Доступність посилання

ТОП новини

Світові ЗМІ: Частину боргу України можуть списати?


Українські олігархи визнали роль суспільства, але використовують його для власних цілей, пише український науковець на сторінках Moscow Times. Тим часом, російський олігарх Олександр Лебедєв і аналітик Владислав Іноземцев зазначають на сторінках британської газети Guardian, що міжнародна спільнота не повинна списувати борги України. А Canadian Press повідомляє, що Канада направить в Україну близько 100 військових для тренування української армії.

В Україні спостерігається новий соціальний тренд – олігархи визнали функціональність громадянського суспільства і намагаються використати його для просування власних інтересів, пише на сторінках російської англомовної газети Moscow Times український професор філософії Михайло Мінаков.

«Ігор Коломойський є найбільш відомим олігархом, який спробував використати організації громадянського суспільства. Під час війни на сході він користувався послугами багатьох волонтерських груп (у тому числі, військових батальйонів), організацій, які підтримують люстрацію, та інших недержавних організацій, які допомагали просувати його інтереси», – пише Мінаков.

Однак, нагадує експерт, олігархи завжди беруть плату за свою підтримку. Мінаков вважає, що вони загрожують розвитку громадянського суспільства в Україні, ба, навіть втягують його представників до корупційних схем. «У кінцевому рахунку, зв’язок між громадянським суспільством, бізнесом і політикою запровадить новий відтінок системної корупції і скоротить ресурси для подальшого демократичного розвитку України», – пише експерт.

Moscow Times: «Українське павутиння олігархів і активістів»


На початку року зовнішній борг України складав 72,9 мільярда доларів, із них 20 мільярдів, як вважає Міністерство економіки України, а також Міжнародний валютний фонд, варто списати, тому що відповідальні за певне зростання цього боргу вже не є при владі. Однак, міжнародна спільнота не повинна списувати борги Україні, пишуть на сторінках британської газети Guardian російський олігарх Олександр Лебедєв та аналітик Владислав Іноземцев. На їхню думку, приватний сектор має взяти на себе ініціативу, щоб притягнути винних до відповідальності.

«Чому б не найняти приватних детективів, які б проаналізували операції з іноземною валютою, щоб отримати приблизне уявлення про те, скільки грошей було вкрадено? Вони можуть дослідити найбільші банківські перекази між українськими та європейськими банками від 2010 по 2014 рік, щоб дізнатися, хто на цьому виграв. Коли винних ідентифікують, кредитори можуть змусити Київ порушити кримінальні справи проти сотень колишніх чиновників», – пишуть Лебедєв та Іноземцев.

OCCRP (Проект з розслідування корупції й організованої злочинності): «Чи списування боргу є неправильним шляхом підтримки української боротьби з корупцією, запитує Олександр Лебедєв у Guardian»

На їхню думку, варто також розслідувати приватизацію низки великих індустріальних підприємств. Вони наполягають, що списування боргів не допоможе, а навпаки, означатиме повну амністію для корумпованої групи, яка поставила Україну на коліна. «Держава, яка іноді буває приватною, має бути протиставлена приватному міжнародному правосуддю. Лише це гарантуватиме, що корупція минулого не повториться», – пишуть Лебедєв та Іноземцев.

Канада направить в Україну близько 100 військових для тренування української армії, повідомляє канадська новинна агенція Canadian Press. Вони приєднаються до американських і британських військових у Яворові, що на заході України, скоріш за все, в середині травня. Як довго триватиме місія, наразі не відомо.

«Передбачається, що канадці навчать українську армію протидіяти мінам і саморобним вибуховим пристроям. Місія може також включати інструкції з логістики та підтримки спокою військовими», – повідомляє агенція.

Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода

XS
SM
MD
LG