Київ – Речник сепаратистів угруповання «ДНР» заявив про досягнення припинення вогню в районі Донецького аеропорту. Раніше ОБСЄ повідомила про досягнення відповідної домовленості між українськими силовиками та бойовиками й угруповання «ЛНР». З українського боку про це говорять стримано: у РНБО хоч і сподіваються на результативність переговорів, але зазначають, що до останнього часу обстріли не вщухали. На думку українських експертів, наразі мало підстав говорити про те, що чергове перемир’я буде тривалим. Радше є підстави говорити про меншу інтенсивність конфлікту на Донбасі.
Результатом перегорів керівників українсько-російського центру припинення вогню стала домовленість про припинення вогню в районі донецького аеропорту. Про це на прес-конференції заявив спікер так званої «народної ради» угруповання «ДНР» Андрій Пургін, повідомляє «РІА Новості». За його словами, бойовики розраховують до 9-10 грудня почати відведення важкої техніки від лінії зіткнення.
Речник РНБО Андрій Лисенко цю інформацію, а також – про перемир’я з 5 грудня між українськими силовиками та так званою «ЛНР» прокоментував стримано.
«Російський генерал Лєнцов представляє Збройні сили Російської Федерації. Він, як і представник Збройних сил України генерал Оскаров є співголовою робочої групи щодо врегулювання ситуації вздовж лінії розмежування. Вони дійсно наділені повноваженнями… Оскільки сьогодні є продовження – значить, домовилися про продовження консультацій, щоб вони дійсно мали позитивний результат», – зазначає він.
За словами Андрія Лисенка, бойовики продовжують обстріли українських позицій, а поки тривають обстріли говорити про перемир’я не доводиться.
Брак «гуманітрки» робить бойовиків «гуманнішими»
Українські військові експерти вважають, що наразі немає підстав говорити про тривале припинення вогню і перехід конфлікту на Донбасі у холодну стадію. Військовий експерт Центру Разумкова Олексій Мельник зазначає, що зараз можна напевно говорити хіба що про зменшення інтенсивності воєнних дій.
«Скоріш за все, сепаратисти отримали сигнал з Москви про те, що об’єм так званої «гуманітарної допомоги» найближчим часом буде суттєво обмежено. Допускаю, що оце їхнє сьогоднішнє бажання до перемир’я зумовлене тим, що найближчим часом не буде інтенсивного постачання снарядів та іншого», – вважає Олексій Мельник.
У свою чергу військовий експерт Сергій Згурець зауважує, що чимало формувань бойовиків є малокерованими. А тому немає великих підстав сподіватися, що вони ретельно дотримуватимуться режиму перемир’я.
Раніше президент Петро Порошенко заявляв, що головна передумова відновлення миру – виведення російських військ з української території. Між тим, міністр оборони Степан Полторак заявив у вівторок, що на Донбасі залишається близько 6 тисяч російських військових, присутність яких російська сторона відмовляється визнавати.
Попри обстріли, між сторонами досі існує офіційне перемир'я, яке оголосили у Мінську у вересні цього року. За даними ООН, відтоді на Донбасі загинуло близько тисячі людей.