Після того, як Росія минулого року анексувала Крим, у соціальних мережах вибухало вже кілька скандалів. Адже попри невизнання і засудження міжнародною спільнотою анексії, деякі компанії зображували півострів не українською територією. Цього тижня користувачі соцмереж обурювалися через топографічну плутанину. Також у блогосфері обговорювали призначення Олеся Бузини шеф-редактором газети «Сегодня» й потенційні нові російські імена, і глузували з нової форми поштарів Росії та розшуку Януковича Інтерполом.
Попри те, що міжнародна спільнота не визнає анексії Криму Росією і засуджує дії Москви, з картою півострова постійно виникає навмисна чи випадкова плутанина. То у Москві під час презентації офіційної емблеми Чемпіонату світу-2018 показали відео, на якому Крим долучили до карти Росії. То пошуковик Яндекc вирішив змінювати кордони України залежно від місцеперебування користувачів: для українців Крим український, а для росіян − російський. Щоправда, ці хитрощі теж швидко викрили користувачі соціальних мереж.
І ось 14 січня народний депутат Сергій Лещенко помітив, що на сайті мобільного оператора «МТС» карту України зображено без півострова Крим. Колишній журналіст зробив скріншот з екрану і розмістив допис на своїй сторінці у мережі Facebook.
Українська блогосфера не змусила довго чекати і бурхливо відреагувала на топографічну плутанину. У відповідь на географічні експерименти блогери відповіли бойкотом мобільного оператора. Користувачі соціальних мереж розмістили чимало фотографій із перерізаними сім-картками оператора «МТС».
За деякий час компанія відреагувала на обуренння в соціальних мережах і на сайті мобільного оператора анексований Крим приєднали до карти України. На своїй сторінці у Facebook мобільний оператор пояснив топографічну плутанину, однак, судячи з коментарів, така відповідь обурених абонентів не влаштувала.
На зміну Нінель прийшла Донара
Після Жовтневої революції 1917 року спостерігалася поява значної кількості іноземних імен у російській мові. Деякі з них пов’язували з діячами міжнародного комуністичного руху (наприклад, Роза на честь Рози Люксембург), інші ж були вже відомі в інших народів, але здобули нову розшифровку: Гертруда − «героиня труда», Еліна − «электрификация, индустриализация», Зарема − «за революцию мира», Ренат − «революция, наука, труд», Нінель − ім’я, що здобуло велику популярність в радянський період завдяки тому, що при прочитанні з кінця було співзвучне з прізвищем Володимира Леніна.
Журналіст Андрій Діхтяренко спираючись на цей історичний досвід, припустив, якими можуть бути російські імена у дітей, батьки яких героїзують Путіна, проросійських бойовиків на Донбасі та зневажають Захід.
Соцмережа для екс-президента
12 січня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook повідомив, що президента України Віктора Януковича оголосив у розшук Інтерпол.
Користувачі соціальних мереж таку новину сприйняли з гумором.
Того ж дня мережею почав гуляв анекдот:
«− Поглянь, Янич, наші фотки в Інстаграмі з'явилися!
− Не в Інстаграмі, Вікторе Федоровичу, а в Інтерполі…»
Призначення Бузини
13 січня власник однієї з масових українських газет – «Сегодня» – Рінат Ахметов призначив шеф-редактором видання Олеся Бузину. Таке призначення здивувало багатьох користувачів соціальних мереж, у тому числі й дотичних до роботи засобів масової інформації.
Зокрема, міністр освіти і науки Сергій Квіт у відповідь на призначення написав на своїй сторінці у Facebook: «Якщо це правда, прошу журналістів газети «Сегодня» до мене по коментарі не звертатися. Нічого особистого».
«Жовто-блакитна» пошта Росії
Найбільш обговорюваною ж темою у соціальних мережах цього тижня стала нова форма для поштарів у Росії, яка, як помітили блогери, дуже нагадує уніформу Третього Рейху.
Згодом Російська пошта на своїй сторінці у Facebook пояснила, що насправді форма синього кольору, але бурхливу уяву користувачів соцмереж це вже не спинило.
У публікації використані зображення із сайту http://durdom.in.ua