Доступність посилання

ТОП новини

Світові ЗМІ: Росіяни розуміють, що Путін бреше


Росіяни знають, що їхній президент Володимир Путін бреше про відсутність російських військ в Україні, але все одно ним пишаються, пише Examiner. Наступною метою Путіна в Україні є Маріуполь, вважає Foreign Policy. Українські мільярдери збідніли, повідомляє Forbes. Наступним полем бою для України є економіка, зазначає Bloomberg.

Журналіст Джулія Дейвіс у статті для сайту новин Examiner пише про інтерв’ю для видання «Новая газета» російського солдата строковика Доржи Батомункуєва, який був поранений в Артемівському районі і зараз лікується в Донецьку.

Батомункуєв розповів, що знав, куди його разом із іншими солдатами відправляли. Він пояснив, як вони маскувалися, щоб потрапити на територію України та пересуватися там. За його словами, солдатів попереджали, що, зокрема, у Макіївці 70 відсотків місцевого населення, можливо, налаштовано проукраїнськи. Однак, «70 відсотків населення одного села» було для нього «якось несуттєво».

Examiner: «Російський солдат, що воює в Україні, заявляє, що пишається Путіним за те, що той ввів світ в оману»


Дейвіс пише, що на Заході поширена одна помилкова думка. Мовляв, якщо росіяни дізнаються, що їхній президент Володимир Путін таємно відправляє солдатів воювати та вмирати в іншій державі, то народ повстане. «Насправді, багато з них вже все знають. Засліплені безсоромною російською пропагандою, вони не проти того, що їхній уряд приховує факти та бреше світові. Навпаки, вони пишаються своїм президентом», – пише журналіст.

Справа в тому, що в їхній уяві, Росія воює зі Заходом. Вірячи розповідям про «легіони НАТО» в Україні, багато росіян із задоволенням вірять, що їхні військові борються з цими вигаданими західними опонентами. «Чого росіяни не можуть второпати, це те, що коли Путін бреше світові, він бреше і росіянам», – зазначає Дейвіс.

Журналіст П’єр Во у статті для американського часопису Foreign Policy пише, що наступною метою Путіна в Україні є Маріуполь. На його думку, перед наступною атакою буде затишшя, однак, дії «кремлівських бійців» за останні кілька тижнів показали, що їхні наміри не змінилися з часів перших Мінських домовленостей.

Навіщо сепаратистам Маріуполь? «Якщо місто впаде, задача формування сухопутного моста з Ростовської області до окупованого Криму буде значно легшою. Впродовж решти узбережжя Азовського моря більше немає таких великих населених пунктів. Крім того, Маріуполь є єдиним портом у Донецькій області», – пише П’єр Во.

Foreign Policy: «Режим припинення вогню в Україні є, м’яко кажучи, крихким. У Маріуполі він може розвалитися»

Журналіст зазначає, що сепаратисти працювали над тим, щоб захопити якомога більше стратегічно важливої території поблизу Маріуполя та Бахмутської траси. Крім того, із взяттям Дебальцева сепаратисти підвищили свою бойову здатність – тепер Луганськ і Донецьк знову поєднані завдяки дебальцевському залізничному вузлу, пише Во. Також після закінчення боїв у Дебальцеві та Донецькому аеропорті сепаратисти мають у своєму розпорядженні більше військових. «Малоймовірно, що кремлівська армія та довірені особи зупиняться там, де вони наразі є», – підсумовує Во.

Журналіст Татьяна Серафін у статті для американського часопису Forbes пише про долю українських мільярдерів у списку найбагатших людей планети, який часопис публікує щороку. Загалом у 2015 році колективна вартість мільярдерів в Україні зменшилась на 40 відсотків, а четверо колишніх мільярдерів навіть не потрапили до списку. Серед них і президент України Петро Порошенко. Через анексію Криму Росією свою верф, а разом із нею і статус мільярдера, втратив Костянтин Жеваго.

Найбільше, повідомляє Серафін, втратив найбагатший українець Рінат Ахметов – 6 мільярдів доларів. У 2014 році Forbes оцінював його статки в 11,2 мільярда доларів. Єдиний мільярдер, чиї статки не сильно постраждали, – це Юрій Костюк, власник промислової компанії «Миронівський хлібопродукт».

Росія, у свою чергу, позбулася 88 мільярдерів у 2015 році. У 2014 їх у списку було 111.

Міжнародна агенція новин Bloomberg пише, що наступним полем бою для України є економіка, і ця битва є не менш важкою, ніж боротьба з проросійськими сепаратистами. Лише швидке та радикальне полегшення тягаря заборгованості може допомогти Україні вийти з «економічного болота», написано у статті.

Найкращим виходом із ситуації є процес, що складається з двох кроків. По-перше, приватні кредитори уряду мають погодитися на мораторій на погашення заборгованості на декілька років. «Це надасть лідерам України необхідний час і ресурси виправити економіку та розпочати ефективне фінансове управління», – зазначає агенція. Потім сторони можуть оцінити здатність українського уряду виплатити борги та досягти остаточної угоди.

«Щоб це спрацювало, МВФ і західні країни, які надають фінансову допомогу, мають бути надзвичайно прагматичними, гнучкими та пильними. Подібний план може піти не так із різних причин. Але, якщо Україна має шанс на одужання, це найкращий шлях», – підсумовує Bloomberg.

Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода

XS
SM
MD
LG