Доступність посилання

ТОП новини

Світові ЗМІ: Порошенко взявся за олігархів


Українська влада дає зрозуміти олігархам країни: якщо вони намагатимуться чинити тиск на уряд, то будуть покарані, пише журналіст Financial Times. Тим часом, Deutsche Welle повідомляє, що Німеччина знала про небезпеку польотів над Україною за два дні до катастрофи з малайзійським літаком MH17. А письменник Метью Кафер у Moscow Times пише, що поспішна декомунізація не буде продуктивною для України.

Президент України Петро Порошенко дає зрозуміти українським олігархам: якщо вони намагатимуться чинити тиск на уряд, то будуть покарані, пише журналіст британської газети Financial Times Роман Олеарчик. Сьогодні влада намагається зламати монополії, припинити «кришування» та скасувати нібито нелегальні приватизації державних підприємств.

Після скандалу з колишнім головою Дніпропетровської облдержадміністрації Ігорем Коломойським влада, здається, тепер звернула свою увагу на Ріната Ахметова, найбагатшу людину в Україні. Колишній партнер російського «Газпрому» Дмитро Фірташ також перебуває під тиском, пише журналіст.

У той же час критики антиолігархічної кампанії висловлюють свої побоювання, що власність просто перейде від одних олігархів до інших, як це сталося невдовзі після Помаранчевої революції, адже президент Порошенко сам є олігархом.

З іншого боку, зокрема, Андерс Ослунд, експерт Інституту міжнародної економіки імені Пітерсона, заявив, що українські реформи є набагато більш істотними та всеосяжними у порівнянні з 2005 роком, пише журналіст. На думку експерта, в Україні нарешті відбувається «деолігархізація».

Начальник аналітичного відділу фінансової групи ICU Олександр Валчишен: «Київській уряд хоче послабити лещата олігархів в Україні»

Німеччина знала про небезпеку польотів над Україною за два дні до того, як літак малайзійських авіаліній рейсу MH17 був збитий у небі над Донбасом, пише німецьке видання Deutsche Welle з посиланням на німецькі ЗМІ та таємні дипломатичні канали зовнішньополітичного відомства країни.

За два дні до катастрофи Міністерство закордонних справ Німеччини написало, що ситуація в регіоні «дуже турбує», адже 14 липня український літак «Антонов» був збитий у небі на висоті близько 6,000 метрів. Тим не менш, цю інформацію так і не поширили серед авіаліній Німеччини, пише видання.

Хоча деякі німецькі авіалінії вже облітали Україну за власним бажанням, принаймні три літаки Lufthansa літали над Донбасом у день катастрофи MH17. Один із літаків пролетів над регіоном лише за 20 хвилин до малайзійського літака.

Ukraine Today: «Deutsche Welle: Берлін не попередив про небезпеку польотів над Україною перед катастрофою MH17»

Юридичне порівняння нацизму та комунізму, заборона їхніх символів зрештою не буде продуктивною у країні, де деякі регіони мають, у кращому випадку, неоднозначне ставлення до комуністичного минулого, пише письменник Метью Кафер у російській англомовній газеті Moscow Times. Він вважає, що існує більш демократичний підхід до подолання комуністичного минулого.

«Завданням України сьогодні має бути не вирішувати, чи були ОУН й УПА патріотами чи екстремістами, або чи був Радянський Союз викнятково негативною силою в українській історії. Натомість, її метою має бути створення умов, у яких громадяни з різними точками зору можуть порозумітися один із одним», – пише Кафер.

Він вважає, що правильною ідеологією для України є співчуття. І Радянський Союз, і українські націоналісти у середині 20-го століття показали зневагу до людського життя, заявляє він. Отже, Україна мала б визнати існування не лише багатьох наративів у своїй історії, але й певних недоліків.

«У той час, як сьогоднішня декомунізація, здається, намагається надати минулому чітку назву та замінити стару ідеологію новою, вона, натомість, має прагнути звільнити країну від старих ідеологічних відмінностей», – вважає письменник.

Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода

XS
SM
MD
LG