20 травня у Києві відкрили Американський дім – тут українці зможуть отримати інформацію про американську культуру й освіту. На відкритті був присутній представник державного департаменту США, який наголосив, що боротися із пропагандою треба саме з моральної сторони – показувати, де добро й де зло.
У Києві офіційно відкрили Американський дім – тут кияни зможуть знайомитись з американською культурою, відвідувати тренінги та лекції, брати участь у професійних та цікавих дискусіях, вивчати англійську мову тощо.
За словами директора установи, американки Крісті Енн Хофланд, перед відкриттям у Києві проводили дослідження та опитували фокус-групи міських активістів, отже, врахували усі побажання киян. Перші заходи почали відбуватися тут близько трьох тижнів тому, розповіла вона.
«Найпопулярніший в нас поки що дискусійний клуб. Засідання відбулись двічі – першого разу прийшло 75 людей, а наступного – 115. Нам ледь-ледь вистачило місця на всіх. Люди можуть поспілкуватись, попрактикувати свою англійську та інше», – зазначила Хофланд.
На відкритті були присутні посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та Рік Стенгел, заступник державного секретаря США з питань публічної дипломатії та зв’язків із громадськістю.
Посол прийшов на відкриття у вишиванці. Він привітав киян із відкриттям центру та закликав до вивчення американської культури, що може покращити зв’язки між Сполученими Штатами й Україною.
Ми підтримаємо всіх жителів Криму, особливо кримських татар – посол США
Відповідаючи на запитання щодо річниці депортації кримських татар із півострова, який наразі анексований Росією, посол ще раз наголосив, що позиція США залишається незмінною: Крим – це Україна.
Ми продовжимо та підсилимо підтримку всіх жителів Криму, які стали жертвами російської агресіїДжеффрі Пайєтт
«Ми, безумовно, відзначаємо хоробрість кримських татар. Одна з моїх улюблених фотографій цього року – це фото президента США Барака Обами та Мустафи Джемілєва, вони разом на святкуванні річниці «Солідарності» у Варшаві. Я думаю, ви чули сувору заяву Держдепартаменту до річниці депортації. Ми продовжимо та посилимо підтримку всіх жителів Криму, які стали жертвами російської агресії», – наголосив Джеффрі Пайєтт.
Перед журналістами також виступив представник Держдепартаменту США Рік Стенгел. За його словами, відкриття Американського дому – це свідчення того, що Сполученні Штаті підтримують український народ та ідею, що він має сам обирати своє майбутнє.
Відповідаючи на запитання щодо засобів боротьби з російською пропагандою, Стенгел відповів: «Головне в пропаганді – це підмінити мораль та урівняти добро зі злом. Я завжди був журналістом і висвітлював дві сторони проблеми. Але сьогодні я в уряді та можу сказати – брехня не може бути стороною проблеми. Треба чесно сказати, що це брехня та вона не відповідає реальності».
Із програмою заходів Американського дому можна ознайомитись у соціальних мережах на офіційних сторінках установи. А зараз там проходить дві фотовиставки – одна присвячена кримським татарам, інша – пораненим на сході України та під час Революції гідності.
Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода