Доступність посилання

ТОП новини

Скільки коштує «Кримнаш»


Політична карикатура, автор: Євгенія Олійник
Політична карикатура, автор: Євгенія Олійник

У Росії в середу тривають масові акції у звʼязку з річницею анексії Криму – подією, яку в Москві офіційно називають «річницею приєднання Криму». Біля стін Кремля на Василівському узвозі відбувся мітинг-концерт «Ми разом», за участю російського президента Володимира Путіна.

Ще до початку масової акції в Москві передбачалося, що в ній візьмуть участь близько 50 тисяч осіб. Щоправда, російські ЗМІ повідомляли про вказівки московської влади направляти людей на сьогоднішній мітинг.

«Нова газета» пише про рознарядки, які отримали директори московських шкіл – відправити на захід по 10-30 учасників. У мережі зʼявилися й оголошення про набір глядачів на участь у концерті та в акції. Тим, хто прийшов, була обіцяна компенсація в розмірі 300-350 рублів, а за кожного приведеного учасника платили ще додатково 50 рублів. В інтернеті вказано не тільки місце збору учасників, але і те, що всі вони повинні бути «тверезі та красиві у віці від 16 до 80 років». В одному з оголошень на сайті «Масовки.ру» умовою участі в акції названа «словʼянська зовнішність».

Поліція охороняла місце загибелі Нємцова

Михайло Шнейдер
Михайло Шнейдер

Концерт вирішили провести не на Красній площі, як це було рік тому, а зі зворотного боку Собору Василя Блаженного – на Василівському узвозі: сцена була звернена до Великого Москворецького мосту, де 27 лютого вбили опозиційного політика Бориса Нємцова. Побоюючись можливих провокації та актів вандалізму, представники опозиційних партій звернулися в Управління внутрішніх справ Москви. Про це Радіо Свобода розповів член партії РПР-Парнас Михайло Шнейдер.

«Там не було ні прохань, ні вимог. Ми просто висловили сподівання, що ГУВС вживатиме всіх необхідних заходів, щоб убезпечити місце загибелі Нємцова від можливих проявів вандалізму. Все це було повʼязане з тим, що частина людей, які там будуть, – я не знаю, проплачені вони чи ні, – але ми з ними стикалися на пікетах антивоєнних і знаємо, чого від них можна чекати».

Росія втягнула себе в кризу – політолог

Марк Урнов
Марк Урнов

Тим часом аналітики та політологи констатують, що в російському суспільстві ейфорія під назвою «Крим наш» минула, зате проблеми, які зʼявилися після анексії, вже позначаються на житті росіян. Російський політолог Марк Урнов вважає, що Росія сама себе втягнула в кризу.

«Багато чого змінюється не у звʼязку з Кримом, а ось те, що у звʼязку з Кримом змінилося – набагато більше стало нервовості. Нетерпима політична атмосфера в суспільстві. Різко погіршилися – і, здається, що на дуже довгий термін – відносини Росії з навколишнім світом. І, в результаті, ми самі себе загнали в моторошну економічну і технологічну кризу».

У березні 2014 року 57 відсотків опитаних росіян підтримували анексію Криму, зараз – 50 відсотків. У 2015 році 65 відсотків вважають, що Україна має бути незалежною, але дружньою. І тільки 22 відсотки, за результатами січневих опитувань «Левада-центру», вважали, що Україна повинна бути під контролем Росії. Соціологи стверджують, що збільшується кількість тих, хто не хоче платити ціну за «Кримнаш».

Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода

XS
SM
MD
LG