Доступність посилання

ТОП новини

На вагу золота: скільки сьогодні коштують фрукти-овочі в Криму?


Ближче до літа в Криму завжди дешевшають овочі. Прилавки оптового сімферопольського ринку «Привоз» завалені помідорами, огірками, яблуками і полуницею. За фруктами-овочами сюди приїжджають не тільки перекупники. Сімферопольці, намагаючись заощадити, їдуть за продуктами на «Привоз» – тут вони дешевші. Однак сьогодні ціни поки не радують, а іноді й шокують.

Кримські яблука, приміром, ще більше подорожчали. Якщо взимку за кілограм просили 50-60 рублів, то сьогодні вони зросли до 70-100.

«Банани взяла по 70, апельсини по 80, а яблука чому дорожчі? – Обурюється жінка. – Їх що до нас з Африки привозять? »

«Запаси торішнього врожаю закінчуються, – пояснює продавщиця. – До того ж, Москва закуповує по 70 рублів у кримських садівників, нам залишки віддають по 50 і поступатися не хочуть. Раніше у них Росія стільки не закуповувала, тому й ціни були нормальні. А тепер, виходить, Москва встановлює ціни на кримські яблука».

Усе ще кусаються ціни на помідори. Великі салатні томати коштують 180 рублів, як і в січні. За словами продавщиці, їх привезли з Умані. Отже, у вартість закладені транспортні та митні витрати. Кримські помідори можна купити за 80-100 рублів.

«Але уманські набагато смачніші, – наполягає продавщиця. – Ми різними торгуємо – і з Бахчисарайського району, Сімферопольського, Красногвардійського, але ось ці, українські, найсмачніші».

Огірки тепер коштують 50-60 рублів. Це втричі дешевше, ніж у січні. За молоді кримські кабачки просять 80-90 рублів. У два рази за останній місяць подешевшала молода капуста. Тепер вже не 130, а 60 рублів. Потроху дешевшає і молода картопля. Її ціна залежить від сорту. Найдорожчий – «Кримська роза». Навіть на оптовому ринку велика картопля коштує 100 рублів, трохи дрібніша – 85, зовсім дрібна – 50. Не такі популярні сорти картоплі можна купити за 35-50 рублів за кіло. Але стара картопля своїх позицій не здає. Як коштувала взимку 25-30, так і коштує. На інших ринках Сімферополя ціни вищі. Перекупники продають овочі та фрукти в півтора-два рази дорожче.

Баклажани на ринку поки тільки турецькі. Їх продають по 120-175 рублів. Ще дорожчий імпортний болгарський перець – 250 рублів. Стільки ж просять і за заморський виноград. Однак зараз найпопулярніша ягода на ринку – полуниця. Її традиційно багато в цю пору року. Є не тільки кримська, але й херсонська. Вона дорожча – 180 рублів. Місцеву продають по 130-150. І хоча полуниця – товар, що швидко псується, зменшувати ціну продавці не поспішають.

«Потроху дешевшає, – каже продавець. – На початку місяця коштувала 500, потім 300, тепер уже 150. Скоро ґрунтова піде, має ще подешевшати. Але скільки буде коштувати, не знаємо».

Наскільки можуть впасти ціни влітку, прогнозувати ніхто не береться. За словами продавців, це буде залежати від багатьох факторів.

«По-перше, урожай. Наприклад, черешня скоро піде, – каже продавець овочів. – Ми не знаємо, скільки її буде, чи не поб'ють її дощі. Так само і з абрикосами, з персиками. З іншого боку, якщо дощів не буде, значить не буде великого врожаю овочів. Води ж дніпровської немає, поливати нічим. Возитимуть з України до Криму чи не возитимуть, за скільки Росія купуватиме кримські овочі-фрукти – це теж зіграє роль. Плюс якщо завтра рубль впаде, як вже бувало, то відразу ціни підскочать».

Продавці сподіваються, що ціни на овочі-фрукти не будуть кусатися і купувати їх будуть так само багато, як і раніше. Кажуть, у порівнянні з попередніми роками в нинішньому рівень продажів різко знизився.

Не варто забувати і про далеко не райдужні прогнози аграріїв: квітневі затяжні дощі упереміш із мокрим снігом і згубні січневі морози зробили свою «чорну» справу.

XS
SM
MD
LG