Минув рік від моменту анексії Криму Росією. Більшість жителів двомільйонного півострова вимушено стали громадянами Російської Федерації. Але кілька тисяч осіб із принципових міркувань залишилися громадянами України й оформили посвідку на проживання. Як це – відчувати себе іноземцями в країні, яку ти зовсім недавно вважав своєю батьківщиною?
Ейфорія після «референдуму» про приєднання Криму до Росії проходить: ціни на продукти харчування майже як московські, бюджетникам скорочують зарплати, військові пенсії заморожені, автобусного і залізничного сполучення з материком немає, про розчарування говорити публічно люди бояться, кримчани-відмовники або ті, хто отримав вид на проживання, намагаються облаштуватися в нових для себе умовах.
Жителі Криму з місцевою пропискою, які стали російськими громадянами, позбавлені можливості потрапити на територію материкової України за новими документами. Багато хто використовує для поїздки на материк українські паспорти, в тому числі й для виїзду за кордон, зокрема, в європейські країни. Шенгенські візи громадянам із кримською пропискою видають тільки у Києві.
ЗВЕРНИ УВАГУ!
-
Роман Спірідонов
Крим: Деокупація дипломатичним шляхом?
-
Вікторія Веселова
Влада війни. Військові РФ масово пішли в депутати у Криму
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ