Доступність посилання

ТОП новини

Із соцмереж: Гроші треба вкладати в перемогу, а не сіль і гречку


Останній тиждень погляди українців були прикуті до табло обмінників. Поведінку української валюти щодо долара можна охарактеризувати як «крок вперед два назад»: зміцнившись, національна валюта знову падала. Авжеж, на курс долара зреагували ціни й панікери, які спустошили полиці магазинів, запасаючись продуктами на «чорний» день. Поведінка гривні та співгромадян-панікерів викликала гостру сатиричну реакцію у користувачів соцмереж.

Ще два тижні тому долар коштував трохи більше ніж 20 гривень, а цього тижня на «чорному ринку» фіксували 35-38 гривень. Бачачи такі стрибки курсу національної валюти, чимало громадян у надії вберегти свої заощадження кинулися вкладати їх у міцніші долар та євро. У соцмережах же критикували владу та сумно жартували з приводу непевності гривні.

На додачу до всього в мережі активно почали поширювати пісню, присвячену українській гривні, яка «дарує надію»:

Побоюючись, що разом із курсом гривні до долара почали рости й ціни, українці кинулися скуповувати борошно, олію, цукор та сіль. Експерти зазначали, що в більшість товарів, які ще залишились на полицях українських магазинів, закладений курс долара на рівні 15-20 гривень. Утім, оскільки валюта тривалий час лише дорожчала, тому для товарів встановили уже наперед умовну вартість у 40 гривень за долар. Фактично люди, купуючи по завищеній ціні, подекуди переплачували аж удвічі.

Та на такі попередження не дуже зважали, тож сторінки соціальних мереж дуже швидко заполонили фотографії порожніх полиць магазинів і саркастичні жарти про тих, хто сіє цю паніку.

«Зараз я розповім вам, куди найкраще вкладати гроші під час кризи. І це зовсім не сіль і не гречка. І навіть не бакси. Гроші найкраще вкладати в перемогу. Тоді і криза закінчиться», написав на своїй сторінці у Facebook журналіст Роман Шрайк.

З гумором на панічні настрої відреагував художник Іван Семесюк: «Засоліть трохи цукру, бідон чи два. Додайте до нього дрібно перетертої грошової маси (грам триста-чотириста), склянку товчених сірників, жменю тертих парафінових свічок, цеберко олії і каністру бензини за смаком. Перекалатайте держаком від заступа. Складіть все це діло в АТБешні кульки та герметично закрутіть на вузлик, аби добро не бзділо.

Занесіть калапецю в льох або в комору, поставте поблизу ослінчик і люмінєвий полумисок. Закрийте двері на клямку зсередини, сідайте на ослінчик і починайте наспівувати старовинний жалобний спів».

Фестиваль паніки та істерики «На дні»

Але найбільшу увагу користувачів Facebook цього тижня здобув «Перший всеукраїнський фестиваль паніки та істерики «На дні», а точніше його сторінка у соцмережі. Як запевняють на ній організатори, це ніякий не жарт і захід справді відбудеться. У програмі фестивалю заявлено: психологічний майстер-клас з прийняття та примирення з цифрами на табло обмінників; «дегустація» запахів різних сортів бензину; воркшоп «Як рвати на собі волосся і битися в істериці без травм»; йога-практики «Медитативне прийняття зарплати в гривні».

А тим часом користувачі соціальної мережі демонструють свою кмітливість, дотепність і вміння виживати в непростий час, пропонуючи свої лоти і майстер-класи:

Оригінал публікації –​ на сайті Радіо Свобода

XS
SM
MD
LG