочуть, щоб Україна приєднувалася до НАТО або ЄС, а 40 відсотків мешканців Росії навіть не хочуть, щоб Україна приєднувалася до Євразійського економічного союзу.
Українці, які захищають Батьківщину, мають боротися не лише з військовою загрозою, але й іноді невидимим ворогом – інформаторами та колабораціоністами, які хочуть, щоб російсько-сепаратистські сили перемогли, пише журналіст української англомовної газети Kyiv Post Еллісон Куінн.
«17 червня було затримано жінку, яка мешкає на території Донбасу, що перебуває під контролем України. Вона надавала інформацію сепаратистам про переміщення українських військових. Це вже друге подібне затримання цього місяця», – пише журналіст.
Присутність колабораціоністів, інформаторів і навідників на південному cході України є основною причиною параної серед українських сил, вважає Куінн.
Ілля Ківа, заступник начальника міліції Донецької області, розповів Kyiv Post, що сепаратисти покладались на шпигунів протягом усього конфлікту. На його думку, без Росії не обійшлось і тут.
«Без сумніву, російські спецслужби залучені. Ці сепаратисти в Донецьку та Луганську, вони не настільки розумні, щоби зробити це самостійно. Весь конфлікт на Донбасі є результатом вторгнення російської влади», – сказав він.
Окрім вербування звичайних мешканців, українська влада неодноразово висловлювала побоювання, що російські шпигуни проникли і до державних установ, у тому числі – до Служби безпеки, пише журналіст.
Зокрема, Марк Ґалеотті, експерт з російських спецслужб, розповів Kyiv Post, що російські розвідники мають свої «щупальця» по всій Україні, використовуючи «декілька паралельних мереж під керівництвом ФСБ і ГРУ».
Kyiv Post: «Російські шпигуни продовжують завдавати шкоди Україні»
#Russia’s #spies continue to inflict damage on #Ukrainehttp://t.co/VhrYSo5ZpJ pic.twitter.com/vylZmrSLOf
— Kyiv Post (@KyivPost) June 19, 2015
Українські волонтери зібрали близько 30 тисяч доларів на будівництво «Народного дрона PD-1» для української армії, повідомляє журналіст онлайн часопису Motherboard Еміко Йозука. Всього добровольцям потрібно зібрати майже 37 тисяч доларів.
«Безпілотник зможе злітати на висоту до 40 кілометрів. Він матиме звичайну та теплову камери, які зніматимуть відео у режимі реального часу для військових на землі. Тобто, дрон дозволить українським солдатам на землі дізнаватися розташування російських сил, які вже користуються новітніми дронами», – пише журналіст.
Волонтери кажуть, що безпілотник пропрацює близько п’яти місій, перш ніж він зламається або його зіб’ють. Вони також працюють і над меншими дронами, які можуть підійматися на висоту до п’яти кілометрів, і які коштують приблизно 3-4 тисячі доларів.
Однак, не зважаючи на підтримку громадськості, ефективно працювати волонтерам заважають українські закони. Зокрема, вони розповіли про складний процес імпорту необхідних деталей для будівництва дронів.
«Є люди, які постійно нам допомагають, але це окремі люди. Ми маємо запровадити нові закони та змінити систему, щоб ми могли привозити обладнання для військових швидше без сплати митних платежів і податків», – кажуть волонтери.
Motherboard: «Дрон, побудований на громадські кошти, допомагає українській армії, яка не має достатньої фінансової підтримки»
A crowdfunded UAV is helping Ukraine’s bootstrapped army:http://t.co/wl5yGUjgGV pic.twitter.com/gW6go1Xkgb
— Motherboard (@motherboard) June 18, 2015
Більшість росіян не хочуть, щоб Україна приєднувалася до НАТО або ЄС, а 40 відсотків мешканців Росії навіть не хочуть, щоб Україна приєднувалася до Євразійського економічного союзу, пише Джейкоб Пауштер із американського дослідницького центру Pew.
Згідно з нещодавнім опитуванням громадської думки, лише 3 відсотки росіян підтримують приєднання України до НАТО, 14 – до ЄС і 45 – до Євразійського союзу.
Більшість росіян також висловили своє бажання, щоби так звані «ДНР» і «ЛНР» відокремились від України. 24 відсотки росіян хочуть, щоб окуповані території приєдналися до Росії, а 35 відсотків – щоб вони стали незалежними державами.
Загалом, 61 відсоток росіян погодились із твердженням: «Певні частини сусідніх країн насправді належать нам». Трохи більше, 69 відсотків росіян, вважають, що розпад Радянського Союзу завдав шкоди Росії.
Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода