Доступність посилання

ТОП новини

«Це не дозволяє нам звикнути і забути». У Львові провели акцію до річниці кримського «референдуму»


За останній рік більше трьох тисяч переселенців із Криму оселилися у Львівській області. У неділю в центрі міста Лева пройшов флешмоб «Всі ми риби в одному морі», за допомогою якого львів'яни нагадали городянам про річницю окупації півострова. Крім фрешмоба, активісти провели благодійну акцію «Частинка Криму в моєму серці», влаштували читання віршів про море і перформанс. Заходи відбувалися у креативному просторі «Щось Цікаве», організували їх громадська ініціатива «Е97» та «Крим SOS».

На площі Ринок студентка з Вінниці тримає в руці паперову рибу з написом «Всі ми риби в одному морі». Для студентки-біолога Ольги Паламар важливо не залишатися осторонь від кримської проблеми. «Флешмобом ми хочемо сказати, щоб люди не втрачали віру і боролися за Крим», – пояснює дівчина.

Ще одна учасниця флешмобу студентка Марта з точно такою ж рибою залізла на стілець просто посеред вулиці. Участь у флешмобі для неї «частинка боргу – як українця і громадянина». «Крим – наш. І море наше. І ми всі – разом», – каже Марта.

Усі разом львів'яни і кримчани читали вірші, влаштовували перформанси, а також провели благодійний аукціон. Будь-який охочий міг купити одну з фоторобіт кримських, українських та німецьких фотографів, зроблених на півострові. Всі виручені гроші організатори передадуть родині з Криму, яка перебуває у Львові. Зараз благодійний аукціон триває в онлайн-режимі.

Флешмоб, виготовлення паперових корабликів і спільні інсталяції – все це для того, щоб «не звикнути і не забути». Організатор заходу Олександра Давиденко головною метою акції бачить об'єднання львів'ян і кримчан: «Всі ці події для того, щоб небайдужі до теми Криму зібралися і поговорили. Подивилися один одному в очі та зрозуміли, що всі ми риби в одному морі й потрібно рухатися далі разом», – зазначила керівник громадської ініціативи «E97».

Координатор громадської організації «Крим SOS» Алім Алієв пояснює, що назва акції «Всі ми риби в одному морі» покликана привернути увагу до проблеми, яка виходить за межі України. «Питання Криму – це не тільки питання кримчан і українців, а й усього світу. Війна почалася в Криму – там і повинна закінчитися», – переконаний Алім Алієв.

Річниця кримського «референдуму» у Львові
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00
Завантажити на комп'ютер

XS
SM
MD
LG